Anaszewicz odchodzi z partii Roberta Biedronia. "Wiosna się skończyła. Cele okazały się porażką"

Były wiceszef Wiosny i bliski współpracownik Roberta Biedronia gorzkimi słowami pożegnał się z partią. "Na lewicy zamiast progresu, mamy regres. Zamiast regeneracji polskiej sceny politycznej, mamy jedynie nieznaczne odświeżenie" - pisze Anaszewicz.

"Biorąc pod uwagę ostatnie decyzje polityczne, w tym związane z tworzeniem jednego klubu z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, nie mogę nie ocenić, że Wiosna się skończyła. Droga, którą obecnie podąża, nie jest tą, którą z Robertem Biedroniem lata temu wyznaczyliśmy" - pisze w oświadczeniu cytowanym przez polsatnews.pl Marcin Anaszewicz.

>>> Radość w sztabie Lewicy. Robert Biedroń: Zrobiliśmy to! Wracamy do świątyni demokracji

Zobacz wideo

Marcin Anaszewicz odchodzi z Wiosny. "Cele okazały się porażką"

"Kiedy w dwójkę zaczęliśmy tworzyć partię, marzyliśmy o partii progresywnej, opartej na ludziach nieobciążonych przeszłością, niezależnej od starych partii" - czytamy dalej. Polityk pogratulował posłankom i posłom ugrupowania, senatorce Gabrieli Morawskiej Staneckiej i szefowi klubu Lewicy Krzysztofowi Gawkowskiemu. Stwierdził, że to ich "wyłącznie osobisty" sukces. "Ciężko na to zapracowaliście, ale to jest wyłącznie wasz osobisty sukces. Bo strategia Wiosny, cele Wiosny okazały się porażką. Na lewicy zamiast progresu, mamy regres. Zamiast regeneracji polskiej sceny politycznej, mamy jedynie nieznaczne odświeżenie" - napisał polityk.

Marcin Anaszewicz zrzekł się funkcji wiceszefa już w czerwcu. Polityk dyrygował kampaniami Roberta Biedronia do Sejmu w 2011 r. i w wyborach samorządowych w 2014 r. Był wiceprezydentem Słupska za prezydentury szefa Wiosny. 

Więcej o:
Komentarze (83)
Anaszewicz odchodzi z partii Roberta Biedronia. "Wiosna się skończyła. Cele okazały się porażką"
Zaloguj się
 • malpa-z-paryza

  Oceniono 28 razy 20

  przeciez odszel juz dawno, teraz tylko to przypieczetowal , tak samo jak jego zona pani Spurek..
  nabrali ludzi.

 • selena-0

  Oceniono 19 razy 15

  Anaszewicz i jego znajoma Spurek chcieli się tylko dostać do EP na plecach powstałej Wiosny tak jak Biedroń. Po dostaniu si ę Spurek ona zrezygnowała z uczestnictwie w wiosnie tak jak i jej znajomy Anaszewicz, który zatrudni sie za asystenta Spurek. ot . oto honor polityków. Zapamiętajcie te nazwiska

 • oraw

  Oceniono 21 razy 13

  Bo koniecznie trzeba czuwać nad rozdrobnieniem LEWICY....
  Ale spoko, zobaczymy ile zdziała ten klub sejmowy, a mam nadzieję, że nie pozwoli przysnąć POPISOWI 🧐

 • jurek4491

  Oceniono 20 razy 12

  Cała Polska będzie po nim płakać .

 • kosmyg

  Oceniono 20 razy 8

  Partia progresywna, ale przeszłość niektórych przekreśla jakąkolwiek współpracę? To jakiś prawicowy fanatyzm, nie progresywna lewica.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 6 razy 6

  marzyliśmy o partii progresywnej, opartej na ludziach nieobciążonych przeszłością...
  To takie proste. Idzie się na porodówkę i tam wyszukuje się nowe nieobciążone głowy...

 • bezpisu00

  Oceniono 8 razy 6

  Nie znam poglądów tego pana ale o co mu chodzi? Wiosna od poczatku była lewicowa i taką zostanie.A że się jednoczą to czysty pragmatyzm i rozsądek.Życzymy temu panu szczęscia ale mam nadzieję,ze nie wstąpi do pis.

 • philosophe

  Oceniono 7 razy 5

  Czy on przedtem nie wiedzial o tym, kim jest Biedron ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX