Aleksander Kwaśniewski o przyszłości abp. Sławoja Leszka Głódzia: Sprawa jest przesądzona

Po zarzutach księży dotyczących mobbingu abp. Sławoja Leszka Głódzia głos zabrał Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent w rozmowie z Interią powiedział, że metropolita gdański to świetny koordynator, ale "ma twardą rękę". Kwaśniewski nie ma złudzeń co do ewentualnego odwołania z funkcji duchownego.

Interia przypomina, że abp Sławoj Leszek Głódź był biskupem polowym Wojska Polskiego za czasów prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego. Duchowny u boku ówczesnej głowy państwa uczestniczył w wielu zagranicznych uroczystościach. Z relacji Jerzego Dziewulskiego, który był szefem ochrony Kwaśniewskiego, wynikało, że to abp. Głódź "upił" prezydenta w Charkowie w 1999 r.

Aleksander Kwaśniewski o abp. Głódziu: Ma twardą rękę

- Kiedy abp Sławoj Leszek Głódź kontaktował się ze mną, było to na bardzo wysokim poziomie kultury. Więc jeśli chodzi o moje osobiste doświadczenia, nie mogę powiedzieć złego słowa - ocenia w rozmowie z Interią Kwaśniewski. - Zorganizował Ordynariat Polowy Wojska Polskiego, zajął się trudnymi sprawami w Gdańsku: archidiecezja była zadłużona, ciążyły nad nią procesy sądowe. Głódź to na pewno świetny organizator i menedżer, ale ma twardą rękę - dodaje.

>>> Abp Sławoj Leszek Głódź oskarżany o mobbing. Watykanista: Głódź to był równy gość, potem został biskupem

Zobacz wideo

Według prezydenta nie ma raczej szans, by metropolita gdański stracił stanowisko. - Może i wierni wysyłają listy do Watykanu, ale sprawa jest przesądzona. Wiem, że abp Głódź chce zostać na swoim stanowisku do 75. roku życia i ani dnia dłużej. To więc sprawa kilku miesięcy. A jak znam Watykan, nie sądzę, żeby ktoś tam pośpiesznie podejmował jakieś decyzje - powiedział.

Oskarżenia o mobbing pod adresem abp. Głódzia

Przypomnijmy: 16 kapłanów posądziło abp. Głódzia o szykany i mobbing. Potwierdzili tym samym doniesienia dziennikarzy TVN24. W programie "Czarno na białym" przedstawiono świadectwa anonimowych księży, którzy opowiadali, że doświadczyli poniżania i przemocy psychicznej ze strony metropolity gdańskiego. - Ksiądz arcybiskup któregoś dnia przyniósł wagę, "(...) po czym powiedział: 'Jak przytyjesz kilogram, wypi...lę cię po roku'" - mówił jeden z poszkodowanych księży.

Więcej o:
Komentarze (172)
Aleksander Kwaśniewski o przyszłości abp. Sławoja Leszka Głódzia: Sprawa jest przesądzona
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 49 razy 39

  I dokładnie tak będzie. Młyny watykańskie mielą bardzo powoli. Wielowiekowa tradycja. Czekać aż sprawa przyschnie, rozejdzie się po kościach. Fachury w tym względzie. Głódź może chlać spokojnie. Nikt go nie ruszy.

 • marymania

  Oceniono 34 razy 32

  Niech Głódź trwa jak najdłużej! Przecież to chodząca kompromitacja kościółka. Niech ludzie popatrzą kto ich poucza i naucza. I okrada przy okazji. LOL

 • magda_breslau

  Oceniono 37 razy 29

  Dlaczego dla Glodzia tak wazna jest waga obslugujacych go ksiezy?
  Peatz bral jak leci Glodz taki jest playboy ze tylko najladniejszych przytula?

 • puuchatek

  Oceniono 26 razy 24

  "Kiedy abp Sławoj Leszek Głódź kontaktował się ze mną, było to na bardzo wysokim poziomie kultury. Więc jeśli chodzi o moje osobiste doświadczenia, nie mogę powiedzieć złego słowa"

  To oczywiste: osobowość autorytarna nie odnosi się ostro do równych sobie, czy tym bardziej do wyżej postawionych - za to gnoi podwładnych.

  Równych lub wyżej postawionych się boi - ale też robi im koło pióra (historia o upiciu Kwaśniewskiego na pokładzie samolotu do Charkowa jest dość powszechnie znana i nie tylko Dziewulski ją opowiadał).

 • jurek4491

  Oceniono 27 razy 23

  Arcybiszkoptowi to można SKOCZYĆ , czarna mafia jest tak mocna że nikt ich nie ruszy .

 • zaginiony_palik

  Oceniono 20 razy 18

  "Kiedy abp Sławoj Leszek Głódź kontaktował się ze mną, było to na bardzo wysokim poziomie kultury."
  My to Olek wiemy, sami jak siadamy do stołu to też kulturalnie ą ę i bułkę przez bibułkę. Dopiero po literku zachowujemy się normalnie.

 • orlecki

  Oceniono 17 razy 15

  Sukienkowy przyspawany do stołka.

 • jtby

  Oceniono 19 razy 15

  "Głódź to na pewno świetny organizator i menedżer". To jest problem kościoła, że mają menedżerów i organizatorów, którzy służą mamonie podpierając się Bogiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX