PiS pracuje nad przeciągnięciem senatorów. Karczewski: Myślę, że będą transfery

- Myślę, że będą transfery polityczne. O to zabiegamy - powiedział w TVP1 marszałek Stanisław Karczewski, komentując sytuację w Senacie. Nie wyjawił jednak, na jakim etapie pozyskiwania senatorów jest PiS.

Po wyborach parlamentarnych sytuacja w Senacie jest niekorzystna dla Prawa i Sprawiedliwości. Na ten moment wszystko wskazuje na to, że większość w izbie wyższej utrzyma opozycja, która dysponuje 51 głosami, gdy PiS mogłoby liczyć na 49.

Co rusz pojawiają się informacje, że PiS próbuje przekonać któregoś z senatorów, którzy do Senatu weszli jako kandydaci niezależni czy z list SLD, PSL lub PO.

>>> Co z większością w Senacie? Według senatora Jackowskiego będzie płynna

Zobacz wideo

Karczewski: Myślę, że będą transfery polityczne. O to zabiegamy

O ewentualne transfery pytany był w "Kwadransie politycznym" w TVP1 jeszcze obecny marszałek SenatuStanisław Karczewski. Jak przyznał polityk PiS, toczą się rozmowy z senatorami, którzy mieliby pomóc osiągnąć jego partii większość w izbie wyższej.

Karczewski krygował się jednak, by wyjawić, z kim rozmawia PiS i na jakim etapie są te negocjacje.

Byłbym nieuczciwy, gdybym powiedział, że nie rozmawiamy. Polityka jest dynamiczna. (...). Myślę, że będą transfery polityczne. O to zabiegamy

- mówił Karczewski. Jednocześnie zdaniem marszałka Senatu ludzie Platformy Obywatelskiej mają "kontrolować" swoich senatorów, by przypadkiem takich rozmów nie prowadzili. - To jest przykre. Bo polityka polega na rozmowach - powiedział.

Poseł PiS: Opozycja naciska na senatorów. By nie mieli własnego zdania

W jednej z porannych rozmów inny przedstawiciel PiS, także utyskiwał na to, że opozycja utrudnia jego partii prowadzenie rozmów z senatorami.

Poseł Tomasz Latos z Prawa i Sprawiedliwości w Polskim Radio oświadczył:

Opozycja urządza wyjątkowo nieprzyjemny nacisk na własnych senatorów, aby broń Boże nie odważyli się mieć swojego zdania.
Więcej o: