Waszczykowski o wizycie Trumpa w Polsce: Trzeba to poważnie ustalić pod kątem kampanii wyborczej

Data wizyty Donalda Trumpa w Polsce powinna zostać ustalona z uwzględnieniem kampanii wyborczej w 2020 roku - stwierdził Witold Waszczykowski. Europoseł PiS zauważył, że od 20 lat takie spotkania organizuje się często właśnie przed wyborami.

Witold Waszczykowski udzielił wywiadu w programie "Gość Radia ZET". Powiedział, że wizyta Donalda Trumpa w Polsce powinna zostać zorganizowana w terminie, który uwzględniałby kampanię wyborczą przed wyborami prezydenckimi 2020.

- Myślę, że to trzeba w tej chwili poważnie ustalić pod kątem być może właśnie kampanii wyborczej, bo przecież nie można ukrywać, że w kampanii wyborczej również wykorzystuje się od lat… Była przed laty taka tradycja, że w kampanii wyborczej nie realizowano takich wydarzeń, ale to już zostało dawno, z 20 lat temu zarzucone, ten obyczaj został zarzucony i w tej chwili właśnie często w kampaniach wyborczych organizuje się takie spotkanie - powiedział europoseł PiS.

Dopytywany stwierdził, że 3 maja 2020 roku mógłby być dobrym dniem na wizytę prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce.

- Ja przypomnę, że w 2011 r. zorganizowano w Polsce szczyt Partnerstwa Wschodniego z udziałem pani Merkel – we wrześniu trwała wtedy kampania wyborcza – praktycznie na kilka godzin tylko, żeby pani Merkel się pokazała w Warszawie i namaściła Donalda Tuska - powiedział Witold Waszczykowski. 

>>> Małgorzata Kidawa-Błońska kandydatką na prezydenta Polski? Mówi, że ma pomysł na to, jak pokonać Andrzeja Dudę.

Zobacz wideo

Wybory prezydenckie 2020. Witold Waszczykowski: "Celem jest pierwsza tura"

Ponadto europoseł PiS stwierdził, że obóz rządzący stawia sobie cel wygranie wiosennych wyborów prezydenckich już w pierwszej turze. 

- Celem jest pierwsza tura. Mamy kandydata świetnie zorientowanego w polityce (Andrzej Duda - red.), tej, którą prezydent uprawia, odpowiada za problem bezpieczeństwa, politykę międzynarodową, obronności, jest bardzo znany, popularny w kraju, ma dobre kontakty zagraniczne. Uważam, że to są wszystko instrumenty, które powinny pozwolić wygrać to w pierwszej turze - powiedział Waszczykowski.

Witold Waszczykowski: Donald Tusk jest predestynowany do wszelkich związków haratania w gałę

Gospodarz programu "Gość Radia ZET" zapytał polityka o to, czy jego zdaniem Donald Tusk wróci do polskiej polityki. Witold Waszczykowski powiedział wówczas, że były premier ma zostać szefem Europejskiej Partii Ludowej i jego zdaniem nie wróci do Polski.

- Nie jest to wielkie prestiżowe stanowisko, ale pozwalałoby mu to funkcjonować w polityce europejskiej. Gdzieś na zapleczu raczej, bo przecież kto pamięta, kto tam był w poprzednich latach szefem EPL - powiedział były minister spraw zagranicznych.

Zapytany o to, czy Donald Tusk chce mierzyć wyżej, europoseł PiS odpowiedział:

- Ja myślę, że jest predestynowany do wszelkich związków haratania w gałę, więc tam na pewno by mógł. Natomiast ja nie sądzę, to jest chyba polityk – wszyscy już opowiadają – z dużym elektoratem negatywnym. Polacy źle odebrali to, że zrezygnował z urzędu premiera. On nie poszedł do Europy po zakończeniu kariery politycznej w Polsce. On po prostu porzucił stanowisko. Tak to jest odbierane w Polsce przez Polaków.

Więcej o:
Komentarze (44)
Waszczykowski o wizycie Trumpa w Polsce: Trzeba to poważnie ustalić pod kątem kampanii wyborczej
Zaloguj się
 • kuba161048

  Oceniono 16 razy 16

  Dla podniesienia rangi tego wydarzenia proponuję podpisanie umowy o współpracy w następującej formie : Duda siedzi przy biurku a Tramp stoi i pochylony podpisuje.

 • hamsterx

  Oceniono 13 razy 13

  Nie ośmieszaj Polski i Polaków na świecie
  spadaj na San escobar

 • polak666maly

  Oceniono 12 razy 12

  tytan intelektu. Jak tam San Escobar?

 • arreis65

  Oceniono 11 razy 11

  "Wizyta prezydenta USA Donalda Trumpa została przełożona, a nie odwołana i odbędzie się jeszcze w tym roku – poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski w sierpniu - aha - czyli znowu kazał wam całowac się w dooopę :-))).

 • wezyronly

  Oceniono 10 razy 10

  Ten idiota z San Escobar jest europosłem? Co za durnie go wybrały?!

 • ktos2014

  Oceniono 8 razy 8

  Nie no proszę wywiad z kimś tak ubogim w rozum ???? on nawet nie kryje że wizyta Trampa ( zresztą wroga UE bo namawia Wielką Brytanie na brexit) tylko po to by moc robić interesy z nimi jemu UE po prostu nie pasuje bo jest za silna razem dla dudusia ma być propagandowym wsparciem tylko co nam po tak niepewnym wsparciu jesteśmy dobrzy żeby robić interesy tylko.
  Panie waszczykowski co do Donalda Tuska to żaden polityk z PIS ale to żaden do pięt mu nie dorasta.

 • religijnych.uczuc.obraza

  Oceniono 8 razy 8

  Przecież przełożona z 1 września wizyta Trumpa w Polsce miała się odbyć jeszcze w tym roku. Pisowskie trolle zaręczały że tak będzie.

 • shtalman

  Oceniono 7 razy 7

  3 maja to dzień uchwalenia konstytucji a nie łamania jej, następne święto do zbrukania przez PiS-dzielstwo

 • norman67

  Oceniono 7 razy 7

  Dobra okazja do pokazania co się myśli o Trumpie i Dudzie. Precz z kaczyzmem!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX