Słynna kotara wróciła do Sejmu. "Pani Witek nie zawiodła"

Po krótkiej przerwie na korytarzu sejmowym pojawiła się słynna kotara. Zasłona wróciła na dawne miejsce mimo zapowiadanych przez Elżbietę Witek zmian w stylu urzędowania.
Zobacz wideo

Politycy poinformowali za pośrednictwem Twittera o powrocie kotary, która znowu pojawiła się na jednym z korytarzy sejmowych. Wcześniej kotara miała za zadanie odgradzać Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego od dziennikarzy. Jak się okazuje, obecnie sprawująca tę funkcję Elżbieta Witek nie zrezygnowała na długo z pomysłu poprzednika.

Kotara wraca na sejmowy korytarz. "Pani Witek nie zawiodła"

Elżbieta Witek, po przejęciu stanowiska Marszałka Sejmu, zorganizowała spotkanie z dziennikarzami, na którym zapowiedziała zmianę stylu urzędowania. Posłanka PiS zadecydowała wtedy o demontażu kotary oraz wprowadziła konferencje prasowe przed posiedzeniami Sejmu. Sprzed budynku na Wiejskiej miały zniknąć także barierki, które stoją w tym miejscu od protestów z grudnia 2016 roku.

Teraz jednak okazuje się, że kotara wróciła na sejmowy korytarz. - Po krótkiej przerwie... kotara wróciła... Pani Witek nie zawiodła - napisał na Twitterze poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Jakub Stefaniak.

Więcej o: