Komentarze (339)
Donald Tusk nie będzie kandydował w wyborach. Aleksander Kwaśniewski: to kłopot dla Andrzeja Dudy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kotmiki

  Oceniono 12 razy 12

  Na miejscu Dudy trzymałbym pod ręką tzw. zestaw więzienny może się przydać w przyszłym roku

 • va12

  Oceniono 15 razy 11

  No i proszę , " cały pogrzeb na nic", a pisiory z kwitami na Tuska zostały tak jak Himilsbach z angielskim!

 • bazpol4

  Oceniono 16 razy 10

  Można Tuskowi zarzucić wiele w końcu siedem lat był premierem a platforma to nie moja bajka. Ale jest w tej chwili jedynym polskim mężem stanu cenionym w świecie i w Europie. Do tego przewodnictwo Radzie Europy przez dwie kadencje uczyniło z niego sprawnego, wpływowego i skutecznego polityka o dużej charyzmie oraz przywódczych zdolnościach. W każdym zachodnim kraju miałby 100 % szanse na prezydenturę. Mógłby wiele dobrego zrobić dla tego kraju. Ale nie w wolsce. Łatwo sobie wyobrazić gdyby przystąpił do walki z Adrianem ile pomyj, kłamstw, bredni wylalaby na niego pisowska szczujnia przez swoje rezimowe media z kur wizją na czele. Znaleźiby mu dziesiątego dziadka z Wehrmachtu. Zrobiliby szpiega Niemiec itd itp. Uczynili złodzieja z Amber Gold i VATU. Dlatego postąpił słusznie i zachował godnośc. A jego talenty na pewno będą wykorzystane w przewodzeiu Europejskiej chadecji dla dobra UNII. Straci Polska zmierzając z ciemnym ludem do prawdziwej ruiny.

 • amuzc

  Oceniono 12 razy 10

  Mimo wszystko (mimo ogromnych przewałów dotyczących "zwrotu majątków" kościołowi za Jego prezydencji) lubię i cenię sobie Kwacha :)

 • ewulka987

  Oceniono 9 razy 9

  Ta MARIONETKA ,co twierdzi ,że nie jest (p)rezydentem wszystkich Polaków to WSTYD i HAŃBA dla ludzi myślących i o IQ powyżej przeciętnej przedszkolaka.

 • myciel66

  Oceniono 9 razy 9

  Duda swoją podległością PiS-owi zdeprecjonował siebie i urząd, który pełni i zdecydowanie nie zasługuje na reelekcję, a raczej na odpowiedzialność polityczną i karną za łamanie prawa.

 • lastm10

  Oceniono 15 razy 9

  Kidawa Błońska jakby ograła Adriana D*pę to byłby policzek dla pisbolszewii

 • akswonajik01

  Oceniono 13 razy 9

  To będą interesujące wybory.

 • majkel33

  Oceniono 14 razy 8

  Ten kraj nie ma przed sobą perspektyw z takim narodem, któremu się wszystko należy...

 • wujekdolf

  Oceniono 12 razy 8

  tusk na stare lata nie chce się kopać z koniem... albo tańczyć w błocie ze świnią - trudno - dalej sądzę że miałby największe szanse (albo tylko chce zemsty na pisiorach? paranoja) może kidawa albo biedroń będą lepsi, młodsi - zobaczymy - tak czy siak - maliniak korzystaj z nart bo na spacerniaku nie ma gór :)

 • 20portal

  Oceniono 8 razy 8

  Olku! Opowiadaj ludziom o REPUBLICE BANASIOWEJ. To określenie jest kwintesencją rządów PiS i fantastycznie działa jako "narzędzie propagandy" (określenie "wytrych" - czyli nie trzeba ludziom tłumaczyć o co chodzi). We współczesnej historii Polski powinno zyskać taka sama wagę i popularność jak REPUBLIKA BANANOWA w historii świata. Warto.

 • agnrodis

  Oceniono 11 razy 7

  Tusk nie dba o koryto, tylko o dobro Polski i ma wystarczajaco duzo klasy, zeby nie taplac sie w PiSowskim bagnie wyborczym..... a tam juz przygotowano tony błota do wylania na jego glowe.

 • stachkaz1947

  Oceniono 13 razy 7

  PiSiory są zbulwersowani ---Przygotowali całe wiadra szamba całe , bajora gówien gdzie mieli szargać Tuska a on im MÓWI-bawcie sie w tym sami , a Polsce pomagał i wspierał ją będę gdziekolwiek się znajdę. Fogiel dostał czkawki a Macierewicz wyczuwa zamach trotylowy.

 • edek40

  Oceniono 7 razy 7

  Pisząc o obecnej sytuacji bardzo leży mi pewna biblijna bajeczka zawarta w słowach: "...w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia." Łk 15, 7, Szczególnie, że dziś mamy tych sprawiedliwych, którzy okazali się.....

  W niebie zatem, prawaczki, bardziej cieszą się z byłych komunistów, broniących naszego kraju, niż z tych wyświechtanych mafijnych mord z PiS.

 • jackie53

  Oceniono 13 razy 7

  To jest decyzja na miarę męża stanu. Tusk przedkłada sprawy Polski nad swoimi ambicjami. Szkoda jedynie, bo taki prezydent by nam się przydał - polityk i obywatel świata!
  Natomiast miny członków PiS po komunikacie Donalda Tuska - Bezcenne!!!

 • 1-wolne

  Oceniono 6 razy 6

  Kwach nawet po pijaku powie mądrzej niż Adrian i ma zupełną rację. Duda został w wyborach bez argumentów z grzechami rozwalenia Trybunału Konstytucyjnego i mianem długopisu Kaczyńskiego. Człowiek bez własnej osobowości.

 • damiann_38

  Oceniono 18 razy 6

  Tusk rządził w czasie kryzysu światowego a PIS rządził w czasie dobrej koniuktury. Porównanie osiągnięć gospodarczych byłoby siłą rzeczy niekorzystne dla Tuska i trudno byłoby to ciemnemu ludowi wytłumaczyć. Za 5 lat sytuacja będzie inna - PIS będzie musiał rządzić w warunkach kryzysu i braku kasy, co oznacza bezrobocie, podnoszenie podatków i w końcu zredukowanie socjalu. Wtedy Tusk z łatwością wygra w pierwszej turze. Chyba że PIS bezboleśnie przeprowadzi nas przez kryzys, co daj Boże, ale w co nie wierzę.

 • cichwoda

  Oceniono 16 razy 6

  geniusz..

 • rabbitt

  Oceniono 13 razy 5

  Dzisiaj dzień czystego powietrza a na forum smród od piSSowskich komuchów !

 • 116av

  Oceniono 7 razy 5

  I runol caly plan kampanii wyborczj Dudy po rezygnacji D.Tuska.I na kim beda teraz zeby ostrzyc?

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 7 razy 5

  Anżej będzie się musiał tłumaczyć ze znajomości z @lesne_ruchadlo, bo polityka to wojna tylko prowadzona innymi metodami.

 • lokomotywa-1

  Oceniono 9 razy 5

  życzę Dudzie wszystkiego najgorszego.

 • siwywaldi

  Oceniono 9 razy 5

  Tu się trzeba przestać bawić w uprzejmości i należy cytując klasyka: wyzwać przeciwnika na bitwę śmiertelną i to z użyciem broni najcięższego i dostosowanego do poziomu "suwerena" kalibru broni. Rzecz jasna ta broń MUSI być mało elegancka, bo jak to mawiają mądrzy ludzie - z dzikusami trzeba rozmawiać w ich języku, a nie silić się na Wersal.

  Dlatego tydzień na decyzję, kasy ile się tylko da i Kidawa rusza w Polskę. Drapieżna, agresywna a nie cicha, skromna i "łagodząca obyczaje". Jeśli tak nie zrobi, to przegra jak Tusk i później Komorowski

 • shtalman

  Oceniono 8 razy 4

  Kwaśniewski, najlepszy prezydent Polski po przemianie ustrojowej!! Adrian niech spyerdala z powrotem do swoich kretyńskich małopolskich zyebów

 • valentin1943

  Oceniono 8 razy 4

  Po komentarzach widać jak na dłoni, że 43.59% Polaków straciło rozum.

 • andrzej.wald

  Oceniono 10 razy 4

  Moze i Tusk kompetencje prezydenckie ma tylko pytanie czy Polska jeszcze potrzebuje Tuska w roli prezydenta. Po byciu szefem rady europejskiej powrót do krajowego "grajdołka" byłby dla niego jeszcze atrakcyjny? On chyba jednak woli międzynarodowe towarzystwo i tam widać, że czuje się jak ryba w wodzie. Zatem niech Polska wykorzysta Tuska na arenie międzynarodowej zamiast ściągać go ponownie do kraju. Uważam, że nam potrzebny jest prezydent z pokolenia 40-latków ale otwartym umysłem i szerokimi horyzontami myślący w kategoriach dekad, a nie tego co tylko tu i teraz.

 • envol

  Oceniono 3 razy 3

  Polacy nie zasługują na światowego formatu polityka, czyli Donalda Tuska. Ci, którzy kochają PiS zasługują tylko na takie miernoty, jak obecny prezydent. Ci sami ludzie mogą też głosować na Rydzyka albo na fanatyczny katolickie niebo. Po prostu, tacy są nasi rodacy, niczym nie różnią się od Rydzyka, niczym.

 • jacktheripper

  Oceniono 3 razy 3

  urząd prezydenta wybieranego w powszechnych wyborach jest zupełnie niepotrzebny; to są igrzyska dla gawiedzi; prezydent z tego samego obozu co rząd jest tylko bezmyślnym długopisem ( Komorowski, Duda), prezydent z obozu przeciwnego ( jak L.Kaczyński) jest w stanie zupełnie sparaliżować rządzenie; takich cyrków nie ma w Niemczech, Włoszech czy monarchiach typu Wlk.Brytania czy Hiszpania, gdzie prezydent wybierany przez parlament ma funkcje czysto organizacyjno-reprezentacyjne

 • worddesign

  Oceniono 9 razy 3

  Bardzo rozsądna decyzja. W tym kraju szybko podzieliłby los Adamowicza.

 • muflonex

  Oceniono 9 razy 3

  Nikt się nie pali do tego, żeby kanalie z PiSu obrzuciły go swoim gównem.

 • me_on_gazeta

  Oceniono 9 razy 3

  Duda się z niczego nie musi tłumaczyć, zejdźmy na ziemię. Z nieznanych przyczyn jest ulubieńcem Polaków i we wszystkich sondażach wygrywa z każdym. Nie stanie do żadnej debaty i będzie prowadził kampanię ignorującą kontrkandydatów. Po kościołach, w duchu bogoojczyźnianym i na grzbiecie PiS. A PiS mu na pewno jakieś kiełbasy wyborcze podrzuci, które pójdą na jego konto.

 • guramdam3

  Oceniono 13 razy 3

  Kwas to niby komuch, sprzedawczyk bez sumienia, ale tym razem ma rację
  Inny kandydat opozycji z poparciem Tuska ma większe szanse niż budzący słuszne emocje Tusk.
  Kwach wykiwał ten naród. Czasem jak jest "rozluźniony" sypnie oczywistą prawdą. :)

 • jupiter455

  Oceniono 4 razy 2

  Brawo Panie Prezydencie to prawda chcieli utopic Tuska znalesc babcie z kosmosu a tu slynnygest.Okret zaczyna pomalu tonac.

 • speedtransport

  Oceniono 2 razy 2

  To Kaczyński ma problem, proszę nie brać obrzydliwych długopisów pod uwagę bo to nie jakaś duda jest prezydentem. Myślę że Jaro popłynie w tej batalii... Kamysz wygra wybory, rozwiąże ten plugawy sejm i rozpisze nowe wybory a Pan Tusk zostanie premierem bo czas nagli a spi...........ne jest wszystko, gospodarka się sypie, morale polaków jest katastrofalne.
  Taka jest strategia Pana Tuska

 • claudiusz

  Oceniono 4 razy 2

  gluptas-idiota dudus bedzie wielkim posmiewiskiem podczas kampanii prezydenckiej....jego brak myslenia i niemoc intelektualna pogrzebia bo ...calkowicie....znajomi Kanadyjczycy pytaja sie mnie czy to prawda ,ze polski prezydent jest idiota na co odpowiadamz cala powaga ,ze nie jest idiota ale skonczonym idiota i wszyscy sie smiejemy...

 • franiux

  Oceniono 2 razy 2

  I bardzo dobrze, Też bym tak zrobił. Szkoda wracać do tego skansenu, lepiej żyć sobie dostatnio w jakimś cywilizowanym kraju.

 • worddesign

  Oceniono 8 razy 2

  Pan Donald Tusk jeden z najwybitniejszych światowych polityków nie będzie ryzykował ciosu nożem ani dawał opluwać się przez pisowski motłoch i szarańcze.

 • destylacja

  Oceniono 4 razy 2

  -=-=-=-=-=-=-=-
  Nie ma rady
  czas na reaktywację
  BrĄka

 • swiata.koniec

  Oceniono 5 razy 1

  Wygląda na to że wszyscy się cieszą że Tusk nie startuje. Ciekawe, jak mu z tą świadomością.

 • telewy2

  Oceniono 23 razy 1

  Komuniści zawsze mieli swojego wroga, z którym walczyli. A teraz wróg numer jeden zniknął i ciekawe co wymyślą sekretarze z PIS, bo coś na pewno wymyślą.

 • ja5569

  Oceniono 4 razy 0

  Czy Kwasniewski oczekuje, ze Duda przestraszy sie tego, co powiedzial, i w ogole zrezygnuje z kandydowania?
  Taka sama logika, jak z sankcjami przeciwko Rosji:
  Nie ma sankcji - dobrze.
  Sa sankcje - jeszcze lepiej!

 • slade1972

  Oceniono 12 razy 0

  Tusk kandyduje! Super! Hura!
  Tusk nie kandyduje! Jeszcze lepiej! Hura!
  Totalna oPOzycja!

 • Anna Skowron

  Oceniono 8 razy 0

  No Pan Kwaśniewski......... Trafił w sedno. W końcu uczył śię nie byle gdzie he he

 • bobvega

  Oceniono 6 razy 0

  dzis Tusk mówi nie, ale w przyszłym roku może powiedziec tak. gdy był premierem również mówił,że nie ubiega się o stanowisko Przewodniczacego Pralamentu UE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX