Kosiniak-Kamysz po decyzji Donalda Tuska apeluje o prawybory. "Nie chcę grać na boisku kandydata PiS"

Władysław Kosiniak-Kamysz zaapelował do władz Platformy Obywatelskiej, aby możliwie najszybciej podjęły decyzję o prawyborach. Zdaniem szefa PSL, decyzja Donalda Tuska o rezygnacji ze startu w wyborach prezydenckich 2020 "otwiera pole do zorganizowania prawyborów w opozycji".

Władysław Kosiniak-Kamysz przyznał w rozmowie z RMF FM, że ze spokojem przyjął decyzję Donalda Tuska, który ogłosił, iż nie wystartuje w wyborach prezydenckich 2020. Zaznaczył, że PSL jest gotowe do zbliżających się wyborów, a partią, która czekała na deklarację byłego premiera jest Platforma Obywatelska. Jego zdaniem, jasny komunikat ze strony Donalda Tuska pozwala na organizację prawyborów w opozycji.

>>> Joanna Kluzik-Rostkowska komentuje kandydaturę W. Kosiniaka-Kamysza na prezydenta

Zobacz wideo

Władysław Kosiniak-Kamysz: Prawybory w opozycji na przełomie listopada i grudnia

Władysław Kosiniak-Kamysz chciałby, żeby prawybory odbyły się "szczególnie między Platformą a PSL, w ramach Europejskiej Partii Ludowej, również z kandydatami obywatelskimi". Szef PSL zaznaczył także, że rozumie lewicę, która chce wystawić w nadchodzących wyborach prezydenckich swojego kandydata.

- Chcielibyśmy, żeby Platforma jak najszybciej się określiła, czy jest odważna i gotowa do takich prawyborów i szuka szansy na wygranie wyborów prezydenckich, czy zajmuje się wyłącznie wyborami w Platformie - powiedział szef PSL.

Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił, że organizacja prawyborów w opozycji mogłaby być "polityczną innowacją", która dałaby opozycji szansę na przejęcie inicjatywy. 

-  Ja chcę kreować inicjatywy, wyznaczać pole do gry, a nie grać na boisku kandydata PiS-u - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

Prezes PSL uważa, że prawybory w opozycji powinny odbyć się na przełomie listopada i grudnia, dlatego decyzja o ich organizacji musi zapaść szybko.

Więcej o:
Komentarze (52)
Władysław Kosiniak-Kamysz po decyzji Donalda Tuska apeluje o prawybory. "Nie chcę grać na boisku kandydata PiS"
Zaloguj się
 • dave1919

  Oceniono 11 razy 7

  .

  .ALE TUPIEMY, CO ..?
  POWIEDZIAŁA MRÓWKA DO SŁONIA GDY PRZECHODZILI PRZEZ MOST

  .
  KOSINIAK-KAMYSZ - JESTEŚ GROTESKOWY

  .

 • matts06

  Oceniono 11 razy 7

  To jest idiotyzm. Cały czas się pytam - jak takie prawybory miałyby wyglądać? Kto głosuje? Członkowie danych partii? Czyli 100tys. PSL, ok.25tys. partii lewicowych, ok.20tys. PO, więc łatwo przewidzieć kto wygra. Ok, to może niech głosują sympatycy partii opozycyjnych? Tylko jak to sprawdzić, kto jest sympatykiem? Nie mam na czole napisane na kogo głosowałem w ostatnich wyborach, więc w takim razie równie dobrze mogliby głosować w prawyborach PiSowcy... Nie ma opcji prawyborów na całej opozycji, jedyna opcja to 1tura jako prawybory. Warto pamiętać, też że Polska to nie USA, u nas są właśnie 2tury, tam jest 1tura więc w USA koniecznością są prawybory.

 • podpisdzie

  Oceniono 23 razy 7

  Gumofilec ty daj se siana.

 • fred_die

  Oceniono 13 razy 5

  Kosiniak prawybory to sobie rób w PSLu z Kukizem, jak trzeba było iść razem do wyborów parlamentarnych to strzeliliście focha.

 • siwywaldi

  Oceniono 17 razy 5

  Mydlany i jak każdy peeselowiec miękki w kręgosłupie Kosiniak jest bez szans, ale do władzy nóżkami ubranymi w gumofilce przebiera jak trzeba. Czy NA SIŁĘ chce stać się drugim Witosem?
  Tu trzeba stoczyć bitwę śmiertelną i to z użyciem broni najcięższego i rzecz jasna mało eleganckiego kalibru broni

 • pix_d

  Oceniono 9 razy 5

  Pan Kosiniak-kamysz apelując o prawybory nie wspomni oczywiście o tym, że jego PSL jest najliczniejszą partią w Polsce - (ponad 100 tyś.). W tej sytuacji wynik przyborów raczej jest przesądzony.
  PO nie da się wpuścić w takie "maliny".

 • fakiba

  Oceniono 15 razy 5

  Co panu tak śpieszno do tych prawyborów , jeszcze okaże się że dostanie pan po uszach i będzie finał :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX