Elżbieta Chojna-Duch kandydatką PiS do Trybunału Konstytucyjnego. Kim jest jej mąż, Jacek Duch?

Była wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch została kandydatką PiS do Trybunału Konstytucyjnego. Prywatnie jest ona żoną Jacka Ducha - znanego biznesmena działającego w branży IT.  Kim jest mąż Elżbiety Chojny-Duch?
Zobacz wideo

W 2009 roku media obiegła informacja, że Elżbieta Chojna-Duch jest najbogatszym ministrem w rządzie Donalda Tuska. Z jej oświadczenia majątkowego wynikało, że posiada prawie 10 mln zł w gotówce, ponad 5 mln w papierach wartościowych i kilka nieruchomości. Majątek zgromadzony przez byłą wiceminister był w znacznej mierze zasługą jej męża, którego "Dziennik Gazeta Prawna" nazwał "kolekcjonerem posad".

Kim jest Jacek Duch, mąż Elżbiety Chojny-Duch?

Jacek Duch ukończył studia informatyczne na Politechnice Warszawskiej w 1970 roku. Swoją karierę zawodową rozpoczął w trakcie studium doktoranckiego, zatrudniając się w centrum rozwoju oprogramowania Nixdorf Computer w Niemczech. W późniejszych latach był pracownikiem naukowym w PSI AG w Berlinie Zachodnim.

W latach 1978-1993 Jacek Duch pracował dla Digital Equipment Corporation, prowadząc projekty m.in. w Monachium, Wiedniu i Paryżu. Od 1989 roku nadzorował tworzenie filii tego amerykańskiego przedsiębiorstwa w Polsce i innych krajach Europy Środkowej. W latach 1993-1998 był kierownikiem Oracle Polska, a następnie pełnił różne funkcje w zarządach takich spółek jak Prokom Software i Prokom Internet i radach nadzorczych Postdata, Banku Pocztowego., PVT i w licznych spółkach grupy Asseco. Aktualnie pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Asseco Poland S.A. Jest także wspólnikiem spółek Allter Power, Bioalter, Oxylion i Vercom.

Więcej o: