RMF FM: Kowalczyk bez resortu, Ministerstwo Środowiska do podziału. Między ludzi Gowina i Ziobry

Wciąż trwa formowanie nowego rządu, a według nieoficjalnych ustaleń RMF FM z teką ministra ma pożegnać się Henryk Kowalczyk. Natomiast kierowane przez niego Ministerstwo Środowiska ma być podzielone na dwie części, którymi podzielą się przedstawiciele Porozumienia i Solidarnej Polski.

Jak na razie o nowym rządzie wiadomo niewiele. Prawo i Sprawiedliwość zadeklarowało jedynie, że premierem będzie dalej Mateusz Morawiecki. Natomiast z wystąpień wicepremiera Jacka Sasina wynika, że przywrócone będzie ministerstwo z podobnymi uprawnieniami i zadaniami, co zlikwidowane przez PiS Ministerstwo Skarbu, które sprawowało kontrolę nad spółkami skarbu państwa.

Teraz do tej układanki dołączył wątek przyszłości Ministerstwa Środowiska i jego kierownika Henryka Kowalczyka. Już wcześniej pojawiały się doniesienia, że resort mogą czekać modyfikacje albo likwidacja, ale teraz RMF FM rzuciło nowe światło na tę sprawę.

Ministerstwo Środowiska do likwidacji? RMF FM: Podzieli się na dwie części

Według nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy rozgłośni Ministerstwo Środowiska ma być podzielone na dwie części, a tym samym stanowisko ministra ma stracić Henryk Kowalczyk.

Ten podział RMF FM przedstawia następująco: część resortu "zajmująca się klimatem, panelami słonecznymi, wiatrakami, czystym powietrzem, walką z kopciuchami i być może także geologią" ma trafić do któregoś z polityków Porozumienia Jarosława Gowina. Typowani się do niej Piotr Woźny (obecny szef NFOŚ) lub Jadwiga Emilewcz, minister przedsiębiorczości.

Natomiast ktoś ze środowiska Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry ma otrzymać nadzór nad Lasami Państwowymi. Jak czytamy, początkowo Lasy Państwowe miały trafić do wspomnianego ministerstwa zajmującego się spółkami skarbu, ale "pojawiła się potrzeba obłaskawienia Ziobry".

RMF FM zaznacza przy tym, że są to ustalenia "na teraz" i sprawa nie jest jeszcze przesądzona. Swoich informatorów rozgłośnia opisuje jako "wysoko postawionych polityków Prawa i Sprawiedliwości".

Więcej o:
Komentarze (55)
Kto wejdzie do nowego rządu? Nieoficjalnie: Henryk Kowalczyk traci tekę ministra, Ministerstwo Środowiska do podziału
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 26 razy 26

  Kiedyś było Ministerstwo Ochrony Środowiska.
  Zlikwidowali "Ochrony". "Ministerstwo muszą zostawić. Pozostaje likwidacja "Środowiska".

 • baska_w5

  Oceniono 22 razy 22

  Trwa dzielenie łupów i tworzenie ciepłych posadek dla krewnych, przyjaciół i znajomych króliczka.

 • fakiba

  Oceniono 20 razy 20

  Będzie się działo jak zaczną się gryźć i zagryzać , tylko życzyć im smacznego :)

 • punter

  Oceniono 19 razy 19

  Podzielą ministerstwo na Śro i Dowisko ?
  Śro będzie od promowania węgla a Dowisko od wyrębu lasów.

 • tad-tad1

  Oceniono 21 razy 19

  Aby zapewnić większej ilości swiń koryta , można i powinno się KAŻDE ministerstwo podzielić na dwa a najbardziej dochodowe ,na trzy, Nie ucierpi na tym jakość , bo jej nie ma , ale w zamian nie będzie rokoszu i dociągną do kolejnych wyborów ale wtedy już im nie będzie zależało na korytach, bo Polska zostanie rozkradziona zupełnie,

 • tom_aszek

  Oceniono 15 razy 15

  Mnóżmy stołki i koryta!
  Starczy wszystkim, będziem kwita!

 • ziggybam

  Oceniono 14 razy 14

  Będzie podział na Ministerstwo Rżnięcia Lasu i Ministerstwo Kopcenia Węglem.

 • krzepki.harry

  Oceniono 13 razy 13

  W sumie wszystko jedno, czy jest takie ministerstwo czy go nie ma. PiSS i tak walczy ze środowiskiem, bo czyni sobie ziemię poddaną.

 • sverir

  Oceniono 13 razy 13

  To ile będzie tych ministrów i wiceministrów i czy PiS pobije swój rekord z poprzedniej kadencji?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX