Magdalena Ogórek szefową radiowej "Trójki"? Informacja z fałszywego konta PAP rozniosła się w sieci

W sieci dużą popularnością cieszy się informacja dotycząca zmiany na stanowisku dyrektora radiowej "Trójki". Ale choć faktycznie dotychczasowy szef zrezygnował z posady, to Magdalena Ogórek nie zajęła jego miejsca. Jak się okazało, nieprawdziwą wiadomość podało fałszywe konto, podszywające się pod Polską Agencję Prasową.

"Presserwis" poinformował w czwartek, że dyrektor Programu III Polskiego Radia Wiktor Świetlik zrezygnował ze stanowiska. Te doniesienia wykorzystali twórcy fałszywego konta @PAPlnformacje. Ze względu na bliźniacze podobieństwo do konta Polskiej Agencji Prasowej, fałszywka szybko zaczęła być powtarzana i podawana dalej przez kolejne osoby.

"Dyrektor "Trójki" Polskiego Radia Wiktor Świetlik zrezygnował ze stanowiska. Nowym szefem radiowej 'Trójki' zostanie dr Magdalena Ogórek - napisano w poście PAPlnformacje. 

Magdalena Ogórek szefową radiowej "Trójki"?

Konto łudząco przypomina prawdziwe konto PAP-u i posługuje się znakiem graficznym agencji. Dopiero po wejściu z posta na konto użytkownik dowiaduje się, że nie jest to prawdziwa strona PAP. W opisie strony czytamy: "Polska Agencja Prawdy. Największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera i przekazuje informacje PILNE! #Poland #parodyaccount". Prawdziwe konto PAP to @PAPinformacje, z kolei nieprawdziwe konto jest zapisane jako @PAPInformacje (mała litera "l" zamiast "i"). Co ciekawe, to właśnie fałszywe konto agencji ma więcej tweetów, co początkowo mogło zmylić użytkowników Twittera.

Magdalena Ogórek była kandydatką Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta RP w 2015 roku. Polityczka zdobyła wtedy 2,38 procent głosów wyborców. Potem dość nieoczekiwanie Magdalena Ogórek zmieniła poglądy polityczne z lewicowych na konserwatywne. Obecnie prowadzi jeden z programów w Telewizji Polskiej i twierdzi, że nigdy nie miała nic wspólnego z SLD:

Więcej o:
Komentarze (88)
Magdalena Ogórek szefową radiowej "Trójki"? Informacja z fałszywego konta PAP rozniosła się w sieci
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 37 razy 31

  Słuchałem Trójki 35 lat. Niestety już dłużej nie mogłem. Nie chodzi tylko o podporządkowanie się pisowskiej i kościelnej propagandzie. Część redaktorów - nowych gwiazd - nigdy nie powinna dostać się do Trójki. Zniszczyli to radio. Pożegnałem ukochaną Trójeczkę - przeniosłem się na TOK FM ...

 • pan.szklanka

  Oceniono 29 razy 27

  Wiadomość, że Duda został prezydentem, także wydawała się żartem.

 • magda_breslau

  Oceniono 25 razy 23

  Sedzina, ktora nie nadawala sie do niczego zostala szefem, z braku lepszego slowa, Trybunalu Konstytucyjnego.

  Partia wlasnie po to w ciagu pierwszych 48 godzin po zdobyciu wladzy zniszczyla Ustawe O Sluzbie Cywilnej, zeby swoich czlonkow i czlonkinie nagradzac.

 • acototak

  Oceniono 24 razy 22

  Trójka była kiedyś, teraz jest Trujka.

 • justas32

  Oceniono 22 razy 20

  "Zemsta Millera" ciągle straszy ...

 • stach_79

  Oceniono 21 razy 19

  Jak zaorać Polskę w kilka lat... PIS wie.

 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 19 razy 17

  Dziś Ogórek na szefową "Trójki",
  jutro Suski na naczelnego "Playboya".

 • krynolinka

  Oceniono 23 razy 15

  Pisowska Agencja Pierdół nie raz i nie dwa wypuszcza takie info, że ręce opadają. Wiarygodność zerowa.

 • bokaj

  Oceniono 15 razy 13

  Szkoda.
  Byłoby to pierwsze radio, którym kieruje taki ogryzek umysłowy.
  Zawsze to ciekawy eksperyment by był...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX