Halloweenowa akcja przed domem Kaczyńskiego. Wiceprezes PiS: Inspiratorem jest totalna opozycja

- Następuje brutalizacja życia publicznego. Głównym inspiratorem jest opozycja totalna. Oni dają przyzwolenie, a nawet zachętę do tego typu działań - tak o halloweenowej akcji przeprowadzonej w czwartek wieczorem przed domem Jarosława Kaczyńskiego mówi w rozmowie z Wirtualną Polską wiceprezes PiS Adam Lipiński.

Aktywiści wspierający opozycję (opisują się jako "Lotna Brygada Opozycji", a ich akcję nagłośnił profil "Wolne Media"), w czwartek wieczorem pojawili się przed domem prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu.  Wykrzykiwali "cukierek albo psikus", powiesili też na ogrodzeniu plakat z wizerunkiem Donalda Tuska i napisem "Ja, prezes Kaczyński, będę głosował na Tuska".

Przybyła na miejsce policja nie stwierdziła żadnego przestępstwa ani wykroczenia. 

Adam Lipiński: Totalna opozycja daje na to przyzwolenie

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Adam Lipiński stwierdził w rozmowie z Wirtualną Polską, że "skandalem" jest "przychodzenie pod dom, do mieszkania prywatnego".

Następuje brutalizacja życia publicznego. Głównym inspiratorem jest opozycja totalna. Oni dają przyzwolenie, a nawet zachętę do tego typu działań. Ja traktuję to bardzo negatywnie. To przekroczenie kolejnych granic, których nie powinniśmy przekraczać

- dodał Lipiński. 

Na razie nie wiadomo, czy Donald Tusk będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Były minister spraw wewnętrznych, a obecnie poseł elekt KO Bartłomiej Sienkiewicz mówił w Porannej rozmowie Gazeta.pl, że Donald Tusk w razie chęci startu powinien także wziąć udział w partyjnych prawyborach:

Zobacz wideo
Więcej o: