PiS podsumowuje rozmowy na Nowogrodzkiej. Morawiecki premierem, "struktura rządu" ustalona

Zjednoczona Prawica potwierdziła, że rekomenduje Mateusza Morawieckiego na urząd premiera i ustaliła strukturę przyszłego rządu - to dwie najważniejsze informacje po środowym posiedzeniu ZP w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej. Nie wiadomo jednak, kiedy poznamy skład nowego rządu.
Zobacz wideo

W środę wieczorem zakończyło się spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Przedstawiciele Porozumienia, Solidarnej Polski i PiS debatowali tam o przyszłości wspólnych rządów.

Anita Czerwińska, rzeczniczka PiS, opublikowała krótkie podsumowanie ze spotkania Rady Koalicyjnej ZP, z którego wynika, że członkowie Zjednoczonej Prawicy "potwierdzili gotowość kontynuacji współpracy". Kluczowe są natomiast dwa lakoniczne, kolejne punkty, zgodnie z którymi ZP:

Potwierdziła rekomendację na urząd Prezesa Rady Ministrów dla pana Mateusza Morawieckiego.
Ustaliła strukturę przyszłego rządu Zjednoczonej Prawicy.

Kiedy nowy rząd? Możliwy termin to pierwszy tydzień listopada

Na tym jednak koniec konkretów, wicerzecznik PiS, Radosław Fogiel, który spotkał się z dziennikarzami po spotkaniu na Nowogrodzkiej, przekazał tylko, że o nowym rządzie będzie informował premier Morawiecki. Fogiel stwierdził też, że niewykluczone, że skład rządu zostanie zaprezentowany w przyszłym tygodniu.

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, który brał udział w rozmowach, powiedział później w TVP Info, że w kwestii składu rządu "co do trzonu nie można spodziewać się głębszych zmian". - Kontynuujemy misję rozpoczętą w 2015 roku - powiedział.

Więcej o: