Tusk w polskiej polityce? Były rzecznik prezydenta Dudy: Jak Lewandowski w Lechu Poznań

- To tak, jakby Robert Lewandowski po zakończeniu kariery europejskiej wrócił do Lecha Poznań - tak według byłego rzecznika prezydenta Andrzeja Dudy wyglądałby powrót Donalda Tuska do polskiej polityki. Krzysztof Łapiński w Polsat News tłumaczył, że taka decyzja byłego premiera byłaby obarczona "zbyt dużym ryzykiem".
Zobacz wideo

Decyzję Donalda Tuska o niestartowaniu w wyborach prezydenckich 2020 w Polsat News komentowali były szef MSWiA Ryszard Kalisz i były rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Łapiński.

Zdaniem Kalisza, w przeszłości także szefa Kancelarii Prezydenta za prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego, start Tuska w wyborach prezydenckich był od początku niemożliwy. - Po pełnieniu funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej przeniesienie się do warunków polskich jest bardzo trudne mentalnie - tłumaczył decyzję byłego premiera.

Były rzecznik Andrzeja Dudy o powrocie Tuska: Jak powrót Lewandowskiego do Lecha

Także Krzysztof Łapiński wskazywał, że powrót Donalda Tuska byłby "zbyt dużym ryzykiem" dla byłego premiera, który w jego ocenie jest już spełniony w polskiej, ale i europejskiej polityce.

To tak, jakby Robert Lewandowski po zakończeniu kariery europejskiej wrócił do Lecha Poznań

- przekonywał Łapiński.

Czytaj więcej: Tusk nie będzie kandydatem na prezydenta. "Jestem obciążony bagażem trudnych decyzji"

Były polityk i poseł PiS przypomniał też, że Tuska łatwo byłoby atakować, o czym mówił sam szef Rady Europejskiej, za szereg niepopularnych decyzji, gdy sprawował urząd premiera. - Pamiętajmy, że byłoby mu też wytykane to stwierdzenie z 2010 r. dotyczące prezydentury, że jest to "splendor, żyrandol i weto" - wskazał Łapiński.

Kalisz o oczekiwaniu na Tuska: Wiem z pewnego źródła, on tweetował, by zdenerwować PiS

Jeden wątek w rozmowie dorzucił też od siebie Ryszard Kalisz, który stwierdził, że całe to oczekiwanie na decyzję Donalda Tuska było wykalkulowane na... "denerwowanie PiS", w czym - według zapewnień gościa Polsat News -  miał się lubować były premier.

Wiem to z pewnego źródła. On po prostu celowo puszczał te tweety, żeby ich zdenerwować

- powiedział w Polsat News Kalisz, dodając przy tym, że wpisy poza denerwowaniem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego miały też wyprowadzać z równowagi lidera PO Grzegorza Schetynę.

Czytaj więcej: Donald Tusk od dawna nie wierzył już w swoje zwycięstwo w wyborach prezydenckich [ANALIZA]

Donald Tusk 5 listopada ogłosił, że nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich 2020, przecinając tym samym spekulacje o powrocie do polskiej polityki po zakończeniu kadencji w roli przewodniczącego Rady Europejskiej.

Więcej o:
Komentarze (324)
Donald Tusk w polskiej polityce? Były rzecznik Andrzeja Dudy: Jak Robert Lewandowski w Lechu Poznań
Zaloguj się
 • steven1968

  Oceniono 62 razy 56

  Nie akceptuję Dudy, Pawłowicz, Piotrowicza , chorego psychicznie Macierewicza, chorego z nienawiści , skrzywdzonego przez Boga i naturę Kaczora, pisowskie idiotki i idiotów , którzy za pieniądze potrafią sprzedać własny honor! Polacy jeszcze będą przeklinać takie ,,autorytety,, dla najsłabszych intelektualnie durniów !

 • 6drabin

  Oceniono 56 razy 48

  To porównanie jest sensowne.

  Jest jednak trochę kuriozalne, że polskim patriotom zawsze brakuje wielkich Polaków do uwielbienia i muszą poszukiwać bohaterów wśród ludzi o wątpliwej reputacji, a plują na Polaka, który zajmuje bardzo wysokie stanowisko w polityce międzynarodowej i jest poważany przez społeczeństwa na całym świecie.
  Nie chodzi mi o to, żeby go teraz wielbić, bo jak każdy człowiek ma swoje wady. Ale szacunek mu się należy, a i własną dumę narodową można przy okazji sobie podbudować.

 • yenk

  Oceniono 45 razy 41

  Tuska - Polityka doceni historia, tak samo jak dziś coraz bardziej docenia się Balcerowicza, a wcześniej także krytykowanych Grabskiego czy Kwiatkowskiego. Kaczynski może się porównywać do Piłsudskiego ile wlezie ale takie porownanie jest tylko pusta figurą retoryczną i historycznie zostanie sprowadzony do roli zakompleksionego uzurpatorka z banda niedouczonych acz krzykliwych klakierow.

 • fakiba

  Oceniono 45 razy 37

  Panie Łopiński , jak koniec kariery to koniec , a nie jakieś czary mary , ale Tusk nie zakończył jeszcze kariery i jeszcze długo nie zakończy

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 41 razy 35

  Polsce potrzebny jest prezydent, który nie będzie biegusiem leciał podpisywać wszystkiego co mu podsunie szczerbaty prezio... A czy będzie to Biedroń, Kidawa, Zandberg, Kamysz czy inny Trzaskowski to już sprawa drugorzędna... Byle nie Du.a

 • luki.wawa

  Oceniono 40 razy 30

  A po co Tuskowi Polskie bagno. Jest na poziomie najważniejszych osób w Europie, jaki dla niego jest sens zniżać się do poziomu Polskich polityków I być zmieszany z błotem. Co ma dyskutować z takim przyszłym sędzia TK Pawlowicz czy Piotrowiczem, s może odbierać ataki szefa NIK Banasia. To nie ta liga wiec ja mu się nie dziwie. Sami wysłaliśmy szambo przez wybieranie takich polityków wiec oczekiwanie ze Tusk teraz to wszystko posprząta jest śmieszne

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 44 razy 26

  Pisiorki odetchnęły z ulgą a prawda jest taka że Tusk nie będzie sobie babrał rąk w konfrontacji z pseudopolitykami bolszewii. Nie ta liga warchoły. A aród i tak się sprzedał Dupie, kaczorowi, rydzykom i innym sutenerom.

 • antonikarcz

  Oceniono 30 razy 22

  Trochę szkoda może PiSuar znowu powołał by jakąś komisję i przynajmniej można byłoby się pośmiać z carycy, albo nijakiego.

 • fakiba

  Oceniono 36 razy 20

  A po co mu to pis szambo i masa nieprawdziwych oskarżeń i pomówień z ich strony , bardzo dobra decyzja :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX