Prowadzący podszedł ministra. Najpierw pytania o stan wojenny, potem Piotrowicza. "Nie zadrży mi ręka"

Czy ręka zadrży Michałowi Dworczykowi, gdy przyjdzie głosować za kandydaturą Stanisława Piotrowicza na sędziego Trybunału Konstytucyjnego? Szef KPRM w RMF FM zadeklarował zdecydowanie: - Nie, nie zadrży. Dworczyk zapewnił też, że Piotrowicz "nie zrobił niczego takiego, co skreślałoby go z funkcjonowania w życiu publicznym".
Zobacz wideo

Postać Stanisława Piotrowicza, prokuratora stanu wojennego, byłego senatora i posła, a od niedawna kandydata Prawa i Sprawiedliwości na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, stała się tematem rozmowy w RMF FM.

Robert Mazurek dopytywał swojego gościa, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka, o ocenę polityka i jego kandydatury. Jednak prowadzący trochę podszedł posła, ponieważ zapytał go najpierw o to, czy są to jego słowa:

W roku 1982 w wieku 7 lat po raz pierwszy trafiłem z mamą na antykomunistyczną demonstrację.

Jak tylko Dworczyk potwierdził, Mazurek wypalił:

Mieli państwo wiele szczęścia, że na waszej drodze nie stanął wtedy prokurator Stanisław Piotrowicz - bo mogłoby się skończyć aresztem.

Czytaj więcej: "Wrażliwy, katolik", a "nie utożsamiał się z ustrojem", choć był w PZPR. PiS o kandydaturze Piotrowicza

Dworczyk o głosowaniu za Piotrowiczem: Nie zadrży mi ręka

Michał Dworczyk zareagował na takie tezy stwierdzeniem, że takie przedstawianie sprawy "nie jest fair". - Pan Piotrowicz, jeśli chodzi o stan wojenny - bo rozumiem, że takie są zarzuty podstawowe... brał udział w dwóch bądź trzech procesach, w których - jak mówią sami oskarżeni - pomógł im uniknąć (kary - red.) - mówił szef KPRM.

W trakcie wypowiedzi Dworczyka, Mazurek poprawił posła słowami "pan prokurator Piotrowicz", wskazał też, że nie znalazł się żaden opozycjonista, który mówiłby o pomocy ze strony Piotrowicza. - Nikt nie brał prokuratora Piotrowicza w obronę - stwierdził prowadzący.

Mazurek zapytał też po chwili: Panie ministrze, pan antykomunistyczny harcerz zagłosuje na członka PZPR-u, prokuratora stanu wojennego, odznaczonego Krzyżem Zasługi PRL i panu nie zadrży ręka?

W odpowiedzi usłyszał od Dworczyka, który wspomniał o innych kandydatach:

Nie, nie zadrży, bo to są dobre kandydatury.

Później zapewniał jeszcze, że Stanisław Piotrowicz jest dobrym kandydatem na sędziego TK, a według jego wiedzy "nie zrobił niczego takiego, co skreślałoby go z funkcjonowania w życiu publicznym".

Więcej o:
Komentarze (249)
Stanisław Piotrowicz kandydatem na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Michał Dworczyk zagłosuje na niego.
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 108 razy 98

  Tak wyglada dekomunizacja po kaczemu.
  A drą japy że sędziowie są postkomunistyczni.

 • viaac

  Oceniono 75 razy 71

  "W roku 1982 w wieku 7 lat po raz pierwszy trafiłem z mamą na antykomunistyczną demonstrację."

  Czyli kombatant.
  Odznaczyć, dać rentę i wybudować pomnik.
  I dać kogoś do pomocy przy wypełnianiu oświadczenia majątkowego, bo Dworczyk nie potrafi.

 • krynolinka

  Oceniono 69 razy 61

  „Spodziewałem się wściekłości nieprzychylnych mi mediów. Nie pierwszy raz doświadczam niemerytorycznej krytyki, a wręcz ordynarnego hejtu” - mówi Stanisław Piotrowicz portalowi @tvp_info
  Zaszczuły wilki ciumka..;-)

 • ar.co

  Oceniono 51 razy 47

  Dworczyk studiował historią przez 19 lat (cóż, taki poziom "inteligencji"), a i tak się nie nauczył, kim był prokurator oskarżający więźniów politycznych w stanie wojennym.

 • mo60

  Oceniono 49 razy 45

  Panie Dworczyk, życzę panu, aby przynajmniej od czasu do czasu zadrżał w panu rozum.

 • kolor

  Oceniono 46 razy 42

  Hańba

 • 11krzych

  Oceniono 48 razy 40

  Dworczyk zapewnił też, że Piotrowicz "nie zrobił niczego takiego, co skreślałoby go z funkcjonowania w życiu publicznym".

  I to by się zgadzało, gdyż obrona pedofili nie skreśla u nas z życia publicznego. 99% katolickich biskupów jest umoczonych w tuszowanie a suweren nadal chodzi do kościoła i swoją frekwencją wyraża abrobatę dla postawy episkopatu. W sumie każdy praktykujacy obecnie katolik może się czuć współodpowiedzialny za tuszowanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX