Tomasz Rzymkowski o Konfederacji: Mam tam kolegów. Mogą nie zrobić wielkiej kariery

- Znam cześć kolegów, wiem, że są bardzo inteligentni i pracowici. Obawiam się, że z racji na pewne swoje słabości mogą za długo wielkiej kariery w polityce nie zrobić - mówił o Konfederacji w Porannej rozmowie Gazeta.pl poseł PiS Tomasz Rzymkowski.

Gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl był poseł PiS Tomasz Rzymkowski. Jak stwierdził, polityczna przyszłość Konfederacji jest dość niepewna. 

- Znam cześć kolegów, wiem, że są bardzo inteligentni i pracowici. Obawiam się, że z racji na pewne swoje słabości mogą za długo wielkiej kariery w polityce nie zrobić. Nie wiem, czy Konfederacja się rozleci, może podzieli się na dwie mniejsze byty, bo stwierdzą, że jeden kapitan to zbyt wielkie zadanie, by go znaleźć - ocenił Rzymkowski.

Poseł PiS został również zapytany o to, czy Janusz Korwin-Mikke byłby dobrym kandydatem na marszałka seniora. - Uważam, że marszałek senior nie powinien wzbudzać skrajnych emocji, a Janusz Korwin-Mikke w pewnych środowiskach emocje by wzbudzał - powiedział parlamentarzysta.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie