Stanisław Karczewski pewny swego. Pozostanie marszałkiem Senatu? "Wszystko na to wskazuje"

Przed spotkaniem liderów Zjednoczonej Prawicy Stanisław Karczewski został zapytany przez dziennikarzy o to, czy pozostanie na stanowisku marszałka Senatu. Polityk odpowiedział, że "wszystko na to wskazuje".
Zobacz wideo

W środę na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie rozpoczęło się spotkanie z liderami Zjednoczonej Prawicy. Zmierzającego w stronę siedziby PiS Stanisława Karczewskiego dziennikarze zapytali o szanse pozostania na stanowisku. Ten stwierdził, że prawdopodobnie ponownie zostanie marszałkiem Senatu. 

- My podtrzymujemy stanowisko swoje, że marszałkiem Senatu powinna zostać osoba, która pochodzi z największego klubu parlamentarnego, a największym klubem parlamentarnym jest Prawo i Sprawiedliwość - powiedział, jak podaje TVN24, Piotr Mueller, rzecznik rządu.

Zbigniew Ziobro nie będzie wicepremierem

Dziennikarze zapytali również Zbigniewa Ziobro, lidera Solidarnej Polski, o to, czy obejmie funkcję wicepremiera w nowym rządzie. Jednak minister sprawiedliwości i prokurator generalny zaprzeczył, stwierdzając, że to "temat wymyślony przez media" i nigdy go nie interesowało takie rozwiązanie.

Jak podaje TVN24, jeszcze przed rozpoczęciem spotkania Piotr Mueller, rzecznik rządu, powiedział, że Jarosław Gowin "jest zadowolony z obecnej sytuacji, gdy jest i wicepremierem, i ministrem nauki i szkolnictwa wyższego". Poinformował również, że już ponad połowa stanowisk w rządzie jest ustalona.

Więcej o:
Komentarze (285)
Stanisław Karczewski pewny swego. Pozostanie marszałkiem Senatu? "Wszystko na to wskazuje"
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 146 razy 138

  Musi zostać, bo przywiązał się do luksusu z pracy dla idei. I teraz niby co? Miałby płacić za mieszkanie i jeść byle co? Jak jakiś Kowalski albo lekarz rezydent?

 • marple_jane

  Oceniono 113 razy 99

  Aha,....... Jasne! To stanowisko mu się po prostu należy.Podobnie jak limuzyna,apartament "za grosik", loty samolotowe za free.Inni niech pracują dla idei.

 • radgaz

  Oceniono 88 razy 82

  Póki co, nic na to nie wskazuje, by Karczewski został marszałkiem Senatu. PIS chce zwyczaj niepisany wprowadzić, że marszałkiem Senatu powinna zostać osoba, która pochodzi z największego klubu parlamentarnego. Nie ma takiego postanowienia w regulaminie Senatu. Jest natomiast w tym regulaminie zapis, że Senat wybiera Marszałka spośród kandydatów zgłoszonych przez co najmniej 10 senatorów, podejmując uchwałę bezwzględną większością głosów. PIS nie ma bezwzględnej większości głosów w Senacie, więc niech Karczewski nie ględzi, że przekona opozycyjną większość do nowego zwyczaju, aby marszałek został wybrany z PIS jako największego klubu parlamentarnego.

 • wynanc

  Oceniono 65 razy 53

  Na pewno mają już przekupionych kilku senatorów, którzy ujawnią się dopiero podczas głosowania nad wyborem marszałka. Dlatego te protesty wyborcze obecnie olewają.

 • pyffello114

  Oceniono 53 razy 51

  Karczewski ze swoim "kryształowym Banasiem" i ze swoją "pracą dla idei" stał się ostatnio
  powszechnym pośmiewiskiem. Czy to nie uwłaczy powadze Senatu, jeśli jego marszałkiem
  będzie człowiek, z którego wszyscy się śmieją??
  ~
  ~
  ~

 • niko8472

  Oceniono 54 razy 50

  Jeżeli to "mój" senator dał się przekupić albo zaszantażować to mu własnoręcznie coś urwę...
  Obrazowo, powyższa wypowiedź nie stanowi groźby karalnej w myśl prawa.

 • metaxo

  Oceniono 54 razy 48

  Jeżeli jakaś gnida z opozycji przejdzie do PIS, będzie śmieciem jak hitlerowski kolaborant za okupacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX