W miesiącu przed wyborami w TVP Info królowało PiS. Są oficjalne statystyki Telewizji Polskiej

Niemal 70 godzin trwały łącznie we wrześniu w TVP Info wypowiedzi polityków związanych z Prawem i Sprawiedliwością  - wynika z oficjalnych danych przedstawionych przez Telewizję Polską. Dla porównania, działacze KO występowali w TVP Info przez ponad 18 godzin.

We wrześniu - w miesiącu tuż przed wyborami parlamentarnymi - w TVP Info najczęściej występowali politycy Prawa i Sprawiedliwości. Tak wynika z oficjalnych wyliczeń przedstawionych przez Telewizję Polską.

Łączny czas wystąpień polityków ze wszystkich komitetów wyborczych wyniósł we wrześniu w TVP Info 102 godziny 1 minutę i 52 sekundy.

Ponad połowa - 66 godzin 59 minut i 36 sekund - przypadła politykom Prawa i Sprawiedliwości, przy czym w obliczeniach tych wzięto pod uwagę nie tylko wypowiedzi partyjnych działaczy, ale również pracowników Kancelarii Prezydenta i Premiera, samego szefa rządu i członków rady ministrów, a także marszałków Sejmu i Senatu. 

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, której łączny czas wystąpień wyniósł 18 godzin 17 minut i 22 sekundy. Trzecia lokata przypadła Komitetowi Wyborczemu PSL - 11 godzin 47 minut i 22 sekundy

Politycy Komitetu Wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej wypowiadali we wrześniu w TVP Info łącznie 4 godziny 47 minut i 45 sekund. Wystąpienia polityków Konfederacji emitowano przez 6 minut i 58 sekund, Bezpartyjnych i Samorządowców - 1 minutę i 32 sekundy, Ślonzoków Razem 55 sekund, a Skutecznych Piotra Liroya-Marca - 22 sekundy

"Telewizja publiczna absolutnie nie spełnia żadnej roli publicznej. To jest biuletyn informacyjny partii" - tak mówił w Gazeta.pl dwa dni po wyborach parlamentarnych poseł PO Borys Budka:

Zobacz wideo

TVP Info. Wystąpienia polityków we wrześniu

Jak to przekładało się na samą liczbę wystąpień? Politycy i działacze wypowiadający się w ramach KW PiS pojawiali się we wrześniu w TVP Info 2222 razy. Niemal o połowę mniej - 1177 razy - występowały na antenie osoby związane z Koalicją Obywatelską. 

W sprawozdaniu Telewizji Polskiej odnotowano też 310 wystąpień działaczy KW PSL. W przypadku KW SLD było to 180, Konfederacji - 20, Bezpartyjnych i Samorządowców - 12, Ślonzoków Razem - 3, a Skutecznych Piotra Liroya-Marca - 2

Więcej o: