Piotrowicz i Pawłowicz sędziami TK? Miażdżące wyniki sondażu

Prawie 55 proc. i ponad 65 proc. badanych jest przeciwnych powołania na sędziów Trybunału Konstytucyjnego Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza - wynika z sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski.
Zobacz wideo

W ostatni poniedziałek Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie poinformowało, że na sędziów TK zgłosiło dwoje jeszcze obecnych posłów Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza oraz Elżbietę Chojnę-Duch. Działalność i aktywność pierwszej dwójki była wielokrotnie krytykowana przez opozycję oraz komentatorów i to właśnie ta para zwróciła największą uwagę.

Wirtualna Polska w związku z tym zleciła badanie pracowni IBRiS, w którym zapytano:

Jak oceniasz kandydatury Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza na sędziów TK?

Sondaż: Prawie 55 proc. przeciwko Piotrowiczowi, 65 proc. nie chce Pawłowicz

W przypadku Stanisława Piotrowicza zaledwie 22,7 proc. badanych w sondażu oceniło pozytywnie jego kandydaturę, a 54,7 proc. respondentów uznało, że nie jest to dobry przyszły sędzia TK (odpowiedź brzmiała "Ta osoba nie powinna pełnić tej funkcji"). Z kolei 22,6 proc. wybrało odpowiedź "Nie mam zdania".

Jeszcze większy odsetek negatywnych odpowiedzi zebrała Krystyna Pawłowicz. 65,4 proc. respondentów negatywnie oceniło jej ewentualny akces do Trybunału Konstytucyjnego przy tylko 13,6 proc. pozytywnych opinii. 21 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź "Nie mam zdania".

Sondaż dla Wirtualnej Polski przeprowadził Instytut Badań Rynkowych i Społecznych w dniach 4-5 listopada na reprezentatywnej grupie 1100 osób.

Więcej o: