Chojna-Duch o SMS-ach od rodziny ws. kandydatury do TK. "Ręki nie podam, do domu nie wpuszczę"

Kandydatka PiS do Trybunału Konstytucyjnego Elżbieta Chojna-Duch przyznała, że informacje o jej kandydaturze wzbudziły spore kontrowersje, także w jej własnej rodzinie. "Ręki nie podam, do domu nie wpuszczę" - zacytowała w rozmowie w RMF FM jeden z SMS-ów od członka rodziny.

Posłowie PiS kończącej się już kadencji Stanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz oraz była wiceminister finansów w rządzie PO-PSL Elżbieta Chojna-Duch zostali zgłoszeni przez klub Prawa i Sprawiedliwości jako kandydaci na sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Elżbieta Chojna-Duch w Porannej rozmowie w RMF FM przyznała, że ta informacja wywołała negatywne komentarze skierowane w jej kierunku, również ze strony członków jej rodziny.

- Podziały na gruncie polityki są tak głębokie, że wiadomo było, co powie ta jedna strona, które ma określone poglądy, i ta druga. Jest to tragiczne. Te podziały w naszym społeczeństwie są tak głębokie, absurdalne i niesprawiedliwe, że uważam, że należy to pominąć i nie przejmuję się tym specjalnie. Uważam, że są głupie i groźne - powiedziała.

Nie przejmuję się SMS-ami, które wczoraj dostałam od członków mojej rodziny, że się nie spodziewali, że jest wstyd. SMS pod tytułem "ręki nie podam, do domu nie wpuszczę". Odpowiedziałam, że przeżyję

- dodała.

Poseł PiS o prezes TK Julii Przyłębskiej: Nie zakwalifikowałbym ją jako wybitnego fachowca

Elżbieta Chojna-Duch: Andrzej Rzepliński narusza godność sędziego

Chojna-Duch stwierdziła, że "znakomicie" odpowiadałoby jej towarzystwo "Krysi Pawłowicz" w Trybunale Konstytucyjnym. - Znam ją z wydziału prawa, jest to osoba uczciwa - oceniła.

Były prezes TK Andrzej Rzepliński ocenił w poniedziałek, że przedstawienie kandydatur Chojny-Duch, Pawłowicz i Piotrowicza to "ordynarny zamach konstytucyjny".

- Narusza godność sędziego, mogą mu cofnąć uprawnienia, łącznie z wynagrodzeniem - powiedziała Elżbieta Chojna-Duch.

Komentarze po ogłoszeniu kandydatur PiS do TK

Prof. Andrzej Zoll, sędzia i były prezes TK, w rozmowie z Onetem stwierdził w poniedziałek, że kandydaci PiS to "najtwardsi funkcjonariusze partyjni, którzy swoim zachowaniem wielokrotnie dyskwalifikowali Sejm".

- Takich kandydatów jeszcze nie mieliśmy. Mimo całej dozy krytyki wobec poprzednio wskazywanych przez PiS kandydatów, którzy ostatecznie zasiedli w Trybunale, to oni jednak takich zasług dla partii nie mieli, jak ci właśnie przedstawieni kandydaci. To jest jakaś masakra po prostu! - powiedział profesor i dodał, że "być może chodzi o to, by TK w ogóle nie było. By jego rola ustrojowa całkowicie znikła".

W podobnym tonie kandydatury komentował prof. Wojciech Sadurski. "Zapowiedź zgłoszenia K. Pawłowicz i S. Piotrowicza do TK to nie tylko definitywne zamordowanie tej instytucji dawnej polskiej demokracji. To także - jak sugeruje Tomasz Lis - złośliwość wobec nie-PiSowskich wyborców i szyderstwo z Konstytucji - napisał prawnik.

Więcej o:
Komentarze (397)
Chojna-Duch o SMS-ach od rodziny ws. kandydatury do TK. "Ręki nie podam, do domu nie wpuszczę"
Zaloguj się
 • kakalak4

  Oceniono 142 razy 132

  Taki tekst znaleziony gdzieś w sieci - myślałem, że to dowcip, ale okazuje się, że nie do końca ;-)

  "Mój stary postanowił, że sprawdzi, co się stanie - i zaczął nosić koszulkę z logo PiS. Jak dotąd już trzy razy został opluty i raz dostał po gębie. Aż się boje pomyśleć, co będzie, jak wyjdzie z domu…"

 • konigin

  Oceniono 118 razy 106

  71-letnia babcia wypchana na 9 lat do TK, a pis-dy tak walczyli, zeby sedziowie przechodzili w stan spoczynku w wieku 67...Serdeczne pozdrowienia dla rodziny. Honor nie ma ceny.

 • goldberg

  Oceniono 104 razy 98

  Najlepszy jest pewien towarzysz który usprawiedliwiał księdza skazanego przez sąd za wkładanie do pochwy nieletnim dziewczynkom palców " ksiądz brał na kolanka, ksiądz nic złego nie robił" Państwo z gówna.

 • punter

  Oceniono 90 razy 84

  Ciekawe, że rodzinka pani CH-D nie poznała dotąd dość dobrze - na warszawskim WPIA każdy chyba student wiedział, że to pani o specyficznej osobowości i charakterze.

  Dla własnego "ego" i korzyści to nominację do TK przyjęłaby i od Leppera i od Jaruzelskiego, gdyby żyli.

 • ar.co

  Oceniono 82 razy 76

  Jak widać, nawet w porządnej rodzinie może trafić się czarna owca na usługach Prostytutek i Sutenerów.

 • maaac

  Oceniono 79 razy 73

  Stajesz się k***a(*) to ludzie traktują cię k***ę(*). Taka jest cena utraty honoru.

  PS. (*) k***a to oczywiście "kałuża", a nie to co myślicie, absolutnie nie. ;P

 • wujojano

  Oceniono 73 razy 69

  "Narusza godność sędziego, mogą mu cofnąć uprawnienia" - przyszła "niezawisła sędzia" już się odgraża w imieniu mocodawcy. Nawiązywanie do najstarszego zawodu świata to tu komplement.
  Słuchałem początku wywiadu w RMF. Wypadła żałośnie.

 • zd46

  Oceniono 59 razy 59

  Pod adresem prof. Rzeplińskiego, byłego Prezesa TK "dama intrygantka" wypowiada słowa: "- Narusza godność sędziego, mogą mu cofnąć uprawnienia, łącznie z wynagrodzeniem - powiedziała Elżbieta Chojna-Duch". Duchu, to zalatuje groźbą i szantażem politycznym, jeszcze nic paniusia nie objęła a już grozi, jak leninowska czekistka? Co pani zrobiła dla Polski w swoich 71 latach życia? Intrygi w MF i napełnianie swojej prywatnej kiesy, to znane? Pan bozia, jak chce kogoś ukarać, to mu rozum odbiera. Paniusiu żal patrzeć na pani emerytalne wygibusy, frustrację i degrengoladę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX