Jest decyzja Sądu Najwyższego. Kolejny protest wyborczy PiS bez dalszego biegu

- Nie będzie ponownego liczenia głosów w okręgu senackim numer 100. Sąd Najwyższy pozostawił bez dalszego biegu protest wyborczy pełnomocnika Prawa i Sprawiedliwości - poinformował rzecznik Sądu Najwyższego, sędzia Michał Laskowski.

PiS domagało się ponownego przeliczenia głosów w tym okręgu, zarzucając błędne zakwalifikowanie jako nieważne, głosów, które powinny zostać uznane za ważne. Zdaniem pełnomocnika wyborczego partii, to mogło mieć wpływ na wynik wyborów, ponieważ liczba głosów uznanych za nieważne jest większa od różnicy głosów między zwycięzcą, a kandydatem PiS.

Okręg numer 100 obejmuje Koszalin i okoliczne powiaty. Mandat senatora w ostatnich wyborach parlamentarnych uzyskał w nim Stanisław Gawłowski, który startował z własnego komitetu. Był to czwarty protest wyborczy PiS dotyczący wyborów do Senatu, który Sąd Najwyższy pozostawił bez dalszego biegu. Dwa ostatnie, dotyczące wyborów w okręgach senackich numer 95 i 96 zostaną rozpatrzone 12 listopada.

Prawie wszystkie protesty niemerytoryczne

Rzecznik SN dodał, że dotychczas tylko jeden z protestów wyborczych został merytorycznie rozpoznany - ten dotyczący terminu, w jakim na listę wyborczą został wpisany senator Marek Komorowski, który zastąpił zmarłego Kornela Morawieckiego. Wniosek ten uznany został jednak za niezasadny.

Więcej o:
Komentarze (130)
Jest decyzja Sądu Najwyższego. Kolejny protest wyborczy PiS bez dalszego biegu
Zaloguj się
 • felicjan.dulski

  Oceniono 53 razy 45

  Podciągnąć portki PiSiory, spiąć pośladki, otrzeć łzy!
  Alleluja i od tyłu.
  (w zakrystii)

 • ryjaroslawa

  Oceniono 46 razy 36

  Niech nie zapomną przyjąć ustawy, że każdy nieważny głos oddany w wyborach prezydenckich, ma być automatycznie przyznawany Długopisowi.

 • timekiller

  Oceniono 27 razy 23

  Przeproście i Spie...jcie

 • fiqumiku

  Oceniono 23 razy 21

  Teraz trolle moskiewscy będą krzyczeć jak demokratyczna jest Polska. A jest tylko tam gdzie macki pisokomuny jeszcze nie sięgnęły

 • pysio62

  Oceniono 27 razy 19

  Giertych mial zamiar zlozyc protest wyborczy z wnioskiem o uniewaznienie calych wyborow, poniewaz przy takim zaangazowaniu sie tak zwanych panstwowych, publicznych srodkow przekazu po tylko jednej stronie, czyli po stronie PISu, uwaza sie, ze takie panstwo nie spelnia kryteriow panstwa demokrtycznego, a wybory nie moga zostac uznane za demokratyczne i wolne. Takie samo zdanie na ten temat ma delegacja OBWE obserwujaca wybory w Polsce.Takie zasady obowiazuje w kazdym badz razie w zachodniej cywilizacji i demokracji, ale PIS to "wschodnia to cywilizacja i demokracja".

 • pysio62

  Oceniono 25 razy 17

  Sprawdzic to przede wszystkim to trzeba by liczenie glosow w komisjach w poludniowo-wschodniej Polsce, poniewaz juz wiadomo, ze na przyklad w komisji wyborczej w Szczebrzeszynie kolo Zamoscia oddano tam co najmniej 19 glosow waznych na kandydata opozycji, a pozniej okazalo sie, ze nie dostal ani jednego glosu, a niewaznych bylo 7 glosow, a mowi sie o wielu innych "ciekawych" historiach.

 • biesczad1

  Oceniono 15 razy 15

  Jak to mawia apolityczna publicystka z PiSu: Słychać wycie - znakomicie!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX