Rzecznik Andrzeja Dudy: prezydent wiedział o kandydatach PiS do Trybunału Konstytucyjnego

Błażej Spychalski został zapytany o to, czy Andrzej Duda wiedział, jakich kandydatów do Trybunału Konstytucyjnego zaproponuje Prawo i Sprawiedliwość. Rzecznik prezydenta przyznał, że to "zupełnie naturalne", że głowa państwa wie o działaniach większości parlamentarnej czy rządu.
Zobacz wideo

Błażej Spychalski był gościem "Rozmowy Piaseckiego" w TVN24. Dziennikarz zapytał rzecznika, czy prezydent był świadom tego, jakich kandydatów do Trybunału Konstytucyjnego zgłosi Prawo i Sprawiedliwość. - Pan prezydent miał wiedzę - odpowiedział rzecznik Andrzeja Dudy.

Rzecznik prezydenta: Andrzej Duda miał wiedzę o kandydatach PiS do Trybunału Konstytucyjnego

- Pan prezydent jest informowany, jest konsultowany w wielu kwestiach i także w tej sprawie miał wiedzę - dodał Błażej Spychalski. Rzecznik prasowy zaznaczył jednak, że Andrzej Duda nie miał możliwości akceptacji kandydatów. - To Sejm dokonuje wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego. To, że prezydent wie o różnych działaniach większości parlamentarnej czy rządu, to zupełnie naturalne. To głowa państwa - dodał na pytanie dziennikarza.

Błażej Spychalski przyznał również, że prezydentowi zależy na tym, aby "autorytet osób, które idą do Trybunału Konstytucyjnego powodował, że autorytet Trybunału wzrasta". Rzecznik Andrzeja Dudy nie chciał odpowiedzieć na pytanie o to, czy kandydaci PiS do Trybunału Konstytucyjnego - Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz - dają taką gwarancje podwyższenia autorytetu sądownictwa. Błażej Spychalski odparł, że to pytanie powinno zostać skierowane do większości parlamentarnej. Przy okazji podkreślił raz jeszcze, że kandydaci są wybierani przez Sejm i jest to wyłączna decyzja parlamentu.

Więcej o:
Komentarze (29)
Rzecznik Andrzeja Dudy: prezydent wiedział o kandydatach PiS do Trybunału Konstytucyjnego
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 30 razy 24

  Prezydent jest konsultowany..
  Tak, dostaje telefon, że o tej i o tej ma czekać w pozycji na baczność, z długopisem wypełnionym świeżym wkładem i to wszystko.

 • psycholog11

  Oceniono 24 razy 20

  Oderwać Dudę od stołka możemy już w maju przyszłego roku.

 • jurek4491

  Oceniono 17 razy 17

  Wszystko jasne , tak tańczy jak mu prezes zagra - najgorsze miernoty mile widziane na stanowiskach - w tych działaniach nie ma nic dziwnego .

 • drbob20

  Oceniono 16 razy 14

  duda to glupek, dyspozycyjny glupek.

 • jezierskiadam

  Oceniono 14 razy 12

  Duda zawsze wie o kandydatach wysuwanych przez Kaczyńskiego i ma obowiązek przygotowania aktu łaski.

 • def11

  Oceniono 11 razy 11

  Prezes kota do TK by wystawił to Adrian by zaprzysiągł, a wymieniając jeszcze kuwetę mówił " autorytet Trybunału wzrasta"

 • wilenski11

  Oceniono 8 razy 8

  powinno być, adrian o kandydaturach został poinformowany, żeby to tak głupio nie wyglądało

 • abm1

  Oceniono 7 razy 7

  Duda już jesteś skończony. Przyzwoitość dla ciebie to jest czysta abstrakcja. Jak można popierać łajdaków na sędziów TK.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX