Ryszard Terlecki o kandydatach PiS na sędziów TK: To nie kpina z Polaków, wręcz przeciwnie

- To są oczywiście osoby bardzo kompetentne, z ogromnym doświadczeniem, zasłużone dla reformy wymiaru sprawiedliwości - mówił w poniedziałek Ryszard Terlecki podczas konferencji prasowej, na której ogłoszono kandydatów PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego.
Zobacz wideo

W poniedziałek, podczas konferencji prasowej, Ryszard Terlecki ogłosił kandydatów PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego: Krystynę Pawłowicz, Elżbietę Chojnę-Duch oraz Stanisława Piotrowicza.

- To są oczywiście osoby bardzo kompetentne, z ogromnym doświadczeniem, zasłużone dla reformy wymiaru sprawiedliwości. Z pewnym zdziwieniem widzimy, że opozycja nie zgłosiła kandydatów, ale rozumiem, że nie ma odpowiednich osób na te stanowiska - powiedział.

Ryszard Terlecki: To nie kpina z Polaków, wręcz przeciwnie

Terlecki powiedział, że PiS nie widzi przeszkód, aby Stanisław Piotrowicz kandydował na to stanowisko, ponieważ jego przeszłość została "szczegółowo wyjaśniona". - Przez lata związany był z naszym środowiskiem, był przewodniczącym komisji sprawiedliwości i znakomicie sprawdzał się w tej funkcji - powiedział.

Na pytania dziennikarzy, czy to kpina z Polaków odpowiedział, że wręcz przeciwnie. - Bardzo poważnie podchodzimy do tych kandydatów i funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego - powiedział Terlecki. Stwierdził, że Trybunał nie jest upolityczniany, mimo że, jak zarzucili dziennikarze, kandydaci są aktywnymi politykami.

Jedna z dziennikarek zapytała, jak ktoś taki jak Krystyna Pawłowicz, która kiedy uznała, że "przepis jest rażąco niezgodny z konstytucją, ale ze względu na umowę polityczną ona zagłosuje za nim", może stać na straży konstytucji. Terlecki powiedział, że Pawłowicz "z pewnością będzie przestrzegać konstytucji".

Więcej o:
Komentarze (435)
Ryszard Terlecki o kandydatach PiS na sędziów TK: To nie kpina z Polaków, wręcz przeciwnie
Zaloguj się
 • lesnojeziorska

  Oceniono 103 razy 101

  Jeszcze Pies zapomniał wspomnieć o kryształowej uczciwości.

 • hipo krater

  Oceniono 91 razy 89

  Oczywiście, że nie jest to kpina. To prezes tylko nabrał dużo śliny i splunął sobie suwewerenowi prosto w twarz. Dobrze ,że nie zabił, bo wszak dla niego zabić to to samo , co splunąć, jak powiedział Tuskowi.

 • wikal

  Oceniono 79 razy 77

  Chamówa i komuch. A ogłasza to były ćpun. To państwo nawet nie jest z tektury, ono jest z papieru.

 • Non Parol

  Oceniono 66 razy 64

  Zapowiada się jeszcze lepsza zmiana ...

 • chateau.respawned

  Oceniono 63 razy 63

  Pana słowa, panie Terlecki są bez znaczenia.
  Zostanie pan osądzony razem z resztą bandy. To tylko kwestia czasu.

 • niktwazny126

  Oceniono 54 razy 52

  Osoby bardzo kompetentne, zasłużone, no po prostu- kryształowe, więc mogą sądzić. Już chyba nawet wiadomo, od której strony zaczną. Banaś może się czuć bezpiecznie i kontrolować z ramienia NIK. Wyborcy PiS dumni i zadowoleni?

 • earthboundmisfit

  Oceniono 52 razy 50

  No tak komuch i sałatkowa małpa to najlepsze na co stać pisowski wymiar sprawiedliwości.

 • balubalu1

  Oceniono 50 razy 50

  to nie kpina...to sutener tak chciał..nie wybrał ich do sejmu,bo oni stworzeni sa do destrukcji państwa pod opieką Odkrycia Towarzyskiego...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX