Elżbieta Chojna-Duch dopominała się o miejsce w TK? Terlecki: Wiele razy nam to proponowała

- Wiele razy nam to proponowała - tak Ryszard Terlecki odpowiedział na pytanie dziennikarzy o wysunięcie kandydatury Elżbiety Chojny-Duch na sędzię Trybunału Konstytucyjnego. Podkreślił, że przy wyborze przeważyły kompetencje byłej wiceminister finansów.
Zobacz wideo

- Wiele razy nam to proponowała. W przeszłości nie było takiej możliwości, teraz jest, to zaproponowaliśmy to pani profesor - powiedziały pytany kandydatkę PiS na sędzię Trybunału Konstytucyjnego Ryszard Terlecki. Wypowiedź szefa klubu PiS cytuje PAP w depeszy opublikowanej m.in. na portalu Interia.

Terlecki zaprzeczył, by ta kandydatura była nagrodą dla Elżbiety Chojny-Duch za jej zeznania przed komisją ds. VAT. Podkreślił, że brano pod uwagę jej "kompetencje i doświadczenie". 

Piotrowicz, Pawłowicz i Chojna-Duch kandydatami do TK

W poniedziałek Stanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz i Elżbieta Chojna-Duch zostali zgłoszeni przez klub Prawa i Sprawiedliwości jako kandydaci na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu i szef klub PiS mówił, że o zgłoszeniu wspomnianych kandydatów zdecydowały ich kompetencje, fachowość, a także wielkie doświadczenie. - Wszyscy ci kandydaci spełniają te warunki, mają te cechy, więc taka jest nasza propozycja dla Sejmu, który dokona wyboru - zaznaczył polityk.

Więcej o: