Nieoficjalnie: Konstanty Radziwiłł zostanie wojewodą mazowieckim

Kandydatura byłego ministra zdrowia na stanowisko wojewody mazowieckiego ma akceptację Mateusza Morawieckiego - ustaliło nieoficjalnie Radio Plus. Dotychczasowy wojewoda Zdzisław Sipiera ustąpił, ponieważ został posłem, a prawo zabrania łączenia funkcji posła i wojewody.
Zobacz wideo

Trwają pracę nad wyłonieniem nowego rządu. W piątek na posiedzeniu komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości mają zapaść decyzje dotyczące jego składu. Tymczasem okazuje się, że jeden z byłych członków Rady Ministrów może liczyć na nową funkcję. Z informacji Radia Plus wynika, że były minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł, obejmie stanowisko wojewody mazowieckiego

Bielan o Radziwille: mam o nim jak najlepsze zdanie

Do informacji o nowym zajęciu Konstantego Radziwiłła odniósł się Adam Bielan w Radiu Plus. - Nie wyciągnie Pan ode mnie żadnych informacji personalnych. Musimy poczekać jeszcze parę dni. Czy byłby to dobry kandydat? Znam Konstantego Radziwiłła, bo razem pracowaliśmy w Senacie i mam o nim jak najlepsze zdanie. Są pewne uzgodnienia, ale to wszytko należy do kompetencji premiera - mówił Bielan.

Więcej o: