Tajemniczy wpis Biedronia ws. wyborów prezydenckich. Cytuje hasło wyborcze Obamy

Hasło i zdjęcie stylizowane na plakat wyborczy Baracka Obamy oraz hasztag z rokiem wyborów prezydenckich - 2020. Robert Biedroń opublikował wpis, który niektórzy odbierają jako znak, że zamierza kandydować. Ale polityk nie zdradza, co rzeczywiście kryje się za tajemniczym wpisem.
Zobacz wideo

Prezydent Andrzej Duda - zdaniem niektórych - w praktyce już prowadzi kampanię przed przyszłorocznymi wyborami. Partie opozycyjne na razie nie ogłosiły, kogo zamierzają wystawić. Pojawiają się spekulacje ws. możliwych prawyborów. 

Tymczasem europoseł i lider Wiosny Robert Biedroń opublikował na Facebooku i Twitterze enigmatyczny wpis, który można odczytać jako deklarację dotyczącą kandydowania. 

Polityk zamieścił swoje zdjęcie stylizowane na charakterystyczny plakat z kampanii Baracka Obamy. Zacytował też jego hasło "Yes, we can" (ang. tak, możemy). I dalej po angielsku napisał: "But can I? If you know what I mean", co znaczy - "Ale czy ja mogę? Jeśli wiecie, co mam na myśli". 

Dodał, że tym hasłem Obama zainaugurował swoją kampanię i opatrzył wpis hasztagiem 2020, czyli rokiem wyborów prezydenckich. 

Na Facebooku szybko pojawiły się setki komentarzy, w tym pytania, co oznacza wpis. Biedroń odpowiedział na kilka z nich bez podawania konkretów, w jednym przypadku - wklejając obrazek z tekstem "kto wie?". 

Opozycja z kandydatem czy kandydatami?

Kampania wyborcza do parlamentu dopiero co się zakończyła, a politycy już szykują się do przyszłorocznych wyborów prezydenckich. Ale - przynajmniej oficjalnie - kandydaci nie są jeszcze znani. Wśród sił opozycyjnych toczy się dyskusja nad tym, czy lepiej wystawić wspólnego kandydata, czy każda partia ma mieć swojego. 

Władysław Kosiniak-Kamysz został ogłoszony "naturalnym" kandydatem PSL na prezydenta w wyborach w 2020 roku, ale ludowcy wstrzymują się z oficjalnym wystawieniem go do walki o prezydenturę - złożyli propozycję reszcie opozycji na prawybory.

Niewiadomą jest też ewentualny start Donalda Tuska. O możliwości jego powrotu do polskiej polityki spekuluje się od dawna, ale sam Tusk nie ogłosił decyzji w tej sprawie. 

Więcej o:
Komentarze (169)
Tajemniczy wpis Biedronia ws. wyborów prezydenckich. Cytuje hasło Obamy
Zaloguj się
 • homesicalien

  Oceniono 18 razy 10

  Biedroń z każdą wypowiedzią i "tłitem" okazuje się tylko być co raz większym pozerem.

 • el.pistolero

  Oceniono 20 razy 10

  Byłbym zdziwiony gdyby ten narcystyczny atencjusz nie spróbował swoich sił w wiadomych wyborach.

 • zzz.zzzz

  Oceniono 14 razy 8

  Oj Robert, Robert, powiększyłeś się i, za przeproszeniem, w dudzie Ci się poprzewracało... (bez obrazy i podtekstów). A Słupsk to takie fajne miasto :-).

 • m.godwin

  Oceniono 20 razy 8

  Robert, ty se daruj, dobrze ci mówię.

 • swru

  Oceniono 20 razy 6

  Podobno PiS ma wystawić Banasia albo Misiewicza. Skoro Piotrowicz i pawłowska do TK to każda kompromitacja jest możliwa.

 • urian

  Oceniono 17 razy 5

  Dobrze by było aby dziennikarze porównali podróże zagraniczne Dudy i prezydentów innych państw np. Trumpa, Putina, Macrona, Merkel, albo nawet z innych państw Austrii, Chorwacji, Hiszpanii czy Kanady. Ile razy latali, dokad, ile kosztowały te wizyty i jaki jest ich efekt. Czy np. obroty handlowe wzrosły po wizycie Dudy w Słowenii, albo dwukrotnie w Etiopii ? A może to kadencja turystyczna, za państwowe pieniądze wycieczki w zamian za posłuszeństwo wobec PiS?

 • antoszek22

  Oceniono 15 razy 5

  Biedroń przyczynił się do rozbicia opozycji podczas wyborów do EU .

  Tam można było pójść razem ale przez to opozycja w sumie straciła 1 % przez to że pojawiła się ostra linia podziału na tle obyczajowości co udało się PISowi wykorzystać do zmobilizowania swojego elektoratu .
  Biedroń liczył na 25 % dostal 6 albo 5 .
  Potem jak dziecko zaczał kluczyć w sprawie rezygnacji z mandatu więc to chyba nie ten moment na narcystyczne dziecięce zabawy bo sytuacja jest nadzwyczaj poważna.

 • westgreg

  Oceniono 12 razy 4

  Dość poważnym problemem "opozycji antypisowskiej" jest ego jej "liderów". Takie puszczanie facebookowych wiatrów niczemu poważnemu nie służy. No ale w mediach mówić muszą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX