Kandydat opozycji pokona prezydenta Dudę? "To nie jest wcale trudne zadanie"

Zdaniem polityka PO Bogdana Zdrojewskiego pokonanie Andrzeja Dudy przez kandydata opozycji "wcale nie jest trudnym zadaniem". Jest tylko kilka warunków do spełnienia, a jednym z nich jest "traktowanie go jako najważniejszego przeciwnika".
Zobacz wideo

W szeregach opozycji wciąż nie wyklarowała się taktyka na wybory prezydenckie 2020. PSL najpewniej zgłosi swojego kandydata, będącego jednocześnie liderem formacji, czyli Władysława Kosiniaka-Kamysza. Z kolei Platforma Obywatelska zamierza przeprowadzać prawybory, chociaż - zgodnie z zapowiedziami Grzegorza Schetyny, lidera formacji - jeśli kandydować będzie Donald Tusk, to PO po prostu udzieli mu poparcia.

Jeśli jednak Tusk nie wystartuje, to domyślnie kandydatką PO ma zostać Małgorzata Kidawa-Błońska. Do całej tej układanki odniósł się na antenie TVN24 w "Faktach po Faktach" Bogdan Zdrojewski, senator-elekt Platformy Obywatelskiej.

Zamieszanie z kandydaturą Tuska. "Kluczowa decyzja dla sytuacji w PO"

Zdrojewski tłumaczył, że warto byłoby zaczekać na decyzję Tuska (kadencja byłego premiera w roli szefa Rady Europejskiej kończy się drugiego grudnia), jednak wiąże się to z tym, że Platforma Obywatelska może tracić czas.

Bez wątpienia jego decyzja będzie kluczowa dla sytuacji w samej PO, przede wszystkim w kontekście wyborów prezydenckich

- mówił Zdrojewski, dodając, że jeśli potwierdziłaby się kandydatura Tuska, to prawybory w PO, mające na celu wyłonić kandydata tej partii na prezydenta, okazałyby się po prostu zbędne.

Zdrojewski: Pokonanie Dudy nie jest wcale bardzo trudnym zadaniem

Bogdan Zdrojewski ocenił też, że niezależnie od tego, jaką taktykę na wybory prezydenckie przyjmie opozycja, najważniejsze jest, by formacje i ich liderzy mieli "wzajemny szacunek do siebie". Czyli po prostu, by kandydaci z partii opozycyjnych nie rywalizowali między sobą, a skupili się na odebraniu fotela prezydenta Andrzejowi Dudzie.

Warunek bardzo istotny i ważny to jest to, aby w czasie kampanii nie traktować siebie nawzajem jako najważniejszych rywali, bo tym najważniejszym przeciwnikiem, rywalem będzie Andrzej Duda. Powiem, że pokonanie obecnego prezydenta wcale nie jest bardzo trudnym zadaniem

- powiedział Zdrojewski. Senator-elekt doprecyzował później, czym zaowocuje takie podejście do wyborów prezydenckich w 2020 roku w wydaniu opozycji:

Jeżeli nie popełni się błędów, jeżeli nie będzie konfliktów w samej opozycji, to cała opozycja powinna pokonać albo w pierwszej, albo w drugiej turze urzędującego prezydenta. Jestem przekonany, że tak się właśnie stanie.
Więcej o:
Komentarze (301)
Wybory prezydenckie 2020. Bogdan Zdrojewski o szansach pokonania Andrzeja Dudy: To wcale nie jest trudne zadanie
Zaloguj się
 • angus1000

  Oceniono 42 razy 32

  Też uważam że płaszczenie się ze strachu przed budyniem jest bezsensowne. W przeciwieństwie do PiS-u on nie spełnił żadnej swojej obietnicy wyborczej, poległ w temacie referendum konstytucyjnego a do tego ta głupota malująca się na twarzy i pobrzmiewającą w licznych wypowiedziach.

 • cleryka

  Oceniono 27 razy 25

  Przedwyborczą kampanię trzeba by zacząć od tego CO MOŻE PREZZYDENT<JAKIE MA KOMPETENCJE,a wtedy wytłumaczyć wyborcom,że Prezydent niczego oprócz SPOKOJU w PRAWORZADNOŚCI,OBIECYWAĆ nie może.Dudus naobiecywał "frankowiczom",rolnikom, bezdomnym itp. i nic nie zrobbił przez 5 lat i nie zrobi. Długopis Rządu i Prezesa Partii.

 • barchatnyj

  Oceniono 32 razy 16

  Najlepszym kandydatem na prezydenta jest Donald Tusk. Ma najwyższe kompetencje, charyzmę i jest samodzielny. Ale on nie powinien wystartować w wyborach, bo dla propisowskiej części społeczeństwa jego kandydatura jest nie do przełknięcia. PIS będzie straszył Tuskiem, powrotem do podniesionego wieku emerytalnego, tradycyjnie - zabraniem 500+, itp.

 • jhg.mg

  Oceniono 21 razy 13

  Kto pamięta Wrocław w 1997 te bez wahania zagłosuje na Pana Zdrojewskiego.
  Masakra ile tutaj troli. czy z TVP, PiS i zza Buga? ciekawe czy wypłatę też w rublach dostają ponoć jak Antos, Jarek i ks Tadeusz

 • polakadam

  Oceniono 23 razy 11

  No to już po Dudzie. to tym gorzej dl niego że pewnie pójdzie siedzieć.

 • janbar22

  Oceniono 8 razy 8

  Duda na rok przed wyborami miał 17 procent poparcia. Proponuję: znajdźmy kogoś kompletnie spoza systemu, kogoś kto spędzi tysiące godzin na jeżdżeniu po kraju, kto na prawdę będzie chciał wygrać te wybory... Ale takiego kandydata NIE MA.
  ...

 • zamknij_oczy

  Oceniono 11 razy 7

  W przeciwieństwie do manipulatorka-kombinatorka Schetyny, Zdrojewski ma charyzmę. To on powinien stać na czele opozycji. Zawsze ceniłem jego inteligencję i kompetencje, cechy przez które był solą w oku Schetyny. Przez małostkowość, egoizm, zazdrość i chore ambicje tego ostatniego, Zdrojewski był marginalizowany w partii. Moim zdaniem doskonale nadawałby się na prezydenta RP, jako 2gi kandydat po Tusku. Bardziej niż Kidawa-Błońska (którą też lubię). Schetyna przez uporczywe twanie na czele PO/KO, jest największym szkodnikiem opozycji, osłabia jej siłę. Wszyscy których znam go nie trawią, podobnie jak Pi$$dzielczej mafii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX