Donald Tusk nie będzie kandydował w wyborach. Aleksander Kwaśniewski: to kłopot dla Andrzeja Dudy

- Bez Tuska w kampanii to Andrzej Duda będzie musiał tłumaczyć się z decyzji swoich i PiS, a nie będzie to takie proste - powiedział były prezydent Aleksander Kwaśniewski, komentując decyzję  Donalda Tuska o tym, że nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich 2020.

Były premier Donald Tusk ogłosił we wtorek, że nie będzie startować w wyborach prezydenckich 2020. Stwierdził, że opozycja potrzebuje kandydata, który nie jest obciążony "bagażem trudnych, niepopularnych decyzji", które on sam ma na koncie.

- Ogłaszam tę decyzję dzisiaj, bo czas nagli, a nie chciałbym w żaden sposób utrudniać opozycji procesu wyłaniania kandydatów. (...) Chcę też podkreślić, że będę bardzo mocno wspierał opozycję w tych wyborach i że wykorzystam każdą możliwość, by nadal wzmacniać pozycję Polski w Europie i na świecie - powiedział szef Rady Europejskiej.

>>> Łapiński: Tusk podejmował niepopularne decyzje rządu PO-PSL

Zobacz wideo

Aleksander Kwaśniewski: "Donald Tusk ma kompetencje prezydenckie"

Decyzję Donalda Tuska skomentował Aleksander Kwaśniewski. "Decyzja słuszna, argumentacja trafna, może czas trochę spóźniony" - stwierdził były prezydent. 

- Donald Tusk ma kompetencje prezydenckie, ale dla niego kampania byłaby trudniejsza, niż dla wszystkich potencjalnych kandydatów opozycji. Musiałby mierzyć się z całą przeszłością i brakowałoby czasu na pokazanie projektu na przyszłość. Bez Tuska w kampanii to Andrzej Duda będzie musiał tłumaczyć się z decyzji swoich i PiS, a nie będzie to takie proste - skomentował Aleksander Kwaśniewski, którego słowa cytuje Onet

Więcej o:
Komentarze (339)
Donald Tusk nie będzie kandydował w wyborach. Aleksander Kwaśniewski: to kłopot dla Andrzeja Dudy
Zaloguj się
 • wejsunek47

  Oceniono 140 razy 114

  stawianie w jednym rzędzie odpowiedzialnego i szanowanego na świecie męża stanu z marionetką kłamcą i przestępcą jest co najmniej niestosowne..

 • klucha11

  Oceniono 109 razy 93

  I to jest właśnie mistrzostwo świata w wykonaniu Tuska!
  U pizdziorów zwierzęce wycie!

 • elzbietttta

  Oceniono 80 razy 66

  No i kicha. PiS miał już kwity na Tuska do 10 pokolenia wstecz i już czekał w starterach, kiedy będzie można zacząć opluwać i gnoić, a tu proszę. Cała robota na nic.

 • odowk

  Oceniono 54 razy 48

  Nie będzie można zagłosować przeciw Donaldowi, więc Długopis przegra.

 • Antoni Baraniak

  Oceniono 42 razy 36

  P AD nie jest (faktycznym) prezydentem Polski. Jest "bezosobowym" wykonawca polecen swojego mistrza Jaroslawa??????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX