Donald Tusk może zostać emerytem rekordzistą. "SE": Będzie mu przysługiwać ok. 30 tys. zł

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk po przejściu na emeryturę będzie otrzymywać ok. 30 tys. zł - podaje "Super Express". Na to mają składać się europejskie i polskie świadczenia. Obecnie najwyższa emerytura w Polsce to ok. 22,4 tys. zł.

62-letni szef Rady Europejskiej i były premier Donald Tusk po osiągnięciu wieku emerytalnego będzie mógł dostawać ok. 21 tys. zł europejskiej emerytury i ok. 9 tys. zł emerytury krajowej - wynika z artykułu opublikowanego przez "Super Express"

To może oznaczać, że Donald Tusk będzie otrzymywał ok. 30 tys. zł emerytury. Obecnie najwyższa emerytura wypłacana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych to 22,4 tys. zł. 

Polityczna przyszłość Donalda Tuska

Nadal nie wiadomo, czy Donald Tusk zdecyduje się na kandydowanie w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Kilka miesięcy temu zapowiedział, że decyzję dotyczącą swojej politycznej przyszłości ogłosi 2 grudnia, już po zakończeniu drugiej kadencji na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej.

Były minister spraw wewnętrznych, a obecnie poseł elekt Koalicji Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz mówił w Porannej rozmowie Gazeta.pl, że Donald Tusk w razie chęci startu także powinien wziąć udział w partyjnych prawyborach:

Zobacz wideo

Tymczasem przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna mówił kilka dni temu w Polsat News, że decyzja Tuska powinna zapaść wcześniej. Jeśli szef RE nie zdecydowałby się na kandydowanie, Koalicja Obywatelska wyłoniłaby innego kandydata w styczniowych prawyborach. 

Więcej o: