Wybory prezydenckie 2020. Borys Budka: Nie ma czasu na prawybory w KO

Borys Budka ocenił, że w obecnej sytuacji nie ma już czasu na przeprowadzenie prawyborów na kandydata lub kandydatkę Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Poseł Platformy Obywatelskiej skomentował także decyzję Donalda Tuska, który ogłosił, że nie wystartuje w wyborach na prezydenta.
Zobacz wideo

Borys Budka w programie "Fakty po faktach" w TVN24 przyznał, że zostało za mało czasu, by przeprowadzać prawybory kandydatów Koalicji Obywatelskiej na wybory prezydenckie, które odbędą się w 2020 roku. - W tej chwili chyba ten czas już nie pozwala na przeprowadzenie prawyborów. Nie chodzi o to, by wybrać kogoś, kto jest najpopularniejszy wśród członków Koalicji Obywatelskiej, ale żeby wybrać takiego kandydata bądź kandydatkę, która jest realnym zagrożeniem dla obecnego prezydenta i może realnie w drugiej turze pozyskać jak największą liczbę głosów - powiedział poseł PO.

Borys Budka o wyborach prezydenckich w 2020 roku: "trzeba wybrać takiego kandydata, który jest realnym zagrożeniem dla obecnego prezydenta"

Według Borysa Budki już teraz pojawia się kilka nazwisk, które mają największe szanse stać się kandydatami opozycji w wyborach prezydenckich. Polityk jest zdania, że naturalną kandydatką jest Małgorzata Kidawa-Błońska, która osiągnęła najlepszy wśród polityków wynik w październikowych wyborach parlamentarnych (416 030 głosów). Poseł PO wymienił także prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Borys Budka zapewnił, że decyzja Koalicji Obywatelskiej w tej sprawie "będzie podejmowana w najbliższym czasie".

Polityk odniósł się także do decyzji Donalda Tuska, który zdecydował, że nie będzie kandydatem opozycji w wyborach prezydenckich. - Mam nadzieję, że 20 listopada Donald Tusk zostanie szefem największej europejskiej partii, Europejskiej Partii Ludowej i z tego poziomu, poziomu polityka europejskiego, szefa EPL-u, będzie uczestniczył w naszej kampanii wyborczej - podsumował poseł Platformy Obywatelskiej.

Więcej o:
Komentarze (54)
Wybory prezydenckie 2020. Borys Budka: Nie ma czasu na prawybory w KO
Zaloguj się
 • wiceherszt

  Oceniono 5 razy 5

  O, widzę że "poleciało" 3/4 komentarzy pod tym artykułem. Jeśli droga redakcja uważa, że wykasowanie wszelkich krytycznych opinii na temat wspaniałych kandydatów, serwowanych przez operetkową "opozycję" pomoże jej "sprawie", to grubo się myli. Ale jeśli nie przekonaliście się o tym podczas promowania "uchodźców" albo przy innych okazjach, podczas których stosowaliście cenzurę, której nie powstydziliby się najlepsi PRL-owsy prekursorzy, to już nic wam nie pomoże. Możecie śmiało zgłaszać się do Dudy i Kaczyńskiego i zażądać od nich doli za pomoc w wygranej wyborczej.

 • miloz1

  Oceniono 4 razy 4

  W POKO na nic nie ma czasu. Na napisanie i przedstawienie programu wyborczego, na spotkania z wyborcami, wyłonienie kandydata. Ale cały czas ciężko pracują dla dobra Polski. Na wygranie też nie będzie czasu.

 • yuo7leo9

  Oceniono 3 razy 3

  Trzaskowski został rok temu wybrany na prezydenta Warszawy. Nowe wybory w Wawie byłyby zbędnym wydatkiem oraz politycznym ryzykiem, więc proszę nie mieszać!

 • 1pirat2

  Oceniono 4 razy 2

  Najlepiej niech wszyscy, wezmą przykład z Tuska.

 • an_ma_o

  Oceniono 8 razy 2

  borys wy przegracie nie dlatego że to ten głupek adrian tylko dlatego że o dziwo jesteście jeszcze głupsi i bardziej skłóceni od nich ...serio nie wiem jak to możliwe ???

 • siwywaldi

  Oceniono 10 razy 2

  Tu już się trzeba przestać bawić się w uprzejmości i należy cytując autora literatury pisanej „ku pokrzepieniu serc: - wyzwać przeciwnika na bitwę śmiertelną. Niestety, z użyciem broni najcięższego i dostosowanego do poziomu "suwerena" kalibru. I nie miejmy złudzeń: ta broń MUSI być mało elegancka, bo jak to mawiają mądrzy ludzie - z dzikusami trzeba rozmawiać w ich języku, a nie silić się na francuszczyznę rodem z Wersalu, bo tej NIE zrozumieją.

  Dlatego tydzień na decyzję, kasy trzeba sypnąć na kampanię ile się tylko da i Kidawa rusza w Polskę. Musi być drapieżna, agresywna, a nie cicha, skromna i "łagodząca obyczaje" jak to robiła w kampanii parlamentarnej. Jeśli tak nie zrobi, to przegra tak jak Tusk w 2005 roku i później Komorowski w 2015…

 • jarbed64

  Oceniono 1 raz 1

  Jeżeli te wybory przegra normalna Polska, to pozostanie nam tylko sznur, kamień i rzeka. Kaczor Nas rozjedzie.

 • januszlen58

  Oceniono 1 raz 1

  Dziekujcie Tuskowi ,bo byscie mieli kompromitacje

 • t0maszek44

  Oceniono 1 raz 1

  Jest kandydat, trochę zapomniany, ale jest.
  Oto jego zyciorys: Nazywam się Krzysztof. Urodziłem się dnia dwudziestego pierwszego stycznia tysiąc dziewięćset trzeciego… sześciesiątego trzeciego roku w Kętrzynie, woe… woewództwo olsztynskie. Chcę przedstawić swój życiorys. Ukończyłem zasadniczą szkołę zawodową jako kierowca-mechanik. Posiadam swoją posiadłość – domek drewniany. Mam matkę, mam brata. Tatuś ni żyje. Ale tatuś bardzo jest mój bardzo, bardzo zasłużony. Walczył o Warszawę, walczył o Polskę, walczył o Boga. Ale nie ma ojca – odeszedł. Jak ja mówię – powołał, zmienił miejsce zamieszkania. Jest w niebie teraz. I stamtąd patrzy, jak ja kandyduje na prezydenta miasta Białegostoku. Opis: w związku z wyborami prezydenta Białegostoku w 2006.
  Źródło: „Fakty i Mity” nr 16 (424), 24 kwietnia 2008, s. 24.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX