Magdalena Ogórek szefową radiowej "Trójki"? Informacja z fałszywego konta PAP rozniosła się w sieci

W sieci dużą popularnością cieszy się informacja dotycząca zmiany na stanowisku dyrektora radiowej "Trójki". Ale choć faktycznie dotychczasowy szef zrezygnował z posady, to Magdalena Ogórek nie zajęła jego miejsca. Jak się okazało, nieprawdziwą wiadomość podało fałszywe konto, podszywające się pod Polską Agencję Prasową.

"Presserwis" poinformował w czwartek, że dyrektor Programu III Polskiego Radia Wiktor Świetlik zrezygnował ze stanowiska. Te doniesienia wykorzystali twórcy fałszywego konta @PAPlnformacje. Ze względu na bliźniacze podobieństwo do konta Polskiej Agencji Prasowej, fałszywka szybko zaczęła być powtarzana i podawana dalej przez kolejne osoby.

"Dyrektor "Trójki" Polskiego Radia Wiktor Świetlik zrezygnował ze stanowiska. Nowym szefem radiowej 'Trójki' zostanie dr Magdalena Ogórek - napisano w poście PAPlnformacje. 

Magdalena Ogórek szefową radiowej "Trójki"?

Konto łudząco przypomina prawdziwe konto PAP-u i posługuje się znakiem graficznym agencji. Dopiero po wejściu z posta na konto użytkownik dowiaduje się, że nie jest to prawdziwa strona PAP. W opisie strony czytamy: "Polska Agencja Prawdy. Największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera i przekazuje informacje PILNE! #Poland #parodyaccount". Prawdziwe konto PAP to @PAPinformacje, z kolei nieprawdziwe konto jest zapisane jako @PAPInformacje (mała litera "l" zamiast "i"). Co ciekawe, to właśnie fałszywe konto agencji ma więcej tweetów, co początkowo mogło zmylić użytkowników Twittera.

Magdalena Ogórek była kandydatką Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta RP w 2015 roku. Polityczka zdobyła wtedy 2,38 procent głosów wyborców. Potem dość nieoczekiwanie Magdalena Ogórek zmieniła poglądy polityczne z lewicowych na konserwatywne. Obecnie prowadzi jeden z programów w Telewizji Polskiej i twierdzi, że nigdy nie miała nic wspólnego z SLD:

Zobacz wideo
Więcej o: