Joanna Kluzik-Rostkowska: Za propagandę Jacek Kurski będzie się w piekle smażył

Gościem Łukasza Kijka w Porannej Rozmowie Gazeta.pl była Joanna Kluzik-Rostkowska. Posłanka powiedziała, że przez cztery lata rządów PiS dewastował, obiecywał oraz uprawiał "całkiem niezłą propagandę, za którą Jacek Kurski będzie się kiedyś w piekle smażył".

Gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl była Joanna Kluzik-Rostkowska, kiedyś związana z Prawem i Sprawiedliwością, później minister edukacji w rządzie Donalda Tuska, a następnie w rządzie Ewy Kopacz.

PiS przez te cztery lata już pokazał, co potrafi. Głównie potrafi dewastować oraz obiecywać. Robić całkiem niezłą, ale taką propagandę, za którą Jacek Kurski chyba będzie się kiedyś w piekle smażył

- powiedziała Kluzik-Rostkowska w rozmowie z Łukaszem Kijkiem.

Stwierdziła również, że nadchodzące wybory prezydenckie będą "fundamentalne" dla opozycji - Jesteśmy w sytuacji dość nadzwyczajnej, dlatego, że, co prawda, PiS wybory wygrał, ma najwięcej posłów w parlamencie, ale nie ma zdolności zmiany konstytucji, a, co najważniejsze, nie ma zdolności obalania prezydenckiego weta - tłumaczyła. Powiedziała, że jeżeli kandydatowi opozycji uda się wygrać z kandydatem PiS, to jest to jedyna możliwość, aby powiedzieć "stop dewastacji Polski".

Więcej o:

Polecane dla Ciebie