PiS reaguje na decyzję Donalda Tuska. Wicerzecznik partii: Szlochy będzie słychać w wielu domach

- Szlochy będzie słychać w wielu domach - komentuje decyzję Donalda Tuska wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. - Nie ma dla nas większego znaczenia, co robi Donald Tusk - utrzymuje Błażej Spychalski, rzecznik Andrzeja Dudy.

- Ja naprawdę podejrzewam, że jest w Polsce jest wiele osób po stronie opozycji, którym ta wiadomość złamała serce i szlochy będzie słychać w wielu domach - powiedział w Telewizji Republika zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. Poseł skomentował w ten sposób decyzję Donalda Tuska o niekandydowaniu w przyszłorocznych wyborach na prezydenta. - Tusk przeżył jedną wielką traumę, była nim porażka wyborcza ze śp. Lechem Kaczyńskim w wyborach prezydenckich. Jeżeli czegoś chciał uniknąć w polityce, to powtórki z rozrywki - dodał Fogiel.

Jarosław Gowin: To prawdopodobnie definitywne rozstanie z polską polityką

Decyzją Donalda Tuska nie jest zaskoczony Jarosław Gowin, szef koalicyjnej Porozumienia. - To prawdopodobnie jego definitywne rozstanie z polską polityką. Donald Tusk pozostanie wielką niewykorzystaną szansą dla Polski, który jako polityk bardziej przedkładał interes własny nad dobro kraju - ocenił w Onecie Gowin.

Ciekawa jest reakcja na decyzję Tuska Błażeja Spychalskiego. - Nie ma dla nas większego znaczenia, co robi Donald Tusk. Przez całą kadencję skupiamy się na ciężkiej pracy i realizacji interesu Polski - powiedział wp.pl rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy.

Donald Tusk nie wystartuje w wyborach

Również Michał Dworczyk na antenie TVN24 podkreślił, że od dawna twierdził, iż Tusk "nie zaryzykuje rywalizacji z Andrzejem Dudą". - Ostatnie próby Donalda Tuska ingerowania w polską politykę kończyły się negatywnie dla Koalicji Obywatelskiej, stąd myślę, że dokonał prostego rachunku zysków i strat, i podjął taką, a nie inną decyzję - powiedział szef kancelarii premiera.

Donald Tusk ogłosił we wtorek, że nie wystartuje w wyborach na prezydenta. - Uważam, że możemy wygrać te wybory, ale do tego potrzebna jest kandydatura nieobciążona bagażem trudnych, niepopularnych decyzji, a ja takim bagażem jestem obciążony - powiedział szef Rady Europejskiej.

>>> Marek Borowski w Porannej Rozmowie Gazeta.pl: Nie sądzę, by wsparcie Tuska przyciągnęło wyborców

<<Reklama>> Osobisty dziennik Donalda Tuska w formie e-booka w Publio.pl >>

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (528)
PiS reaguje na decyzję Donalda Tuska. Wicerzecznik partii: Szlochy będzie słychać w wielu domach
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 117 razy 91

  Jedno jest pewne. Pisiory nieźle wkurzone, że im się amunicja przygotowana na bicie w Tuska zmarnowała. To Jacek Kurski właśnie się zwija z bólu!

 • krynolinka

  Oceniono 107 razy 77

  Fogiel po tobie nikt nie będzie płakał. Nędzą byłeś i będziesz.

 • antonikarcz

  Oceniono 76 razy 66

  Tyle pary w PiS gwizdek na nic, te komisje, dochodzenia prokuratorskie, nienawiść Kaczyńskiego w mainstreamowych mediach, a Tusk kopnął ich w Dudę i olał.

 • polakadam

  Oceniono 70 razy 62

  Figiel jak zwykle jest idio.tą. Koniecznie chce udowodnić swoją wyższość. To typowe dla faceta z kompleksami.
  Szlochu nie ma tylko akceptacja że Tusk nie utrudnia opozycji kampanii prezydenckiej.
  Słusznie uznał że sam nie wygra i dał opozycji więcej czasu na działanie. Tylko wielki człowiek jest zdolny do tego żeby postawić dobro Polski ponad swoje ambicje. Kurdupel nigdy do tego nie dorosnie.

 • pdppdp

  Oceniono 66 razy 50

  Naczelny wicepierdoło PiSu, zdaj sobie sprawę z tego, że ty jesteś naprawdę takim kompletnie niczym.

 • niktwazny126

  Oceniono 61 razy 49

  Naprawdę przewidujecie szlochy? Przecież naród kocha prezesa i jego liczne prawe ręce, więc kto niby ma szlochać? Radość ogromna panuje w elektoracie, wreszcie wyszły z szafy kryształy z dobrą przeszłością - Pawłowicz, Maciarewicz. Banaś trzyma się dzielnie. Jest pięknie, a ma być ponoć jeszcze piękniej, wszak zwyczajny poseł obiecał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX