PiS reaguje na decyzję Donalda Tuska. Wicerzecznik partii: Szlochy będzie słychać w wielu domach

- Szlochy będzie słychać w wielu domach - komentuje decyzję Donalda Tuska wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. - Nie ma dla nas większego znaczenia, co robi Donald Tusk - utrzymuje Błażej Spychalski, rzecznik Andrzeja Dudy.

- Ja naprawdę podejrzewam, że jest w Polsce jest wiele osób po stronie opozycji, którym ta wiadomość złamała serce i szlochy będzie słychać w wielu domach - powiedział w Telewizji Republika zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. Poseł skomentował w ten sposób decyzję Donalda Tuska o niekandydowaniu w przyszłorocznych wyborach na prezydenta. - Tusk przeżył jedną wielką traumę, była nim porażka wyborcza ze śp. Lechem Kaczyńskim w wyborach prezydenckich. Jeżeli czegoś chciał uniknąć w polityce, to powtórki z rozrywki - dodał Fogiel.

Jarosław Gowin: To prawdopodobnie definitywne rozstanie z polską polityką

Decyzją Donalda Tuska nie jest zaskoczony Jarosław Gowin, szef koalicyjnej Porozumienia. - To prawdopodobnie jego definitywne rozstanie z polską polityką. Donald Tusk pozostanie wielką niewykorzystaną szansą dla Polski, który jako polityk bardziej przedkładał interes własny nad dobro kraju - ocenił w Onecie Gowin.

Ciekawa jest reakcja na decyzję Tuska Błażeja Spychalskiego. - Nie ma dla nas większego znaczenia, co robi Donald Tusk. Przez całą kadencję skupiamy się na ciężkiej pracy i realizacji interesu Polski - powiedział wp.pl rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy.

Donald Tusk nie wystartuje w wyborach

Również Michał Dworczyk na antenie TVN24 podkreślił, że od dawna twierdził, iż Tusk "nie zaryzykuje rywalizacji z Andrzejem Dudą". - Ostatnie próby Donalda Tuska ingerowania w polską politykę kończyły się negatywnie dla Koalicji Obywatelskiej, stąd myślę, że dokonał prostego rachunku zysków i strat, i podjął taką, a nie inną decyzję - powiedział szef kancelarii premiera.

Donald Tusk ogłosił we wtorek, że nie wystartuje w wyborach na prezydenta. - Uważam, że możemy wygrać te wybory, ale do tego potrzebna jest kandydatura nieobciążona bagażem trudnych, niepopularnych decyzji, a ja takim bagażem jestem obciążony - powiedział szef Rady Europejskiej.

>>> Marek Borowski w Porannej Rozmowie Gazeta.pl: Nie sądzę, by wsparcie Tuska przyciągnęło wyborców

<<Reklama>> Osobisty dziennik Donalda Tuska w formie e-booka w Publio.pl >>

Zobacz wideo
Więcej o: