"Nic nie jest rozstrzygnięte, nie wiadomo, co to znaczy". Macierewicz powątpiewa w deklarację Tuska

Antoni Macierewicz na antenie TVP Info poddał w wątpliwość szczerość deklaracji Donalda Tuska o niekandydowaniu w wyborach prezydenckich. Jak dowodził były szef MON: - To otwarta deklaracja, nie wiadomo, co znaczy. Donald Tusk przyzwyczaił nas, że ostateczne decyzje podejmuje w trakcie przebiegu wydarzeń. Nic nie jest rozstrzygnięte.
Zobacz wideo

Po wyborach, do polityki i mediów wrócił Antoni Macierewicz, były szef MON i dotychczasowy przewodniczący tzw. podkomisji smoleńskiej.

Powrót to też pokłosie wtorkowej decyzji prezydenta Andrzeja Dudy - Macierewicz został wskazany jako marszałek senior, który rozpocznie obrady IX kadencji Sejmu 12 listopada.

Jednak to nie ogłoszenie Macierewicza marszałkiem seniorem było pierwszym tematem w programie Michała Rachonia "#Jedziemy" w TVP Info.

Donald Tusk nie kandyduje. Antoni Macierewicz: Nie wiadomo, co znaczy ta deklaracja

Prowadzący zaczął od wypytania posła Prawa i Sprawiedliwości o jego ocenę innego wtorkowego wydarzenia: decyzji Donalda Tuska o tym, że nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich 2020, która wywołała niemałe poruszenie w polityce i wśród komentatorów.

Jak przyznał Antoni Macierewicz, ta deklaracja Donalda Tuska go nie zaskoczyła.

Ta deklaracja jest, powiedziałbym otwarta. Nie wiadomo, co ona znaczy, poza tym, że została wypowiedziana

- powiedział były minister obrony narodowej. Dalej Macierewicz dowodził:

Przyzwyczaił nas premier, przewodniczący, Donald Tusk, do tego, że ostateczne decyzje podejmuje w trakcie przebiegu wydarzeń i tak się należy spodziewać także w tym przypadku. (...). Ja myślę, że jeśli chodzi o jego decyzje, to nic nie jest rozstrzygnięte.
Więcej o: