Karczewski: Ministerstwem skarbu będzie kierował Jacek Sasin. "Nawet nie wiem, że takie ma powstać"

- W nowym rządzie będzie ministerstwo skarbu i Jacek Sasin stanie na jego czele - powiedział w TVN 24 marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Sam Jacek Sasin jest informacją zaskoczony. - Nawet nie wiem, że takie ministerstwo ma powstać. Żadnej formalnej decyzji nie ma - stwierdził.

Od wyborów parlamentarnych padają pytania o to, jak będzie wyglądał rząd w nowej kadencji Sejmu. Nadal nie jest pewne, jak zostanie rozłożona władza w resortach, choć politycy dają wskazówki, czego możemy się spodziewać. Mówiła o tym m.in. Jadwiga Emilewicz w jednej z "Porannym rozmów Gazeta.pl".

Zobacz wideo

Na temat planów związanych z konstrukcją nowego rządu wypowiedział się w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN 24 marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Wszystkich szczegółów ustalonych podczas środowego spotkania liderów Zjednoczonej Prawicy ujawniać nie chciał, jednak uchylił rąbka tajemnicy. Potwierdził m.in., że powstanie ministerstwo skarbu i zdradził, kto będzie nim zarządzał.

- W nowym rządzie będzie ministerstwo skarbu i Jacek Sasin stanie na jego czele - powiedział. Dodał jednak, że więcej o zmianach w rządzie powie w najbliższych dniach premier Mateusz Morawiecki.

Sasin: Ze zdumieniem odbieram całą tę dyskusję

Do przekazanych przez Stanisława Karczewskiego informacji, odniósł się w czwartek sam Jacek Sasin w "Salonie politycznym Trójki". Z jego słów wynikało, że nie spodziewał się takich deklaracji po marszałku Karczewskim.

- Ze zdumieniem tę całą dyskusję, która przetacza się w mediach, odbieram, bo formowanie rządu jeszcze przed nami - stwierdził polityk. Przyznał jedynie, że rozmowy się toczą zarówno z nim, jak i innymi osobami, bo "tak wygląda proces tworzenia rządu".

- Decyzji personalnych nie ma. Będzie je ogłaszał premier Mateusz Morawiecki - powiedział Jacek Sasin. - Nawet nie wiem, że takie ministerstwo ma powstać. Żadnych oficjalnych decyzji nie ma - podkreślił.

Więcej o:
Komentarze (71)
Karczewski: Ministerstwem skarbu będzie kierował Jacek Sasin. "Nawet nie wiem, że takie ma powstać"
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 17 razy 17

  Szukam kandydatów na Ministra Skarbu. Ma być mierny ale wierny. Nie wykluczamy osób niepełnosprawnych. Zdrowy kręgosłup zdecydowanie wyklucza kandydata. Upośledzenie umysłowe mile widziane...

 • kicunio1

  Oceniono 15 razy 15

  Od Sasina chyba tylko Suski i Terlecki są głupsi w tej organizacji przestępczej.

 • fakiba

  Oceniono 12 razy 12

  Najważniesze jest to że Karczewski nie będzie marszałkiem senatu , czas jego nadszedł :)

 • 1asz

  Oceniono 11 razy 11

  A może ministerstwo d/s SKOK-ów ??

 • acototak

  Oceniono 10 razy 10

  Sasin zna się na wszystkim, czyli na niczym.

 • cah50

  Oceniono 10 razy 10

  Jeden z trzech pisowskich debili na ,,S'

 • qeton

  Oceniono 8 razy 8

  Sasin na ministra doskonale się nadaje. Już dawno osiągnął odpowiedni poziom niekompetencji.

 • narusz

  Oceniono 7 razy 7

  Ministerstwo Posad dla kolegow

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX