Andrzej Duda zdecydował: Antoni Macierewicz marszałkiem seniorem Sejmu

- Na marszałka seniora Senatu wyznaczona została Barbara Borys-Damięcka, na marszałka seniora Sejmu pan prezydent wyznaczył pana posła Antoniego Macierewicza - ogłosił Błażej Spychalski.

Jak podkreśli rzecznik Andrzeja Dudy, prezydentowi zależało, by "tak jak to było w 2015 r. marszałkiem seniorem w Sejmie był ktoś, kto ma piękną kartę opozycyjną". - Ktoś, kto zasłużył się ogromnie dla państwa polskiego. Stąd decyzja, aby marszałkiem seniorem Sejmu został pan Antoni Macierewicz. Pan prezydent poinformował zarówno panią senator, jak i pana ministra Antoniego Macierewicza o swojej decyzji - powiedział Spychalski.

>>> Bronisław Komorowski o Macierewiczu: Uważam go za strasznego szkodnika

Zobacz wideo

Antoni Macierewicz marszałkiem seniorem Sejmu

Spychalski podkreślił, że w przypadku Senatu marszałkiem seniorem musi być najstarszy senator, natomiast w przypadku Sejmu prezydent może wybrać spośród najstarszych posłów. - Pan minister Antoni Macierewicz podczas rozmowy zapewnił, że przeprowadzi pierwsze posiedzenie Sejmu w sposób należyty, godny, odpowiedni - dodał rzecznik prezydenta Dudy.

Barbara Borys-Damięcka jest senatorem VII, VIII, IX i X kadencji. W ostatnich wyborach do Senatu dostała się z listy Koalicji Obywatelskiej. O tym, że Borys-Damięcka będzie marszałkiem seniorem Senatu Pałac Prezydencki informował już wcześniej. Było to o tyle oczywiste, że Borys-Damięcka jest najstarszą z osób wybranych do izby wyższej.

Więcej o: