SE: Jarosław Kaczyński może odłożyć operację kolana. Priorytetem jest "Operacja Duda"

Jarosław Kaczyński od dawna czeka na operację wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Jednak z powodu jego osobistego zaangażowania w kampanię przed wyborami do Parlamentu Euroepjskiego oraz Sejmu i Senatu zabieg był kilkakrotnie odkładany. Jak donosi "Super Ekspress", operacja znowu może poczekać, ponieważ szef PiS przedkłada nad nią "operację Duda".
Zobacz wideo

Wybory parlamentarne za nami. PiS odniósł kolejne zwycięstwo. Wszystko wskazuje na to, że zgodnie z zapowiedziami, Jarosław Kaczyński może przejść niezbędny zabieg wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Choć szef PiS zapewnia, że ma "nogi może nie za długie, ale mocne", po operacji musiałby przez jakiś czas chodzić o kulach.

Jarosław Kaczyński może przełożyć operację

Ale, jak donosi "SE", dla Kaczyńskiego priorytetem jest teraz osobisty udział w kampanii przed wyborami prezydenckimi. - Przed nami wybory prezydenckie w 2020 r. i tak naprawdę już niedługo będziemy wchodzić w okres kampanii, więc nie jest wykluczone, że operacja będzie przełożona. Dlatego nie zdziwię się, jeśli prezes powie: "przekładamy operację, wybory najważniejsze" - powiedział tabloidowi ważny polityk PiS.

Przypomnijmy, że latem ubiegłego roku Jarosław Kaczyński trafił do szpitala. Przebywał w Wojskowym Instytucie Medycznym, gdzie - jak informowano - był leczony na chorobę zwyrodnieniową stawów. Stan zdrowia szefa PiS komentował wówczas m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego był taki, że nieprzyjęcie go do szpitala zagrażałoby jego życiu - podkreślił w wywiadzie dla RMF FM. Sam Kaczyński w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" mówił z kolei: - Jak wszyscy wiedzą, mam problem z nogą, z kolanem i to jedyne moje schorzenie. Miałem ostre zakażenie kolana, niebezpieczną bakterią, stąd błyskawiczne przyjęcie do szpitala.

Więcej o: