Trwa zarząd krajowy PO. Małgorzata Kidawa-Błońska: "Czekam na decyzję Tuska"

- Wszystko jest otwarte, chcemy przedstawić nasz plan na najbliższe tygodnie - mówiła w Radiu Zet Małgorzata Kidawa-Błońska w odniesieniu do odbywającego się w środę Zarządu Krajowego PO. Polityczka przekonywała też, że marszałkiem seniorem Sejmu zostanie Jarosław Kaczyński.
Zobacz wideo

Przedmiotem obrad środowego Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej będzie obsada prezydium Senatu i funkcji marszałka izby, organizacja przyszłego klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej oraz przygotowania do przyszłorocznych wyborów prezydenckich.

"Grzegorz Schetyna zaprezentuje swoje plany"

Podczas rozmowy w Radiu Zet Kidawa-Błońska powiedziała, że czeka na decyzję Donalda Tuska, co do jego politycznych planów, która zapaść ma 2 grudnia. - Na pewno z Donaldem Tuskiem nie będę konkurowała, bo przedstawiciel Koalicji będzie konkurował z Andrzejem Dudą. Pan Andrzej Duda powiedział, że nie jest prezydentem wszystkich Polaków i powiedział to na poważnie. Ktoś, kto chce być prezydentem i mówi takie słowa, już w sam ten sposób się wyklucza, bo część ludzi jest poza jego zasięgiem - dodała.

Pytana, czy Grzegorz Schetyna ogłosi w środę prawybory w Platformie, Kidawa-Błońska odpowiedziała, że "Grzegorz Schetyna zaprezentuje swoje plany". - Będziemy mieli mapę drogową, terminy i w tych wszystkich terminach wszystko się wyjaśni - podkreśliła.

Wicemarszałek Sejmu stwierdziła również, że marszałkiem seniorem Sejmu zostać powinna posłanka Iwona Śledzińska-Katarasińska. Przekonywała jednak, że ponieważ to prezydent Andrzej Duda wskaże, kto obejmie tę funkcję, marszałkiem seniorem będzie prawdopodobnie Jarosław Kaczyński. Pytana dlaczego tak sądzi, stwierdziła ironicznie. "Marszałek senior Jarosław Kaczyński - to brzmi dumnie".