Stanisław Karczewski pewny swego. Pozostanie marszałkiem Senatu? "Wszystko na to wskazuje"

Przed spotkaniem liderów Zjednoczonej Prawicy Stanisław Karczewski został zapytany przez dziennikarzy o to, czy pozostanie na stanowisku marszałka Senatu. Polityk odpowiedział, że "wszystko na to wskazuje".
Zobacz wideo

W środę na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie rozpoczęło się spotkanie z liderami Zjednoczonej Prawicy. Zmierzającego w stronę siedziby PiS Stanisława Karczewskiego dziennikarze zapytali o szanse pozostania na stanowisku. Ten stwierdził, że prawdopodobnie ponownie zostanie marszałkiem Senatu. 

- My podtrzymujemy stanowisko swoje, że marszałkiem Senatu powinna zostać osoba, która pochodzi z największego klubu parlamentarnego, a największym klubem parlamentarnym jest Prawo i Sprawiedliwość - powiedział, jak podaje TVN24, Piotr Mueller, rzecznik rządu.

Zbigniew Ziobro nie będzie wicepremierem

Dziennikarze zapytali również Zbigniewa Ziobro, lidera Solidarnej Polski, o to, czy obejmie funkcję wicepremiera w nowym rządzie. Jednak minister sprawiedliwości i prokurator generalny zaprzeczył, stwierdzając, że to "temat wymyślony przez media" i nigdy go nie interesowało takie rozwiązanie.

Jak podaje TVN24, jeszcze przed rozpoczęciem spotkania Piotr Mueller, rzecznik rządu, powiedział, że Jarosław Gowin "jest zadowolony z obecnej sytuacji, gdy jest i wicepremierem, i ministrem nauki i szkolnictwa wyższego". Poinformował również, że już ponad połowa stanowisk w rządzie jest ustalona.

Więcej o: