Bez wiz do USA od 11 listopada. Prezydent Duda ogłosił, że dzisiaj podpisane zostaną dokumenty

Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że 6 listopada w Waszyngtonie ogłoszone zostanie przyjęcie Polski do programu ruchu bezwizowego. Zgodnie z zapowiedziami prezydenta podróż bez wizy do Stanów Zjednoczonych będzie możliwa od 11 listopada.

- Dzisiaj w Waszyngtonie zostanie ogłoszony oficjalny komunikat o tym, że Polska została przyjęta do programu bezwizowego. Bezwizowe podróżowanie na 90 dni będzie możliwe od 11 listopada, dosłownie za kilka dni - mówił na konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda.

Później prezydent podziękował prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi, który rok temu obiecał mu, że Polska zostanie przyjęta do programu, ale też ambasador USA w Polsce, czyli Georgette Mosbacher, obecnej na konferencji prasowej. Ruch bezwizowy obejmuje podróże biznesowe i turystyczne maksymalnie do 90 dni.

Mówiliśmy kilka tygodni temu, że to zajmie [procedura przystąpienia do ruchu bezwizowego - red.] tygodnie, a może miesiące. Udało się to przeprowadzić szybciej, dzisiaj ta procedura się zamyka

- powiedział prezydent.

Mosbacher: Prezydent Duda powiedział mi, że to kwestia dumy narodowej

Ambasadorka USA w Polsce powtórzyła zapewnienia prezydenta, potwierdzając, że decyzja o przyjęciu Polski do ruchu bezwizowego zostanie podpisana 6 listopada, a do Stanów Zjednoczonych można będzie polecieć bez wizy już od 11 listopada.

Już podczas pierwszych spotkań z prezydentem Dudą powiedział coś, co mnie poruszyło. Powiedział że program ruchu bezwizowego dotyczy takiej dumy narodowej, to mnie poruszyło

- mówiła Georgette Mosbacher.

Ambasadorka wspomniała też, że jeszcze we wrześniu prezydent Andrzej Duda pytał ją, czy uda się zorganizować ten ruch bezwizowy przed Bożym Narodzeniem, aby był to "prezent gwiazdkowy". - Panie prezydencie, udało się, zrobiliśmy to. Polacy będą mogli się spotkać na święta - powiedziała.

Więcej o:
Komentarze (262)
Bez wiz do USA od 11 listopada. Prezydent Andrzej Duda
Zaloguj się
 • alesieporobilo

  Oceniono 45 razy 41

  Zniesienie wiz do USA to kwestia naszej dumy narodowej? Serio? To az tak nisko juz upadlismy?

 • nicpon007

  Oceniono 58 razy 34

  Super, jest szansa, że wyjedzie większość Podlasia i Podkarpacia. A to głównie elektorat PiS. Tak trzymać. Może kraj da się jeszcze uratować.

 • siwywaldi

  Oceniono 33 razy 29

  To się dopiero "suwerenowi" ślepia otworzą, jak parę razy, POŁOWA samolotu wróci do kraju po odmowie wpuszczenia wydanej przez urzędnika Emigration na lotnisku w Chicago, he, he...

 • motyw4

  Oceniono 36 razy 26

  że niby kto ogłosił? proszę ja was - nie nazywajcie budynia prezydentem...

 • wiceherszt

  Oceniono 27 razy 21

  Informacja o znaczeniu marginalnym. Ludzi, którzy jeździli tam biznesowo albo turystycznie była garstka i bez problemu dostawali te wizy. Finansowo też ich to nie ruszało, bo jak ktoś już tam jedzie pozwiedzać, to go na to stać, kraj olbrzymi, trzeba za coś tam przeżyć, wynająć sobie samochód albo poruszać się samolotami, gdzieś mieszkać, coś jeść.

  Z kolei do pracy pies z kulawą nogą tam nie pojedzie, bo w porównaniu z Niemcami czy Zachodnią Europą jako taką nie są konkurencyjni, a Janusz i tak angielskiego nie zna, więc mu zwisa, gdzie będzie pracował na zmywaku czy przy innych azbestach.

  Podsumowując, nie ma po co tam jeździć, chyba że ktoś naprawdę kocha podróże i dysponuje sporymi pieniędzmi a przede wszystkim dużą ilością wolnego czasu. Innymi słowy, za daleko. Rozumiem, że nawet do początku lat 90 było to atrakcyjne ze względu na przeskok cywilizacyjny, ale teraz? Szkoda czasu.

 • maxym9

  Oceniono 25 razy 19

  Tylko niech sobie nie przypisuje żadnych zasług, bo nie miał na to ŻADNEGO wpływu

 • czechy11

  Oceniono 20 razy 18

  Nisko ocenia nasze poczucie dumy ten kacyk PiSowskiego układu mafijnego.

 • szmulkacenbogen

  Oceniono 20 razy 18

  Pani Mosbacher pani nie słucha tego lokaja, jaka duma? Że niby nasza duma zależy od możliwości wjazdu na teren USA? Bzdury.

 • brave48

  Oceniono 20 razy 18

  niby bez wizy ale i tak mogą Cię odesłać z lotniska w Stanach bez żadnego konkretnego powodu ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX