Krystyna Pawłowicz zawiesza aktywność w social mediach. W związku z kandydaturą do TK

"W związku z wystawieniem przez PIS mojej kandydatury na sędziego Trybunału Konstytucyjnego zawieszam swą aktywność na Facebooku" - napisała Krystyna Pawłowicz na swojej stronie w największym serwisie społecznościowym świata. Analogiczny wpis pojawił się na Twitterze.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości podziękowała "wszystkim, z którymi wymieniała poglądy" w social mediach i zaznaczyła, że wiele się w nich nauczyła. "Naszą Ojczyzną jest Polska" - takim zdaniem zakończyła swoją społecznościową działalność Krystyna Pawłowicz.

Krystyna Pawłowicz kandydatką na sędziego TK. Oprócz niej Stanisław Piotrowicz i Elżbieta Chojna-Duch

Decyzja Krystyny Pawłowicz o zawieszeniu aktywności na Facebooku i Twitterze ma związek z zapowiedzią wystawienia przez PiS kandydatów na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Oprócz Krystyny Pawłowicz mają zostać nimi Stanisław Piotrowicz i Elżbieta Chojna-Duch. W rozmowie z Polską Agencją Prasową poinformował o tym wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. 

Przypomnijmy, że 3 grudnia 2019 roku kończą się kadencje trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego: Marka Zubika, Piotra Tulei i Stanisława Rymara. Kandydatów, którzy obejmą po nich stanowiska w TK, może wskazać Prezydium Sejmu lub co najmniej 50 posłów. Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało, jakie kandydatury wystawi. Ma to zrobić oficjalnie w najbliższy piątek, 8 listopada.

>>> Komisja Sprawiedliwości: Pawłowicz atakuje Bodnara, Piotrowicz nie reaguje

Zobacz wideo
Więcej o: