Julia Przyłębska korzysta z ochrony SOP. M.in. podczas podróży do męża do Berlina

Jak twierdzi "Rzeczpospolita", Julia Przyłębska korzysta z ochrony SOP nie tylko w Polsce, lecz także w trakcie podróży do Berlina, gdzie mieszka jej mąż, ambasador RP w Niemczech. Powody korzystania z takich przywilejów nie są znane - według ustawy prezes Trybunału Konstytucyjnego nie przysługuje ten rodzaj ochrony.
Zobacz wideo

Na mocy przepisów ustawy o Służbie Ochrony Państwa wprowadzonej przez PiS byli prezydenci Polski nie mogą korzystać z ochrony poza granicami kraju. Istnieje również możliwość zrezygnowania z ochrony SOP. Tak zrobiła m.in. Beata Szydło po tym, jak TVN ujawnił, że korzysta z ochrony, pomimo że przestała pełnić funkcję wicepremiera.

Tymczasem z przywileju tego korzysta Julia Przyłębska, prezeska Trybunału Konstytucyjnego, pomimo że ustawa nie przewiduje ochrony dla osoby pełniącej tę funkcję. Motywy tej decyzji są nieznane. 

Julia Przyłębska ma korzystać z SOP poza granicami kraju

Jak się jednak okazuje, prezes korzysta z usług SOP nie tylko w Polsce, lecz także podczas podróży do Berlina, gdzie pracuje jej mąż Andrzej Przyłębski, ambasador RP w Niemczech - informuje "Rzeczpospolita". Część z tych podróży ma mieć charakter oficjalnych delegacji. Z informacji dziennika wynika, że taką podróż Julia Przyłębska odbywa nawet dwa razy w tygodniu.

Pomimo prób informacji na ten temat nie udało się uzyskać w Trybunale Konstytucyjnym, który nie odpowiedział na pytania dziennikarzy "Rzeczpospolitej". Udzielenia odpowiedzi na pytania dotyczące regularnych podróży Julii Przyłębskiej do Niemiec odmówił również SOP, twierdząc, że "metody i formy podejmowanych [przez nich] czynności i działaniach stanowią informacje niejawne".

Więcej o:
Komentarze (173)
Julia Przyłębska korzysta z ochrony SOP za granicami kraju. M.in. podczas podróży do męża do Berlina
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 38 razy 34

  No przecież w Pislandii, pisowskich świń polskie prawo nie obowiązuje...
  Bez żadnego trybu to powinno być ich hasło wyborcze!
  inna kumpela prezia zasiada na raz radach nadzorczych dwóch spółek państwowych, mimo tego że polskie prawo tego zabrania! i co jej zrobicie? 40% baranów w tym kraju można sr... na łeb, a i tak będą się cieszyć i głosować na 500 PLN

 • polak666maly

  Oceniono 42 razy 34

  ile to kosztuje, tez jest niejawne. Cale pisoskie zlodziejstwo jet tajne/poufne.

 • fakiba

  Oceniono 35 razy 29

  Przyjdzie czas że żadna ochrona jej nie pomoże a ten czas zbliża się coraz szybciej

 • kazek100

  Oceniono 27 razy 25

  Powodem korzystania z tych przywilejów jest to, że to miło łechce ego pani magister. Podświadomie wie, że nikt w Poznaniu jej nie szanuje, większość środowiska ją lekceważy, więc w ten sposób żona pana Wolfganga podbudowuje swoją psychikę.

 • poster012

  Oceniono 27 razy 23

  Witamy w Kaczystanie gdzie prawo władzę nie obowiazuje, a rządy sprawuje zorganizowana grupa przestępcza, którą w innych krajach nazywa się mafią.

 • bazbaz73

  Oceniono 22 razy 20

  Delegacji? Czyli płacimy za paliwo, płacimy dietę, ubezpieczenie tylko po to, żeby miernej jakości sędzia sądu rejonowego mogła się pomiziać z mężem - komuszym agentem ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX