Włodzimierz Czarzasty: Jakbym wiedział, że Piotrowicz jest w PZPR, to bym z niej wystąpił

Włodzimierz Czarzasty nie zostawił suchej nitki na kandydatach PiS do Trybunału Konstytucyjnego. Jakbym wiedział, że Piotrowicz jest w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, to bym z niej wystąpił. Dla kariery robi wszystko - powiedział w Porannej rozmowie Gazeta.pl szef SLD

Włodzimierz Czarzasty w Gazeta.pl odniósł się m.in. do kandydatur PiS na sędziów TK - Stanisława Piotrowicza, Krystynę Pawłowicz i Elżbietę Chojnę-Duch. To są kandydatury skandaliczne. Od początku do końca Lewica jasno to mówiła. Wszystko co najgorsze, można o tych ludziach powiedzieć. Są nieobiektywni, są absolutnie sterowani partyjnie, dyspozycyjni, nieprzygotowani do tych funkcji, z fatalnymi życiorysami - powiedział Czarzasty. 

Najostrzej szef SLD ocenił jednak Piotrowicza. - Jakbym wiedział, że Piotrowicz jest w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, to bym z niej wystąpił. Dla kariery robi wszystko. Było mu dobrze w PZPR i robił określone rzeczy, i miał z tego określone profity - powiedział. - Było mu dobrze jako prokurator, było mu dobrze, jak nie zauważał pedofila, było mu dobrze w PiS. Wszystkiego się wyprze i wszystko poprze, żeby iść do przodu - dodał.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie