Ambasador Izraela w Polsce krytykuje Konfederację za antysemityzm. Robert Winnicki: To skandaliczne

Nowo wybrany ambasador Izraela w Polsce Alexander Ben Zvi w rozmowie z "Super Expressem" wypowiedział się w związku z wyborem do Sejmu polityków Konfederacji: "Zobaczymy, jak będą się zachowywać w Sejmie. Jeśli tam będą powtarzać swoje antysemickie slogany, będzie to problem". Wypowiedź ta zbulwersowała Roberta Winnickiego, który ostrzegł ambasadora: - Możliwe, że dopuszcza się zniesławienia.
Zobacz wideo

Nowo wybrany ambasador Izraela w Polsce Alexander Ben Zvi w rozmowie z Tomaszem Walczakiem na łamach "SE" w mocnych słowach skrytykował Konfederatów. Stwierdził, że antysemickie wypowiedzi polityków tej formacji są dla niego obraźliwe nie tylko jako dla dyplomaty, ale również jako Żyda.

Alexander Ben Zvi: Jeśli Konfederacja będzie powtarzać antysemickie wypowiedzi, to będzie problem

To ludzie, którzy mają antysemickie poglądy i wypowiadają się przeciwko Żydom. (..) Zobaczymy, jak będą się zachowywać w Sejmie. Jeśli tam będą powtarzać swoje antysemickie slogany, będzie to problem

- stwierdził nowy ambasador Izraela w Polsce, który przyjechał do Warszawy na miejsce Anny Azari.

Zapowiedział, że będzie patrzył politykom Konfederacji na ręce.

Jestem nie tylko dyplomatą, ale także Żydem, więc jeśli wypowiadają się przeciwko mnie, to mam prawo powiedzieć coś przeciwko nim

- wyznał dziennikarzowi "SE".

Robert Winnicki: Pan ambasador zaczął swoją kadencję od skandalicznej wypowiedzi

Jeden z czołowych polityków Konfederacji odpowiedział na te słowa ambasadora podczas pierwszej konferencji prasowej zorganizowanej we wtorek w Sejmie.

To skandaliczne, że pan ambasador zaczyna swoją kadencję od ataku na partię, mającą w Polsce ponad milion dwieście tysięcy wyborców

- powiedział Robert Winnicki.

Jeśli pan ambasador dostrzegł antysemickie wypowiedzi, powinien postarać się, by zostały zgłoszone na prokuraturę, bo takie wypowiedzi są w Polsce karalne. A jeśli ich nie ma - a moim zdaniem takich wypowiedzi pan ambasador nie znajdzie - to niech uważa, ponieważ dopuszcza się zniesławienia. Ponadto próbuje w moim przekonaniu dokonać bardzo brzydkiego zabiegu polegającego na tym, że każda krytyka pod adresem państwa Izrael czy środowisk żydowskich (...) ma być od razu antysemityzmem. Jeśli tak ma być, to jest to skandaliczne ustawianie się na scenie międzynarodowej w roli nietykalnego podmiotu

- oświadczył polityk Konfederacji.

Alexander Ben Zvi już kilka dni temu w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" krytykował Konfederatów.

- W Polsce jestem tylko dwa miesiące. Jednak podczas wyborów dostrzegałem przejawy antysemityzmu ze strony partii skrajnie prawicowych, Konfederacji i innych. Widziałem to i właśnie z tym musimy walczyć. Jest to trochę dla mnie smutne, że taka partia jak Konfederacja będzie teraz w Sejmie - mówił w rozmowie z Dorotą Wysocką-Schnepf, komentując wyniki wyborów parlamentarnych.

Więcej o:
Komentarze (337)
Nowy ambasador Izraela w Polsce Alexander Ben Zvi krytykuje Konfederację za antysemityzm. Robert Winnicki odpowiada: To skandaliczne
Zaloguj się
 • balcerowicz_musi_wrocic

  Oceniono 44 razy 20

  "Jeśli tam będą powtarzać swoje antysemickie slogany, będzie to problem "
  Gdybym nie cierpiał wolności wypowiedzi, tak jak Pan Ambasadora Ben-Zvi, nie ładowałbym się na placówkę, w kraju, gdzie owa wolność panuje.

 • ryjaroslawa

  Oceniono 58 razy 20

  Kawał z baaardzo długą brodą, ale wciąż aktualny:
  .
  Gdy Żyd opowiada dowcip o Polaku, to ma poczucie humoru
  Gdy Polak opowiada dowcip o Żydzie, to jest antysemitą.

 • piesnakoty

  Oceniono 27 razy 17

  fakt faktem, że wypowiedź ambasadora jest skandaliczna. skoro zarzuca innym antysemityzm to czemu nie przywołał konkretnych jego przejawów? czemu nie zawiadomił odpowiednich organów? Znowu tylko szkalowanko w dobrze znanym stylu reprezentowanym do tej pory przez poprzednią ambasador Izraela. Czemu oni się czują tacy bezkarni w naszym kraju?

 • rabieg

  Oceniono 26 razy 16

  Nawet się nie przywitał a już grozi. Niesympatyczny gość. Co za naród. Zawsze i wszędzie robi rajwach jak by byli pępkiem świata.

 • gangut

  Oceniono 22 razy 16

  W szanującym się państwie ambasador, który wypowiada się na temat tego, jak mu się podobają wyniki wyborów w tym państwie, już by pakował walizki. Niestety w Polsce takie wypowiedzi uchodzą na sucho.

 • armagedon888

  Oceniono 25 razy 13

  Zydzi milosnicy pokoju i spokoju są przykladem nacjonalizmu,i pogardy dla innych narodow .Krytykowac potrafią krytyki nie przyjmuja,,,,,,,,,,,

 • student_zebrak

  Oceniono 19 razy 11

  czasem lepiej trzymac jezyk za zebami, panie ambasadorze
  jesli wam Polska nie pasi, to ograniczcie swoje zainteresowanie, kontakty
  macie tyle do zrobienia u siebie

 • koles751

  Oceniono 19 razy 11

  Jestem pewien, że słynący z polonofobii izraelscy posłowie znajdą w Konfederacji godnego adwersarza.

 • pedro.666

  Oceniono 27 razy 9

  Nie lubię antysemityzmu, podobnie jak nie lubię antygermanizmu, antypolskości, antyrosyjskości oraz wszelkiej maści "anty", która każe oceniać konkretnych ludzi po paszportach. Głupie to, nie sądzicie…?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX