Sondaż: czy sprawa Banasia szkodzi ocenie PiS? Prawie 45 proc. badanych twierdzi, że tak

Czy sprawa Mariana Banasia wpływa na ocenę rządu Prawa i Sprawiedliwości? Prawie 45 proc. badanych w sondażu SW Research dla rp.pl stwierdziło, że niejasności wokół szefa NIK negatywnie wpłynęły na ich postrzeganie obecnej władzy.
Zobacz wideo

Czarne chmury nad Marianem Banasiem gęstnieją, w ostatnich tygodniach pojawiło się mnóstwo nowych informacji na temat obecnego prezesa Najwyższej Izby Kontroli, a w przeszłości ministra finansów, wiceministra w resorcie finansów (w rządach Mateusza Morawieckiego i Beaty Szydło) i szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Wszystko zaczęło się od materiału "Superwizjera", w którym ujawniono, że w kamienicy należącej do Banasia funkcjonował hotel z "pokojami na godziny". Później kolejne informacje o szefie NIK zaczęły wypływać lawinowo.

Jego bliscy współpracownicy są oskarżani o udział w mafii VAT-owskiej, "jego ludzie" odchodzą z Ministerstwa Finansów, a oświadczenia majątkowe Mariana Banasia są prześwietlane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Obecnie CBA otrzymało od Banasia wyjaśnienia ws. majątku i trwa oczekiwanie, jaki będzie werdykt agentów. Po analizie już wszystkich materiałów mogą zdecydować, czy kierować sprawę do prokuratury.

Sondaż: Ponad 40 proc. ankietowanych ocenia rząd gorzej przez sprawę Banasia

W świetle tego zamieszania wokół Banasia, serwis rp.pl (strona "Rzeczpospolitej") zlecił pracowni SW Research sondaż, w którym zapytał respondentów o to, jak sprawa Banasia wpływa na ocenę rządu Prawa i Sprawiedliwości. Marian Banaś na szefa NIK został bowiem wybrany głosami PiS 30 sierpnia, gdy było wiadomo, że jego oświadczenia majątkowe bada CBA.

Pytanie brzmiało:

Czy niejasności wokół obecnego prezesa NIK Mariana Banasia wpływają na Pani/Pana ocenę działań obecnego rządu?

44,4 proc. ankietowanych odpowiedziało, że po sprawie Banasia ocenia rząd PiS "bardziej negatywnie". Z kolei 20,2 proc. oceniło, że ta sprawa nie ma wpływu na ich osąd na temat PiS. Zaledwie 7,2 proc. badanych ocenia bardziej pozytywnie obecny rząd. Z kolei 28,2 proc. ankietowanych nie ma zdania.

Sprawa Mariana Banasia, to warto wiedzieć:

Więcej o:
Komentarze (145)
Sondaż: Czy sprawa Mariana Banasia wpływa na ocenę PiS? Prawie 45 proc. badanych wskazuje, że tak
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 50 razy 38

  Co innego loty Marka na dziweczki. Płacił podatnik to kładli laskę ( marszłkowską). Teraz wkurz, że Banaś sobie nazbierał do kieszeni parę milionów..Gowin przymierający głodem musiał się nieźle zdenerwować..

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 35 razy 31

  Co tam te 45% "na nie" .. Ważne że 55% pisuarowych świń popiera złodzieja. Wiecie co robi ten złodziej? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest złodziej na skalę ich możliwości. Wiecie, co oni robią tym złodziejem? Oni otwierają oczy niedowiarkom. "Patrzcie – mówią – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo”

 • krynolinka

  Oceniono 44 razy 28

  Szlag trafił pisiorów, że Maniek ich wszystkich wykiwał. I dobrze wam tak!!

 • rattus-rattus

  Oceniono 28 razy 24

  Nie macie racji. Te 40% to ludzie myślący którzy i tak oceniają rząd właściwie. Dla wiernego elektoratu natomiast sprawa Banasia nie ma znaczenia - pozwolę sobie zacytować opinię znajomego wyznawcy PiS, którego zagadnąłem o Banasia: „A ty byś nie kradł na jego miejscu? A oni przynajmniej dają pińćset”.

 • baby1

  Oceniono 25 razy 21

  Obawiam się, że sprawa Banasia przyschnie jak dziesiątki innych afer PiS-u.

 • urian

  Oceniono 35 razy 21

  Nie jest wykluczone, że to był człowiek celowo wybrany jako łącznik pomiędzy wierchuszką i gangsterami. I celowo zadbano o jego bezkarność by wzajemnie się zabezpieczyć. To co się dzieje na to właśnie wygląda.

 • grajag

  Oceniono 20 razy 20

  Mafia vatowska w ministerstwie finansów a niby z nią walczyli. Mafia hejterska w ministerstwie sprawiedliwości. Jak nisko Rzeczpospolita upadła przez tych pisbolszewików.

 • pwpafcio

  Oceniono 20 razy 20

  Jeszcze raz zapytam. Kiedy majątek Banasia będzie zabezpieczony na poczet przyszłej kary?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX