Afera Srebrnej. Mecenas Roman Giertych złożył zażalenie na decyzję prokuratury

Pełnomocnik Geralda Birgfellnera mec. Roman Giertych poinformował, że złożył do sądu zażalenie na postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa dotyczącego tzw. afery Srebrnej.
Zobacz wideo

"Złożyliśmy do sądu zażalenie na postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie zarzucanego przez G. Birgfellnera Jarosławowi Kaczyńskiemu oszustwa wielkich rozmiarów" - napisał na Twitterze mec. Roman Giertych.

Sprawa Srebrnej. Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa

Zażalenie dotyczy decyzji, którą prokuratura podjęła 11 października. Przypomnijmy, że dwa dni przed wyborami parlamentarnymi 2019 prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie tzw. afery Srebrnej i taśm Kaczyńskiego, tłumacząc, że "zgromadzony i skrupulatnie przeanalizowany (...) materiał dowodowy jednoznacznie wykazał, że nie zaszły jakiekolwiek okoliczności wskazujące na uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa oszustwa na szkodę austriackiego biznesmena".

Gerald Birgfellner jest innego zdania. Twierdzi on, że nie zapłacono mu za ponad rok pracy, podczas której zajmował się sprawą wieżowca, jaki miał stanąć przy ul. Srebrnej w Warszawie. Adwokat Roman Giertych, który reprezentuje austriackiego biznesmena, napisał, że postanowienie wydane przez prokuraturę 11 października jest jego zdaniem "niesłuszne" i zostanie zaskarżone do sądu. Tak też się stało.

Austriacki biznesmen i Jarosław Kaczyński

Przypomnijmy, że afera Srebrnej wybuchła w styczniu tego roku, gdy "Gazeta Wyborcza" opublikowała tzw. taśmy Kaczyńskiego. Dziennik opublikował zapisy nagranych rozmów Jarosława Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem, zaangażowanym wówczas w plany powstania wieżowca w Warszawie.

Austriak Gerald Birgfellner twierdzi, że nie zapłacono mu za ponad rok pracy, podczas której zajmował się sprawą wieżowca, który miał stanąć przy ul. Srebrnej. Z budowy ostatecznie zrezygnowano.

Więcej o:
Komentarze (120)
Afera Srebrnej. Mec. Roman Giertych złożył zażalenie na decyzję prokuratury
Zaloguj się
 • jaja-kaczora

  Oceniono 38 razy 30

  Renka podniesiona na SREBRNOM, to renka podniesiona na Wolskie!' - drze się stary gnom, powiedzial furman z Tworkowa

 • jaja-kaczora

  Oceniono 27 razy 21

  A tutaj wszedzie tylko Prostytucja i Sutennerstwo, powiedzial furman z Tworkowa

 • chi-neng

  Oceniono 29 razy 19

  Mam nadzieję, że kiedyś przyjdzie TAKI DZIEŃ, w którym JK odpowie przed Sądem za WSZYSTKIE SWOJE, I CAŁEJ SITWY KACZYŃSKICH,SREBRZYSTE AFERY.

 • antropoid

  Oceniono 32 razy 18

  Dopóki krajem rządzą bandziory wszystkie ich kanty są bezpieczne.

 • polakadam

  Oceniono 20 razy 14

  To oczywiste że prokuratura nie wszczęła śledztwa tylko dla tego że sprawa dotyczy karaczana.
  Każdemu innemu ściągnęli by gacie przez głowę. A sam karaczan mówi żartobliwie że prawo jest równe dla wszystkich.
  Ale opinia publiczna i tak swoje wie i większość ludzi wierzy w wersję Austriaka.

 • antropoid

  Oceniono 27 razy 13

  Widać po wrzasku piSBeckiej tłuszczy spędzonej na forum, że ta Srebrna to mina, na której siedzi "dobra" zmiana :)

 • fakiba

  Oceniono 16 razy 12

  To nic nie da , sąd sądem a niespraweidliwość będzie po ich stronie , nie po to zmieniali tak prawo żeby ktokolwiek im mieszał , a już na pewno nie Giertych

 • topiramax

  Oceniono 16 razy 10

  Panie mecenasie, proszę tak dalej. Grillować prokuraturę, nie dać przyschnąć aferze. Niech nikt, kto brał udział w tym banasiostwie nie śpi spokojnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX