Tusk nie kandyduje na prezydenta. Nieoficjalnie: Trwa spotkanie Schetyny z Kosiniakiem-Kamyszem

Donald Tusk nie wystartuje w wyborach na prezydenta. Niedługo po tym, jak były premier ogłosił swoją decyzję, rozpoczęło się spotkanie Grzegorza Schetyny z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem - podała Wirtualna Polska.
Zobacz wideo

Po krótkim spotkaniu z dziennikarzami, na którym Donald Tusk poinformował, że nie będzie kandydował w wyborach, wp.pl poinformowała o spotkaniu szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza z przewodniczącym Platformy Obywatelskiej Grzegorzem Schetyną. Jak podaje portal, spotkanie ma dotyczyć Senatu, jednak w świetle deklaracji szefa Rady Europejskiej, mało prawdopodobne, by nie pojawił się temat wyborów prezydenckich. 

Donald Tusk nie wystartuje wyborach na prezydenta

- Ogłaszam tę decyzję dzisiaj, bo czas nagli, a nie chciałbym w żaden sposób utrudniać opozycji procesu wyłaniania kandydatów. Uważam, że możemy wygrać te wybory, ale do tego potrzebna jest kandydatura nieobciążona bagażem trudnych, niepopularnych decyzji, a ja takim bagażem jestem obciążony - poinformował we wtorek po południu były premier. Jego kadencja na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej kończy się w grudniu.

Więcej o:
Komentarze (194)
Tusk nie kandyduje na prezydenta. Nieoficjalnie: Trwa spotkanie Schetyny z Kosiniakiem-Kamyszem
Zaloguj się
 • praskiso

  Oceniono 68 razy 36

  Cztery lata codziennego opluwania Donalda Tuska odniosły skutek. Powiem szczerze. Mam w czterech literach Polaków z ich brakiem elementarnej wiedzy politycznej i gospodarczej. Będą mieli to na co zasłużyli czyli PRL bis, a właściwie PRL PIS.

 • kenijro

  Oceniono 47 razy 23

  Jak dla mnie Kosiniak-Kamysz to inna wersja Dudy. Przykościelny dewot, emocjobalny kołtun, którego partia zawsze głosuje za rodzeniem z gwałtu i za rodzeniem mutantów.
  PO zrobi błąd popierając bigota. Kidawa też odpada - miła, kulturalna pańcia, ale to mało. Za mdła, bez wyrazu.
  Powinni Sikorskiego zaproponować. To fighter. Ostry z charakterem.
  Lewica - Zandberga, który jest błyskotliwy, charyzmatyczny, wiarygodny, bardzo inteligentny. Biedroń może za 8 lat. Teraz za wczesnie.
  Konfederacja - Bosaka. Gość jest modelowym, kompetentnym politykiem. Bardzo opanowany. Jak robot. Przygotowany w każdym temacie.
  Takie sa moje typy.

 • j-ugo

  Oceniono 18 razy 12

  Moim skromnym zdaniem: Nie mogę zrozumieć dlaczego wyznawcy Jarosława Kaczyńskiego czytają Gazetę Wyborczą. Powinni czytać swoje pisma polecane przez Jarosława.

 • alfred.ziemniak

  Oceniono 20 razy 12

  Na pewno by sobie nie pozwolił na takie poniżanie jakie przeżył duda u trumpa.

 • gosky

  Oceniono 17 razy 11

  Tylko nie Kosiniak ani żadna mdły typ z psl

 • pedro.666

  Oceniono 19 razy 9

  Ale o co chodzi? Tusk podjął logiczną decyzję, którą logicznie uzasadnił - chodzi o to, żeby nie wygrał Duda, więc jesteśmy bliżej tego zwycięstwa :)

 • ziggybam

  Oceniono 18 razy 8

  Wyborcy zrobili z polskiej polityki gó.... Tylko debil pchałby się dziś do niego z własnej woli - kasa słaba, władza szbko się nudzi i wychodzi bokiem, a człowieka błotem obrzucą. Zajecie dla psychopatów.

 • ekonomiaglupcze

  Oceniono 8 razy 6

  czas na prezydentkę !!!!!!

 • urian

  Oceniono 15 razy 5

  Kamysz i Schetyna, ,mocarze intelektu, więc aż strach pomyśleć co może wyniknąć z takiej rozmowy. Ot politycy z Bożej łaski, jeden przegrał wszystko co było po drodze, a drugi nie dostałby sie nawet do Sejmu gdyby nie pomoc jeszcze głupszego Kukiza. Beznadzieja !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX