Mateusz Morawiecki zapowiada zmiany w przepisach drogowych. W spocie apeluje do kierowców

- Zmiana przepisów nie wystarczy. Sytuację na drogach możemy zmienić tylko razem - mówi premier Mateusz Morawiecki w krótkim nagraniu umieszczonym na Facebooku w związku z długim weekendem. Szef rządu przypomina, że w 2018 r. w listopadowy długi weekend w 408 wypadkach zginęło 50 osób.
Zobacz wideo

- Zbliża się święto Wszystkich Świętych. Dni, w których wspominamy naszych bliskich, to taki szczególny czas, kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo cenne jest życie - mówi premier Mateusz Morawiecki na nagraniu, które w czwartek po południu pojawiło się na jego fanpage'u na Facebooku.

Bezpieczeństwo pieszych i kierowców będzie priorytetem dla rządu w nowej kadencji. (...) Zaproponujemy zmiany w prawie i będziemy wspierać odpowiednie służby. Zmiana przepisów nie wystarczy. Sytuację na drogach możemy zmienić tylko razem

- stwierdza premier.

- Drodzy kierowcy, od was zależy najwięcej. Postarajmy się w ten długi weekend pobić rekord bezpiecznej jazdy - apeluje. 

Mateusz Morawiecki apeluje o ostrożność na drogach

Szef rządu przypomina, że w ubiegłym roku w długi weekend w związku z 1 listopada na polskich drogach doszło do 408 wypadków, w których zginęło 50 osób, a 500 zostało rannych. 

W ramach tegorocznej akcji "Znicz" drogi patroluje ponad 5 tys. policjantów. - Żadne święto w ciągu roku nie generuje tak wielkiego ruchu na drodze, jak Wszystkich Świętych - mówił w TVP Info podkomisarz Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji.

Z najnowszych policyjnych statystyk wynika, że tylko wczoraj, tj. w czwartek 31 października, doszło do 75 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 92 zostały ranne. Policja zatrzymała 150 nietrzeźwych kierujących. 

Więcej o: