Komentarze (214)
Starcie PiS z Konfederacją o dominację na polskiej prawicy.
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mniklasp

  Oceniono 6 razy 4

  nie moge uwierzyc ze sa w Polsce tacy dr hab ktorzy opwiadaja takie karkolomne bzdury ubrane w eufemizmy bez semantycznego znaczenia. To ze Korwin Mikke dostal sie do Sejmu to fenomen wyborcow tak bardzo wscieklych i tak bardzo pijanych na codzien ze im juz wszystko jedno.

 • kadanka

  Oceniono 12 razy 4

  ten kraj po prostu jest chory psychicznie. Polska, z niewielkimi wyjatkami, jest chora psychicznie. dlatego wszelkiej masci populisci, ktorzy obrazają rozum i logike, ktorzy jadą na najgorszych ludzkich instynktach i resentymentach, tacy jak PiS, jak Konfederacja, i cała reszta brunatnego SZAMBA bedzie miec w tym kraju poparcie. bedzie tylko gorzej, zobaczycie.
  przykład z ostatnich dni - znajoma jest nauczycielka jezyka angl w liceum w małym miescie w wojewodztwie lubelskim. ma w klasie uczennice niepelnosprawna, poruszajaca sie na wozku inwalidzkim. dziewczyna ma indywidualny tok nauczania, w szkole pojawia sie b.rzadko, na jakichs "integracjach" - bardzo potrzebuje tych spotkan, jest złakniona kontaktu z rowiesnikami. przed ostatnim takim spotkaniem do nauczycielki zadzwonił ojciec tej dziewczyny, zaniepokojony, czy to aby na pewno nie chodzi o "tęczowy piątek" - bo na takie bezecenstwo to on swojej córki nie zawiezie. KURTYNA.

 • mr_gm

  Oceniono 14 razy 4

  Wybraliśmy do rządzenia sobą idiotów, ale zawsze można wybrać kretynów.

 • kingsizemax

  Oceniono 5 razy 3

  Ta pisowska marka kojarzy się raczej z KGB i NSDAP.

 • cichwoda

  Oceniono 9 razy 3

  do sejmu weszli też tacy (toyalsi) którzy wierzą w grosowe 3 tyś. "niewiniątek pod klepiskiem jedwabnej stodoły

 • qwertura

  Oceniono 7 razy 3

  "Do Sejmu weszli politycy, którzy wierzą w tajną żydowską bazę pod aquaparkiem w Mszczonowie" - a w tym samym Sejmie drugą kadencję, a niektórzy kolejną, siedzą politycy, którzy wierzą w parówki, puszki i mgły smoleńskie jako przyczyny katastrofy smoleńskiej. Czym oni się różnią? Stopniem ignorancji czy oczadzenia?

 • twojeprawda

  Oceniono 19 razy 3

  no cóż.. kiedyś śmiano się z więzień CIA w Polsce, a Tymińskiego nazywano oszołomem.

 • readme.txt

  Oceniono 8 razy 2

  PiS NISZCZY POLSKĘ, a plebs na Facebooku kształcony wierzy w tę propagandę i kłamstwa.

 • nutka7.17

  Oceniono 10 razy 2

  Kolejne katofaszystowskie nieroby dostały się do parlamentu, dzięki niedouczonemu i tępemu ludowi z wolski rodem.

 • donbalon

  Oceniono 10 razy 2

  Dwa lewaki przy kawie. Ale stek bzdur, jeśli czytelnicy G*w** stąd czerpią wiedzę o świecie, to szczerze współczuję, ale jednocześnie rozumiem ich ogłupienie.

 • bronek_pierdola

  Oceniono 20 razy 2

  ta zydowska baza to Gazeta ?

 • yoric

  Oceniono 8 razy 2

  Spoko, poprzednio też do Sejmu weszli wariaci, którzy wierzyli w obozy CIA w Klewkach...

 • zielony_jamnik

  Oceniono 30 razy 2

  Pamiętam jak Grzegorza Brauna nazywano antysemitą, bo przez lata opowiadał, że Żydzi lada dzień wystąpią z roszczeniami o mienie bezdziedziczne.
  Teraz kiedy oficjalnie z tym roszczeniem wystąpili i uzyskali dla niego oficjalne poparcie kongresu USA (just 447), to nikt Grzegorza Brauna za oszczerstwa nie przeprosił. Mało tego, dalej nazywa się go antysemitą.
  Powiedzenie, że Żydzi prowadzą skoordynowaną politykę w celu realizacji swoich interesów, które uderzają w Polskę NIE JEST antysemityzmem. Chociaż pismaki z GW uparcie próbują to tak przedstawiać.

 • almagus

  Oceniono 2 razy 2

  Podaję wzór dla faszystów.
  Z PiSem jest większość.
  Piotrowicze w TK.
  A Duda podpiszczy.

  To należało podpisać za faszystów!

  Zapewnienia w miejsce przysięgi.
  I.
  Po starannym rozpatrzeniu nie są mi znane żadne okoliczności, które mogłyby uzasadnić przypuszczenie, że stosownie do §§ 1i 2 rozporządzenia oznaczeniu pojęcia „żyd’ w Generalnym Gubernatorstwie z dnia 24.7.1940 (Dz. Rozp. G.G.I, str. 231) jestem żydem.
  Brzmienie powołanych §§ 1i 2 są następujące:
  § 1 O ile w prawnych i administracyjnych przepisach Generalnego Gubernatorstwa jest używane pojęcie „żyd”, to należy pod tym rozumieć,
  kto na podstawie przepisów Rzeszy Niemieckiej jest żydem lub za żyda jest uważany;
  kto jako były obywatel polski albo jako bezpaństwowy według § 2 tego rozporządzenia żydem lub za żyda jest uważany.
  § 2. Żydem jest ten kto według rasy pochodzi przynajmniej od trzech dziadów i babek, którzy są w całym znaczeniu tego słowa żydami.
  Za żyda jest uważany ten, kto według rasy pochodzi od dwóch dziadów i babek, którzy są w całym znaczeniu tego słowa żydami.
  o ile od dnia 1 września 1939 r. należał do żydowskiej gminy wyznaniowej lub później został do niej przyjęty,
  o ile w chwili wprowadzenia w życie tego rozporządzenia był w związkach małżeńskich z osobą pochodzenia żydowskiego lub później z takową osobą w związki małżeńskie wstąpił,
  o ile pochodzi on od żyda z stosunku pozamałżeńskiego w rozumieniu ust. 1 i był urodzony po dniu 31 maja 1941 r.
  Żydem w pełnym tego słowa znaczeniu jest ten dziad, lub babka, którzy należeli do
  żydowskiej gminy wyznaniowej.
  Zostałem pouczony, że za fałszywe zapewnienie w miejsce przysięgi poddam się karze według § 156 ustawy karnej dla Rzeszy Niemieckiej z dnia 15.5.1871 r.(Rgbl. S.127).
  Elgenhändige Unterschrift
  Własnorucznyj pidpis
  Własnoręczny podpis …………………..
  II.
  Po starannym rozpatrzeniu nie są mi znane żadne okoliczności, które by mogły uzasadnić przypuszczenie, że stosownie do § 3 rozporządzenia o znaczeniu pojęcia „żyd” w Generalnym Gubernatorstwie z dnia 24.7.1940 ( Dz. Rozp. G.G. I str. 231) jestem „żydowskim” mieszańcem.

  Powołany § 3 brzmi:
  § O ile w prawnych i administracyjnych przepisach Generalnego Gubernatorstwa jest w użyciu „żydowski mieszaniec” , to należy pod tym rozumieć.
  kto na podstawie przepisów Rzeszy Niemieckiej jest „żydowskim mieszańcem”.
  kto jako obywatel polski albo bezpaństwowy według rasy pochodzi od dziada i babki lub jednego z nich, którzy są w całym tego słowa znaczeniu „żydami”,
  - o ile on według. § 2 ust. 2. nie jest uważany za „żyda”.
  Przepis § 2 ust.3 ma odpowiednie zastosowanie ( p. wyżej).

  Elgenhändige Unterschrift
  Własnorucznyj pidpis
  Własnoręczny podpis …………………..

 • P 45

  Oceniono 4 razy 2

  A do tego te tęczowe zjeżdżalnie.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 4 razy 2

  Żydowska baza pod aquaparkiem w Mszczonowie?
  Realne!
  Wiara w którąś z dziesiątek, jeżeli nie tysięcy bozi?
  Nierealne!
  Wiara jak wiara.
  Konstytucja wierzyć nie zabrania.
  Taka Wolska wierząca.

 • oloros11

  Oceniono 1 raz 1

  Wszyscy wojują patriotyzmem a to jest tylko i aż Uczucie miłość miejsca narodzenia z tego Kodciol później politycy zrobili Ideologie która zawsze czemu służy a głównie pieniądzom władzy i Polak Katolik jest badany ale to nie jest patriotyzm a tylko ideologia
  Robią Polakom z mózgu gowno nie pozwolą na samodzielne myślenia i decydowania bo to zawsze jest groźne dla władzy Uczony autor tego artykułu tez się dobrego grona zalicza i tak miesza ze nie da się tego czytać Dla mnie żadnym problemem jest konfederacja na tym politycznym rynku ciężko jest już zwocicbna siebie uwagę wiec im bardziej się publicznie zesrasz tym dzybciej motłoch cię zauważy i namaści seoimbeybrancem problemem jest jakie mechanizmy doprowadziły ze ePolsce jest tyle bezmózgowia którzy wybierają nie posługują do w ogóle rozumem ?

 • karrampa

  Oceniono 7 razy 1

  Tajna żydowska baza w Mszczonowie i Monty Python ?!?

  Pamiętam powszechny rechot z Talibów w Klewkach Leppera, a potem ... śledztwo Rady Europy i Parlamentu Europejskiego w sprawie więzień CIA, w tym w Polsce oraz Wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu przyznający odszkodowania za pobyt w takim więzieniu w Polsce.

  Czasami życie jest bogatsze niż wyobraźnia funkcjonariuszy mediów czy polityków.

 • prawdaprawda

  Oceniono 5 razy 1

  Idioci wybierają idiotów. Wreszcie ktoś mówi ich językiem.
  Tylko Polski żal.

 • algreg

  Oceniono 3 razy 1

  pismaczku poniosło cię z tą marką i porównaniem. Znaj miarę i rangę mocium panie

 • lactum

  Oceniono 3 razy 1

  Jak im z ta wiara lepiej zyc, to niech sobie wieza. Jak chca cos zrobic zeby tego nie bylo, to niech robia, tylko konkretnie to znaczy po modnemu merytorycznie. Inaczej sa nierobami.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 7 razy 1

  Balbina na zdjęciu wygląda, jakby za chwilę miał urodzić czworaczki.

 • lukki69

  Oceniono 5 razy 1

  Świat w głowie autora jest smutny i przaśny.....nie warto Panie Rogojsz bunkrować się w bankach medialnych.....to ciemnogród...świat jest czarno biały tylko w propagandzie...

  Edukacja w PRLu skutecznie wypaczyła historię tego narodu w umysłach już trzech pokoleń..jak ktoś nie miał wzorców w domu to dzisiaj powtarza sowieckie bajki o bandytach z lasu na przykład

 • pardonsik

  Oceniono 5 razy 1

  Brałn jest dużo mądrzejszy niż wam się wydaje - najłatwiej wrzucić wszystkich do jednego worka - jednak ktoś tym wszystkim odpowiednio kieruje

 • onduma

  Oceniono 15 razy 1

  Niemcy kolejny raz przepraszaja a uzycie terminu "polski obóz". Najpierw drukuja milio9ny ulotek z napisem "polski obóz" a potem przepraszaja krotkim komunikatem pomiedzy jakimis reklamami. WNa WP poczytajcie artykul. A w GW tylko o" zlych Polakach"

 • kadanka

  Oceniono 3 razy 1

  a jeszcze taka perełka: znam własciciela dobrze prosperujacej szkoły jogi, czlowieka ktory regularnie jezdzi do Indii na staze, praktykuje medytacje itp itd ktory jest fanatycznym zwolennikiem Brauna. Mozna? Można.

 • ueue

  Oceniono 53 razy 1

  Z Leppera tez kiedys robiono wariata jak wierzyl w wiezienia CIA w kjejkutach gdzie trzymaja talibow :)
  Skonczylo sie tak ze za te wiezienia do dzis placimy ogromne odszkodowania, Miller z Kwasniewskim ustalali u sowy wspolna wersje zeznan w ich sprawie a Andrzeja odwiedzil seryjny samobojca... Polacy zaczynaja rozumiec wiecej niz wam sie czerscy wydaje ;)

 • cehaem

  Oceniono 5 razy 1

  Bieszk kompromituje sie zupelna nieznajomoscia zrodel. Skandalem jest jednak to, ze wydal jego zaden fitulitengeszeft tylko uznany dom wydawniczy I ze dzieki temu jego balachwastry stoja w dziale ksiazka naukowa....

 • janek223344

  Oceniono 4 razy 0

  Weszli dzięki TVNowi promowano ich w tej telewizji (TVPis nie chciał ich )
  i Tomaszowi Lisowi chwalił ich program...cel był taki aby konfederacja zabrała głosy dla PiSu bez większości w sejmie ale nie udało się a narodowcy zostanę teraz na długie lata, jak to się skończy oby nie tak jak w latach 20 i 30 20 wieku w Niemczech

 • scierplaminoga

  Oceniono 6 razy 0

  Weszli również skompromitowani politycy PO, SLD, PSL i PiS. Przy tych ludziach, wiara w żydowskie bazy to jest pikuś.

 • xan-ti

  Oceniono 10 razy 0

  "...pod aquaparkiem w Mszczonowie powstaje tajna żydowska baza..."

  Żyjemy w kraju, w którym nie mieściły się w głowie tajne więzienia CIA dla talibów pod Klewikami. haha

 • wymagany_login

  Oceniono 8 razy 0

  Doczytałem tylko do momentu, w którym pan "doktor" stwierdził, w skrócie, że niskie podatki to słabe państwo. Ciekawe o jakim państwie pan "doktor" marzy?

 • rudi46

  Oceniono 8 razy 0

  Byłem przekonany że już im się żródło na idiotów wyczerpało a to niespodzianka nowe siły wyłażą z podziemia

 • 111artur

  Oceniono 14 razy 0

  Łukasz Rogojsz to żyd, który za ten artykuł wziął kasę. Nikt inteligenty nie weźnie tego tekstu na poważnie.

 • smurfmadrala

  Oceniono 12 razy 0

  Czy jest kraj i naród bardziej szowinistyczny niż Izrael i Żydzi ?
  Nie chcę aby Polacy znaleźli się w sytuacji Palestyńczyków, od dwóch wieków
  mamy głęboko zatroskanych o spawy Polski: Niemców, Rosjan i Żydów.

 • jw0022

  Oceniono 12 razy 0

  Staranne odmóżdżanie za pomocą "edukacji" religianckiej działa.

 • onduma

  Oceniono 10 razy 0

  Juz GW zaczyna szereg artykulow przed Marszem Niepodleglosci. Nalezy spodzeiewac sie coraz bardziej napastliwych

 • partia_niewidzialnych

  0

  Ale jak "wierzą"? Że istnieje czy wierzą jak "wierzą w jej powodzenie"? Bądźcie precyzyjni.

 • emeni

  Oceniono 1 raz -1

  Ja tam nie mogę się doczekać jak Konfederacja zacznie dociskać śrubę w sprawie przymusu rodzenia, i jak PiS zacznie się wtedy wić. haha

 • tomek_pb2

  Oceniono 3 razy -1

  Skutkiem szkodliwej działalności mediów ( w tym mediów, które rabują obowiązkowy abonament za rzekomą "misję" oświatową), jest całkowite pomieszanie pojęć. Chyba tylko w Polsce, takie ugrupowanie jak Konfederacja może być atakowane jednocześnie za skrajny nacjonalizm i antypaństwowość, obskurancki konserwatyzm i klerykalizm, a przy tym za jakiś społeczny "darwinizm". Tymczasem w wielu innych krajach ( zwłaszcza jak były na obecnym polskim poziomie rozwoju gospodarki) , to partie o podobnym do Konfederacji programie nie musiały zadowalać się 11 posłami w parlamencie. One sprawowały władzę i wyciągały z biedy i z wojennych zniszczeń takie kraje jak W. Brytania, Holandia, Niemcy, Włochy, Austria i.in albo rozwijały dobrobyt takich krajów jak USA, Szwecja, Szwajcaria i in. To przecież normalny, zdroworozsądkowy program patriotycznej, umiarkowanej prawicy. Liberalnej ale PROPAŃSTWOWEJ i propracowniczej. Ten program głosi same oczywistości:
  -Pracownikami, których należy wspierać są ci, którzy realnie produkują i dostarczają potrzebnych innym towarów i usług, a nie ci, którzy żyją z cudzego VATu, drą pyski, mnożą zbędne urzędnicze stanowiska i rozrastają się w postępie geometrycznym.
  -Praca nie może być tak wysoko opodatkowana jak w Polsce. Kraje na polskim poziomie nie miały i nie mają 23% VATu tylko najwyżej 15%. Podatki na pracę do w Polsce 98% wszystkich podatków. Normalne kraje utrzymują armię i inne służby gwarantujące całość państwa i prywatnych majątków, głównie z podatków od tych majątków (katastrów itp). To pozwala zmniejszyć opodatkowanie pracy przy zachowaniu podstawowych funkcji państwa.
  -Państwo musi gwarantować ludziom emerytury, stosownie do umów i w miarę proporcjonalnie do pieniędzy, które od konkretnych ludzi pobierało przez lata. Musi to dotyczyć zwłaszcza emerytowanych pracowników firm płacących i VAT i ZUS (bo np. wielu urzędników żeby płacić dużą składkę na ZUS, to najpierw musiało 5x wiecej wydoić "z budżetu" tzn od płatników VATu). I dawniej i obecnie miliony ludzi w Polsce nie płaciły ZUSu, albo płaciły śmieszne grosze, a mają zapewnione emerytury. To jest chyba bardziej niestosowne, niż dopuszczenie DOBROWOLNEGO niepłacenia ZUS i późniejszego niepobierania emerytury.
  -Normalne państwo nie może, za majątki SWOICH obywateli (obojętnie jakiej narodowości), pozostawione bez naturalnych spadkobierców, wypłacać jakichś gigantycznych odszkodowań komukolwiek, a zwłaszcza obywatelom innych państw. Przecież na te odszkodowania musieliby zarobić polscy robotnicy i inni płatnicy VATu, którzy najczęściej w ogóle z tych majątków nigdy nie korzystali i tacy, których ojcowie za głodowe pensje odbudowywali domy na tych posesjach. Jak są prawni spadkobiercy, to trzeba im oddać majątki i niech się sami zajmują przeganianiem dzikich lokatorów i płaceniem stosownych podatków majątkowych. Obciążanie budżetu odszkodowaniami to okradanie robotników i rujnowanie państwa. I zdaje się, że zwolennikami takiego rujnowania państwa jest cała reszta partii w Sejmie, dlatego własnie one zasługują na miano "antypaństwowych".
  -Konfederacja hołduje sprawiedliwej zasadzie "no taxation without participation" . To znaczy , że trzeba uczyć się odpowiedzialności i unikać działań przynoszących jednym same korzyści, a innym tylko pracę i uciążliwości.
  Mógłbym jeszcze podać kilka dowodów na to , że Konfederacja to w sejmie ugrupowanie najbardziej odpowiedzialne i najbliższe tym zagranicznym partiom, które u siebie zbudowały dobrobyt, rozsądek, ład społeczny i przestrzenny itd, itp. Zwracam uwagę, że w rzekomo proporcjonalnych wyborach, Konfederacja, za 6.81% głosów uzyskała zaledwie 2.48% mandatów poselskich. I jakoś nie pyskuje, ani w tej sprawie , ani że jej wyborcy nie trafili do odpowiedniej kratki i skreślili partyjne logo.

 • wujek_mirek

  Oceniono 3 razy -1

  Och, jakie heheszki, panie Łukaszu... A w Klewkach to UFO lądowało, prawda? W temacie podziemnych instalacji, i nie tylko, polecam temat nowego (no może już nie tak nowego) lotniska w Denver.

 • baby1

  Oceniono 7 razy -1

  Wydaje mi się, że Konfederacja już znacznie poważniejszym zagrożeniem dla PO niż dla PiS-u. Pomijam retorykę narodową i konserwatyzm obyczajowy, który ma głównie na celu zdobycie bogobojnego elektoratu, a nie jest rzeczywistym oddaniem poglądów. Konfederacja jest do bólu liberalna gospodarczo, znacznie bardziej niż PO, a nawet bardziej niż swego czasu Nowoczesna. Konfederacja nikomu nie obiecuje, że coś podaruje, wręcz przeciwnie odbierze socjał, aby zmniejszyć podatki. I cześć elektoratu PO o poglądach liberalnych na gospodarkę może skusić takim programem. Wszystkie pozostałe partie prześcigają się w retoryce socjalnej, a PiS to już prawdziwa bolszewia.

 • tytus222

  Oceniono 5 razy -1

  Antysemityzm. xD Co wy bierzecie? Jestem za Korwinem i szanuję, i podziwiam Żydów, zwłaszcza Aszkenazyjskich, za ich wkład i dorobek, zwłaszcza naukowy... Żydów w Polsce praktycznie nie ma, to raz. A dwa, Wolnościowcy i RN też, nienawidzą narodowych socjalistów, czym było NSDAP, jeśli to ma być

 • konradwallenrod

  Oceniono 17 razy -1

  Ostatnio czytałem, że z tego skrzywdzonego narodu nawet 150 000 osób służyło w wermachcie. Wielu nawet służyło w zbrodniczej formacji SS. Mają pretensje do całego świata o holocaust a sami mieli w tym udział służąc Trzeciej Rzeszy.

 • leninnus

  Oceniono 15 razy -1

  Mam nadzieję że wreszcie ktoś lewakom się postawi i innym prlowskim złogom

 • ar16

  Oceniono 17 razy -1

  Napiorkowski to typowy ppzyteczny idijota badz tez czlonek zydowskiej piatej kolumny,Jesli nie widzi zagrozenia i przygotowani ze strony zydow vide ,447 to nie jest on czlonkiem Polskiej Wspolnoty Narodowej .I moe do woli szczekac w zydowskiej szczekaczce jak jest GW czy TVN

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX