Rozłam w Koalicji Obywatelskiej przez wybory prezydenckie? Barbara Nowacka: Donald Tusk jest historią

Coraz częściej pojawiają się pytania dotyczące kandydata na prezydenta Koalicji Obywatelskiej. Wygląda na to, że w samej koalicji nie ma w tej kwestii porozumienia. Mimo że wielu jej polityków otwarcie deklaruje popracie dla Donalda Tuska, to pojawiają się głosy sugerujące, że potrzebny jest inny kandydat.

Zaledwie w środę wieczorem w "Polsat News", Grzegorz Schetyna deklarował, że jeżeli Donald Tusk zdecyduje się wystartować w wyborach prezydenckich, Koalicja Obywatelska nie wystawi przeciwko niemu swojego kandydata. - Musi podjąć decyzję, czy w ogóle jest zainteresowany [startem - red.] - podkreślił szef Platformy Obywatelskiej.

Kidawa-Błońska nie wystartuje w wyborach, jeśli zrobi to Tusk

Pełne poparcie dla Donalda Tuska wyraziła również Małgorzata Kidawa-Błońska w rozmowie z "Super Expressem". - Jeśli Donald Tusk 2 grudnia powie, że startuje, to ja nie będę brała udziału w tych wyborach - zapewniła. 

Zaznaczyła, że według niej szef Rady Europejskiej będzie bardzo dobrze realizował zadania prezydenta RP. Dodała, że czeka na decyzję Donalda Tuska, który zgodnie z zapowiedzią 2 grudnia ma ogłosić, jak widzi swoją przyszłość w polityce.

Nowacka: Donald Tusk jest historią

Nieco inne poglądy na kandydaturę Donalda Tuska ma Barbara Nowacka, która dostała się do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej. Jak stwierdziła w programie "Gość Radia ZET", nie chciałaby czekać na to, co zdecyduje Donald Tusk.

- Mam czasami wrażenie, że im bardziej się czeka, tym to się bardziej przegrzewa - powiedziała. - Do wyborów idzie nowa generacja wyborców. Dla nich Tusk jest historią, a dla tych którzy oglądają media publiczne nie jest historią najlepszą. Dużo czasu zajęłoby mu przypomnienie, że zrobił dużo dobrych rzeczy - dodała, podkreślając jednocześnie swoje poparcie dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. - [Ona] jest tu i teraz - powiedziała.

Tusk wystartuje w prawyborach?

Jednocześnie wątpliwości Barbary Nowackiej budzi fakt, że Donald Tusk miałby nie uczestniczyć w prawyborach. - Rozumiem, że on nie startowałby w prawyborach. Prawybory mają jednak swój urok, bo jest to powszechna debata, pogłębiona dyskusja i mobilizacja elektoratu - stwierdziła. 

>>> O uczestnictwie Donalda Tuska w prawyborach mówił również Bartłomiej Sienkiewicz, poseł Koalicji Obywatelskiej, w jednej z "Porannych rozmów Gazeta.pl". Według niego byłby to wyraz szacunku dla ludzi. Zobacz nasz materiał:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (318)
Rozłam w Koalicji Obywatelskiej przez wybory prezydenckie? Barbara Nowacka: Donald Tusk jest historią
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 53 razy 31

  Tusk nie wystartuje. Konkurowanie z Dudą to jak zapasy z niepełnosprawnym na dopingu.
  Wygrana nie da satysfakcji, przegrać to wstyd.

 • krynolinka

  Oceniono 48 razy 24

  Media, PiS nie mogą się doczekać na oficjalną kandydaturę opozycji a zwłaszcza koalicji obywatelskiej żeby rzucić się do gardła i zacząć grillować. Tony błota produkować. Szambonurów uruchomić!

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 46 razy 16

  Jaaasne! Tusk nie ma kompetencji w byciu prezydentem, natomiast pani Nowacka ma tych kompetencji na pęczki.
  Obyta i rozpoznawana na całym świecie, a polityka krajowa i zagraniczna to dla niej pestka!
  Co tam taki Tusk wie!

 • mer-llink

  Oceniono 39 razy 13

  Moim zdaniem Donald Tusk sensownie powiedział, że co do startu w wyborach, to opowie się 2 grudnia.
  W ten sposób splantował PiS.
  PiS trzęsie porteczkami przed Tuskiem. Panicznie.
  I już-już chciałaby swych płatnych hejterów rzucić na niego. Bo pan Duda Andrzej juz-już zaczął kampanię. Ale tak jakoś w pustce. Tak jakoś nijakoś, bo nie ma się z kim ścigać. Robi niby swe nadęte minki a to w Kolonii, a to w Wybudowaniu, ale głównie do swych od dawna wiernych moherówek, co to piały "błogosławione piersi i łono"..
  A tu nie ma Tuska. Nie ma przeciwnika. I jest fiuuu - bździuuu... Cała para zeszła z PiS-u. Bo Tusk mówi: poczekajcie jeszcze miesiąc z kawałkiem. I cały PiS nagle sflaczał.....

  P.S. Druga sprawa: do tej pory wyjasni sie, czy pan Schetyna poradził sobie przynajmniej z ułożeniem prezydium Senatu. Jeśli marszałkiem nie zostanie ktoś z KO/PO (najlepiej: p. Borusewicz), to będzie znaczyło, że pan Schetyna przegrał kolejny raz i nieuchronnie jest na wylocie z posady przewodniczącego PO. Jesli pan Schetyna poradzi sobie, to tylko mu chwała i punkty.... Ta rozgrywka w Senacie wyklaruje sytuacje Tuska do reszty - tym razem na krajowym podwórku. Nieroztropnie więc pan Schetyna podgryza Tuska "każąc mu" opowiedzieć sie "do 21 listopada". Coś u p. Schetyny z synchronizacją kalendarzową nietęgo.

 • qnqn

  Oceniono 19 razy 11

  Baśka, lubię Cię, ale Donald to nie jest historia. Ogarnij się Kobieto, bo to nie jest czas na pierdoły i przepychanki.

 • marywil2012

  Oceniono 16 razy 6

  ano ciekawe, ciekawe, kto będzie. przypomnijmy, że dudy do ostatniej chwili nikt nie znał. na wielu zrobił jednak bardzo dobre pierwsze wrażenie właśnie po całkiem dobrych występach politycznych. Pełne sale, spójne przemówienia. DYnamiczne i neutralne wypowiedzi. Tłem był ociężały umysłow komorowski - mówię to z przykrością, bo gość jest może mierny i niezbyt lotny ale porządny - Duda zaś nie dość, że mierny, niezbyt lotny to jeszcze usłużny w niszczeniu państwa. No cóż. Ale czego się spodziewać, bo szczawiu, bez doświadczenia politycznego, którego wyjęto z kapelusza - gość, którego nikt nie znał i nie widział co to za galareta, mógł za pomocą trików piarowych nagle wystrzelić . w zasadzie udało się go dobrze osadzić na stolcu i go utrzymać do chwili obecnej.
  choć przypomnę, że Komorowski miał do ostatnich miesięcy też przewagę i zwycięstwo w kieszenii.

 • bmarten

  Oceniono 29 razy 5

  Tusk nie jest historią, to raczej pani Nowacka jest historią i to niespełnioną. Zastanawiam się, dlaczego ludzie na wyższych funkcjach w szerokiej opozycji nie potrafią trzymać m..o..rdy na kłódkę do chwili wyborów? Musicie, opozycyjne barany, prz..ysr..ywać sobie publicznie. W ten sposób gracie na konto pisdz..ielców, bo zniechęcacie wahających się wyborców.

 • wusu

  Oceniono 10 razy 4

  PO ma tylko Tuska przeciwko Dudzie. Reszta kandydatow na kandydata z tych co znamy z mediow jest za cienka na Dude.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX