Chojna-Duch o edukacji seksualnej: Kuzynka powiedziała po zajęciach, że jest lesbijką i chce zmienić płeć

Elżbieta Chojna-Duch niechętnie mówiła o swoich poglądach na temat związków partnerkich. Chętniej mówiła o edukacji seksualnej. Kandydatka PiS na sędzię Trybunału Konstytucyjnego podzieliła się historią swojej 12-letniej kuzynki, która po jednej z lekcji powiedziała, że jest lesbijką, a później chciała "zmienić płeć".

Elżbieta Chojna-Duch gościła rano w RMF FM. Prowadzący rozmowę Robert Mazurek pytał Chojnę-Duch, czy dopuszcza w świetle przepisów konstytucji, legalizację związków partnerskich. Była wiceminister finansów i kandydatka PiS do Trybunału Konstytucyjnego nie chciała odpowiedzieć wprost. Podzieliła się za to ze słuchaczami opowieścią o 12-letniej kuzynce.

Elżbieta Chojna-Duch o edukacji seksualnej

- Życie praktyczne wskazuje na pewne niewłaściwe trendy. Jedna z moich kuzynek chodzi do szkoły, ma 12 lat. Była na lekcji edukacji seksualnej trochę wymuszonej. Przyszła do rodziców i powiedziała, że jest lesbijką - po tej lekcji - dlatego, że bardziej lubi swoją przyjaciółkę, wręcz kocha - opowiadała Chojna-Duch. - Po kolejnej lekcji edukacji przyszła i powiedziała, że chce zmienić płeć. Mama powiedziała: poczekaj, aż staniesz się dorosła. Takich historii jest mnóstwo teraz - stwierdziła.

>>> PiS ogłosił swoich kandydatów na sędziów TK. Jan Maria Jackowski komentuje: Jak ktoś ma PESEL jak S. Piotrowicz, zdarza się, że ma i taką biografię

Zobacz wideo

Prowadzący odpowiedział, że nie rozumie, jaki to ma związek z poglądami Chojny-Duch i jej rolą w Trybunale Konstytucyjnym. - Będę oceniła to w świetle konkretnych przypadków i skutków tych regulacji prawnych - stwierdziła wymijająco. Kandydatka PiS do TK w audycji powiedziała też, że związki partnerskie są niezgodne z konstytucją, choć zaraz po tym przyznała, że to nie jest jej "branża". 

Słowa Chojny-Duch jak opowieści kurator Nowak

Jak zauważyła dziennikarka Justyna Suchecka, słowa Chojny-Duch brzmią "jak opowieści kurator Nowak o czytaniu na dobranoc na obozie o tym, ze jeden stosunek nie wystarczy by być gejem oraz nauczycielce uczącej masturbacji na szkolnej ławce". "W żadnym z przypadków nie wskazała konkretów: miejsca, tytułu książki, ewentualnych konsekwencji" - przypomniała dziennikarka. 

Suchecka w sprawie fantastycznych opowieści Nowak kontaktowała się z krakowskim Kuratorium. W sprawie nauczycielki, która miała masturbować się przy dzieciach, otrzymała odpowiedź, że informator "pragnął zachować anonimowość". Nie zdołała się również dowiedzieć, jaką książkę miała czytać wychowawczyni na obozie, ponieważ "mama dziecka nie dała przyzwolenia na podawanie szczegółowych informacji ze względu na dobro dzieci".

Więcej o:
Komentarze (397)
Chojna-Duch o edukacji seksualnej: Kuzynka przyszła po lekcji i powiedziała, że jest lesbijką
Zaloguj się
 • wigs

  Oceniono 127 razy 115

  Jak tak dalej pójdzie, to w idiotyzmach przebije Krychę Pawłowicz, na bank.

 • droch

  Oceniono 115 razy 105

  Najpierw publicznie opowiada baśnie, a potem dziwi się, że rodzina nie chce mieć z nią nic wspólnego...

 • 12reyez

  Oceniono 91 razy 83

  Baba jest ekstremalnie niekompetentna i załgana. I pomyśleć że nie musi tego robić dla pieniędzy.

 • ochujek

  Oceniono 86 razy 78

  Czego spodziewać się po kobietach z PiS? Tresowane przez klechów, niezdolne do samodzielnego myślenia.

 • pdppdp

  Oceniono 76 razy 70

  Pewne jest jedno - pani profesor Chojna-Duch intelektem nijak nie odbiega od pozostałej dwójki.

 • maaac

  Oceniono 75 razy 69

  Pani Ch-D to kałuża polityczna

 • blackthorn

  Oceniono 71 razy 63

  To w końcu jest lesbijką, czy chcę zmienić płeć, bo już się pogubiłem.
  Zastawiam się czy jak się wstępuje do PiSu to z automatu tym ludziom rozum odbierają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX