Wybory prezydenckie 2020. Balcerowicz: Najlepsze w decyzji Tuska jest to, że ją tak wcześnie ogłosił

We wtorek Donald Tusk ogłosił, że nadal chce wspierać opozycję, ale nie będzie jej kandydatem w zbliżających się wyborach prezydenckich. Po decyzji byłego premiera, głos zabrał między innymi profesor Leszek Balcerowicz.
Zobacz wideo

Nie milkną komentarze w sprawie środowej decyzji Donalda Tuska dotyczącej kandydowania w wyborach prezydenckich. Były premier poinformował, że nie będzie startował w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Tym samym opozycja musi wybrać innego kandydata, który w przyszłym roku zmierzy się najprawdopodobniej z Andrzejem Dudą.

Leszek Balcerowicz komentuje decyzję Donalda Tuska: "Mam nadzieję, że się mocniej włączy w obronę państwa prawa i demokracji w Polsce"

Głos w sprawie zabrali politycy, w tym między innymi prof. Leszek Balcerowicz. Według niego to dobrze, że były premier tak szybko podjął decyzję i ogłosił ją kilka miesięcy przed wyborami. To daje więcej czasu opozycji na wybranie i przygotowanie najlepszego kandydata.

- Najlepsze w decyzji Donalda Tuska jest to, że ją tak wcześnie ogłosił. Co do jej treści mam wątpliwości. Mam nadzieję, że się mocniej włączy w obronę państwa prawa i demokracji w Polsce - napisał na swoim Twitterze Leszek Balcerowicz.

Decyzję Donalda Tuska skomentowali także inni politycy. Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel powiedział między innymi, że decyzja byłego premiera może być spowodowana pamięcią o przegraniu poprzednich wyborów prezydenckich, w których Donald Tusk przegrał z Lechem Kaczyńskim.  - Ja naprawdę podejrzewam, że jest w Polsce jest wiele osób po stronie opozycji, którym ta wiadomość złamała serce i szlochy będzie słychać w wielu domach - podsumował wicerzecznik PiS.

Rzecznik Andrzeja Dudy powiedział z kolei, że dla gabinetu prezydenta "nie ma większego znaczenia, co zrobi Donald Tusk".  

Więcej o:
Komentarze (12)
Wybory prezydenckie 2020. Balcerowicz: "najlepsze w decyzji Donalda Tuska jest to, że ją tak wcześnie ogłosił"
Zaloguj się
 • ryyys

  Oceniono 17 razy 13

  Panie Profesorze, mnie przekonuje opinia Kwaśniewskiego. Nie tylko kompetencje się liczą gdy wybiera suweren oglądający TVPiS, Trwam, czytający OdRzeczy, GPC itp brednie.
  Zaniedbano edukację i oto skutki: lądując na ślepo, prawie w polu, powinniśmy wylądować !!!

 • belferka1950

  Oceniono 15 razy 9

  Nie tak wcześnie zrezygnował. W PiS szykowano wielką kampanię przeciw Tuskowi. napracowali się i zobaczyli szeroki uśmiech Donalda. To wytrawny polityk na miarę europejską. Lubi denerwować malutkich ludzików.

 • rabbitt

  Oceniono 5 razy 5

  Dzisiaj jest dzień czystego powietrza a na forum śmierdzi PiSSem,koniec świata !

 • selden2

  Oceniono 1 raz -1

  ZA 5 LAT STARTUJE !

 • dyskootantka

  Oceniono 16 razy -2

  Lepiej niech Balcerowicz nie wspiera nikogo w kampanii, bo może tylko zaszkodzić.

 • 31.februarius

  Oceniono 19 razy -5

  Balcerowicz musi wrócić! Zaraz!
  a Tusk w maju ...
  2025!

 • pachikun

  Oceniono 15 razy -11

  Nastepny nawiedzony z PO, ktory uwaza Tuska prawieze za Mesjasza. Samo pojawienie sie Tuska mialoby spowodowac panike w szeregach PIs-u. Ilez tego belkotu mozna sluchac. Tusk to doskonaly piarowiec, to facet dla ktorego licza sie sondaze, slupli i dla kazdego rozgarnietego politycznie bylo wiadomo, ze jak sadaze zle wypadna to Tusk nie wpakuje sie w niepewne wybory. Tusk nie mialby szans w tych wyborach, ma negatywny elektorat, jest otoczony pogarda przez wielu i to wcale nie ludzi zwiazanych z PIS-em, za to ze po prostu zwial na lepsza posade zostawiajac kraj na pozarcie barbarzyncow z PIS-u. I bylby doskonalym celem dla propagandzistow pisowskich. zreszta po co nam taki Prezydent? To wypalony, bez wizji doskonaly gracz polityczny, ktory sprawdzal sie w roli urzednika unijnego, Polsce taki Prezydent nie jest potrzebny. Polsce potrzebny jest ktos mlody, z wizja z energia nie obciazony zadnymi afaerami a nie stary wyjadacz partyjny, ktory juz wszystkim prawie byl poza pelnieniem funkcji Prezydenta RP.

 • profesorschetyna

  Oceniono 15 razy -13

  Napiszcie jeszcze, co na ten temat sądzi Urban.

 • nanorobot

  Oceniono 17 razy -15

  "prof. Leszek Balcerowicz."

  Czy tłuki z tego tabloidu wiedzą, że skrotu 'prof.' używa się w przypadku profesorów tytularnych, takch kórzy posiadają tytuł naukowy profesora? Balecerowicz takim nie jest. Jest profesorem uczelnianym, jak sam zaznaczył na swoim twitterze ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX