PiS podsumowuje rozmowy na Nowogrodzkiej. Morawiecki premierem, "struktura rządu" ustalona

Zjednoczona Prawica potwierdziła, że rekomenduje Mateusza Morawieckiego na urząd premiera i ustaliła strukturę przyszłego rządu - to dwie najważniejsze informacje po środowym posiedzeniu ZP w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej. Nie wiadomo jednak, kiedy poznamy skład nowego rządu.
Zobacz wideo

W środę wieczorem zakończyło się spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Przedstawiciele Porozumienia, Solidarnej Polski i PiS debatowali tam o przyszłości wspólnych rządów.

Anita Czerwińska, rzeczniczka PiS, opublikowała krótkie podsumowanie ze spotkania Rady Koalicyjnej ZP, z którego wynika, że członkowie Zjednoczonej Prawicy "potwierdzili gotowość kontynuacji współpracy". Kluczowe są natomiast dwa lakoniczne, kolejne punkty, zgodnie z którymi ZP:

Potwierdziła rekomendację na urząd Prezesa Rady Ministrów dla pana Mateusza Morawieckiego.
Ustaliła strukturę przyszłego rządu Zjednoczonej Prawicy.

Kiedy nowy rząd? Możliwy termin to pierwszy tydzień listopada

Na tym jednak koniec konkretów, wicerzecznik PiS, Radosław Fogiel, który spotkał się z dziennikarzami po spotkaniu na Nowogrodzkiej, przekazał tylko, że o nowym rządzie będzie informował premier Morawiecki. Fogiel stwierdził też, że niewykluczone, że skład rządu zostanie zaprezentowany w przyszłym tygodniu.

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, który brał udział w rozmowach, powiedział później w TVP Info, że w kwestii składu rządu "co do trzonu nie można spodziewać się głębszych zmian". - Kontynuujemy misję rozpoczętą w 2015 roku - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (164)
Spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy w siedzibie PiS. Komunikat po rozmowach
Zaloguj się
 • zloty_cielec69

  Oceniono 39 razy 29

  stary kawaler, bezdzietny, z kotem, bez konta, bez prawa jazdy, zajadły i smutny zarządza marionetkami... DNO!

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 33 razy 23

  pisiory zapomnieli tylko o jednym drobnym szczególe:
  jak na razie, naszym pięknym kraju, prezesa rady ministrów desygnuje prezydent RP (wiec zrobili z Adriana po raz kolejny marionetkę od podpisywania co mu każe prezio) a zatwierdza Sejm RP a nie bezzębny konus pokryty łupieżem i jego kolesie... wystarczy że im 4 posłów zatrzaśnie się w WC i Morawiecki zostanie Pinokiem a nie Premierem :-)

 • bzdziszewiak2

  Oceniono 24 razy 18

  To w Wolsce będzie rząd? Coś takiego! I nowe ministerstwa czyli powrót do starych. I nowe ministry lepszego sortu. I uczciwy do bólu premier, który nigdy nie kłamie. No, to dopiero będzie dobra zmiana, bo ostatnia była gorsza. Wolacy zasłużyli na taki rząd, pardon - żond.

 • viggen

  Oceniono 22 razy 18

  Koledzy się spotkali, pogadali, Polskę i Polaków wydymali... Ale kto mieczem wojuje, od miecza ginie.

 • praskiso

  Oceniono 25 razy 17

  Jednym słowem dalsze zaorywanie Polski.

 • doradca02

  Oceniono 20 razy 16

  a mamuśka mafii,p.Janina G. przydzieliła udziały w radach nadzorczych?

 • kater-11

  Oceniono 18 razy 14

  Jezus tylko wodę potrafił przemienić w wino . Jednak to Kaczyński wszystko przemienia w gó...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX