Impeachment Donalda Trumpa. Przegłosowano rezolucję, w ramach której przesłuchania mają być jawne

Procedura zmierzająca do impeachmentu prezydenta USA Donalda Trumpa wkroczyła w kolejną fazę. Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu przegłosowała rezolucję, która reguluje to, jak ma wyglądać w przyszłości śledztwo. Przewiduje ona m.in. publiczne przesłuchania w sprawie działań prezydenta Trumpa wobec Ukrainy.
Zobacz wideo

Od czasu rozpoczęcia dochodzenia w sprawie działań prezydenta USA przesłuchania w Izbie Reprezentantów były zamknięte. Procedurę tę krytykował Donald Trump i Republikanie. Zgłoszona przez Demokratów rezolucja przewiduje otwarte przesłuchania świadków, po których komisja sprawiedliwości dokona analizy potencjalnych zarzutów. W tym etapie procedury będą mogli brać udział prawnicy prezydenta Trumpa. - Dzisiejszym głosowaniem wprowadzimy przejrzystość dalszego procesu i jego celu, w sposób respektujący naszą konstytucję - mówiła przed głosowaniem demokratyczna przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi. Reprezentujący Republikanów Steve Scalise stwierdził jednak, że rezolucja daje Demokratom pełną kontrolę nad procedurą impeachmentu. - To jest bezprecedensowe, powiem więcej - to są reguły w stylu sowieckim - argumentował Scalise.

Donald Trump skomentował głosowanie następująco: "Największe polowanie na czarownice w amerykańskiej historii".

Impeachment Donalda Trumpa

Przedmiotem procedury impeachmentu jest zbadanie czy prezydent Donald Trump dopuścił się nadużycia władzy domagając się od prezydenta Ukrainy wszczęcia dochodzenia przeciwko swemu rywalowi politycznemu Joe Bidenowi i czy uzależniał odblokowanie pomocy wojskowej dla Ukrainy od spełnienia jego żądania.

Więcej o:
Komentarze (148)
Impeachment Donalda Trumpa. Przegłosowano rezolucję, w ramach której przesłuchania mają być jawne
Zaloguj się
 • magda_breslau

  Oceniono 41 razy 15

  To koniec Trumpa.

  A razem z nim umiera to, co zostalo z pisowskiej polityki zagranicznej. Skloceni z Unia, zostawieni przez Ameryke. Dlaczego PiSy choc raz nie bedziecie wierni sobie, i nie poprosicie Putina o zgode? Tyle zrobiliscie dla czlowieka dobrego, wymysliliscie klamstwo, ktore na dziesieciolecia zatruje Polske, zwolniliscie 90% sztabu generalnego, helikoptery obiecane przez Macierewicza ciagle nie dolecialy, polski kontrwywiadl nie istnieje... Co jeszcze mielibyscie zrobic? Truc Polakow ruskim weglem? Oj, poczekaj...

 • loneman

  Oceniono 13 razy 9

  Im szybciej pogonia z urzedu tego tepaka i buca tym lepiej dla Usa i swiata 😬💱☑💀

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 10 razy 8

  Jeżeli Trump zostanie odwołany ze stanowiska to pisiej dyplomacji pozostanie już tylko jeden sojusznik : San Escobar

 • mackowy74

  Oceniono 12 razy 6

  NASZE GŁUPKI Z PiS, BĘDĄ PŁAKAĆ,JAK TEN SZMACIARZ TRUMP ZOSTANIE POSADZONY DO CIUPY!!!

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 11 razy 5

  Podczas głosowania za odsunięciem Donalda Trumpa, Kaczyński z poświęceniem rzuci się niczym Rejtan i zabroni odsunięcia swojego lubego, w imię destrukcji porządku prawnego.
  Jak śmie ktokolwiek psuć psucie?

 • 99venus

  Oceniono 11 razy 5

  Uważam,że postępowania przed Trybunałem Stanu w Polsce,wzorem ukochanego Wielkiego Brata też powinny być jawne.

 • hipo krater

  Oceniono 12 razy 4

  P.Witek pojedzie zasłaniać i odsłaniać kotarę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX